kcm_activities - en to sr@ijekavianlatin translation catalogue (23 entries)

en: Activities
sr@ijekavianlatin: Aktivnosti

[ctx: @title:window]
en: Delete Activity
sr@ijekavianlatin: Brisanje aktivnosti

en: Are you sure you want to delete '%1'?
sr@ijekavianlatin: Želite li zaista da obrišete „%1“?

en: Error loading the QML files. Check your installation.
    Missing %1
sr@ijekavianlatin: Greška pri učitavanju QML fajlova. Proverite instalaciju.
    Nedostaje %1.

en: General
sr@ijekavianlatin: Opšte

[ctx: @title:window]
en: Create a New Activity
sr@ijekavianlatin: Stvaranje nove aktivnosti

[ctx: @title:window]
en: Activity Settings
sr@ijekavianlatin: Postavke aktivnosti

[ctx: @action:button]
en: Create
sr@ijekavianlatin: Napravi

en: Name:
sr@ijekavianlatin: Ime:

en: Description:
sr@ijekavianlatin: Opis:

en: Switching
sr@ijekavianlatin: Menjanje

en: Privacy
sr@ijekavianlatin: Privatnost

en: Forget the last hour
sr@ijekavianlatin: Zaboravi protekli sat

en: Forget the last two hours
sr@ijekavianlatin: Zaboravi protekla dva sata

en: Forget a day
sr@ijekavianlatin: Zaboravi protekli dan

en: Forget everything
sr@ijekavianlatin: Zaboravi sve

[ctx: unit of time. months to keep the history]
en:  month |  months
sr@ijekavianlatin[0]:  mjesec
sr@ijekavianlatin[1]:  mjeseca
sr@ijekavianlatin[2]:  mjeseci
sr@ijekavianlatin[3]:  mjesec

en: Activity switching
sr@ijekavianlatin: Menjanje aktivnosti

[ctx: @action]
en: Walk through activities
sr@ijekavianlatin: Šetaj kroz aktivnosti

[ctx: @action]
en: Walk through activities (Reverse)
sr@ijekavianlatin: Šetaj kroz aktivnosti (obrnuto)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberAllApplications)
en: For a&ll applications
sr@ijekavianlatin: u &svim programima

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioDontRememberApplications)
en: &Do not remember
sr@ijekavianlatin: &nigdje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRememberDocuments)
en: Remember opened documents:
sr@ijekavianlatin: Pamti otvorene dokumente:
