kaccess - en to sr@latin translation catalogue (75 entries)

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sr@latin: Taster Shift je zaključan i sada je aktivan za sve naredne pritiske na tastere.

en: The Shift key is now active.
sr@latin: Taster Shift je sada aktivan.

en: The Shift key is now inactive.
sr@latin: Taster Shift sada nije aktivan.

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sr@latin: Taster Control je zaključan i sada je aktivan za sve naredne pritiske na tastere.

en: The Control key is now active.
sr@latin: Taster Control je sada aktivan.

en: The Control key is now inactive.
sr@latin: Taster Control sada nije aktivan.

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sr@latin: Taster Alt je zaključan i sada je aktivan za sve naredne pritiske na tastere.

en: The Alt key is now active.
sr@latin: Taster Alt je sada aktivan.

en: The Alt key is now inactive.
sr@latin: Taster Alt sada nije aktivan.

en: The Win key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sr@latin: Taster Win je zaključan i sada je aktivan za sve naredne pritiske na tastere.

en: The Win key is now active.
sr@latin: Taster Win je sada aktivan.

en: The Win key is now inactive.
sr@latin: Taster Win sada nije aktivan.

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sr@latin: Taster Meta je zaključan i sada je aktivan za sve naredne pritiske na tastere.

en: The Meta key is now active.
sr@latin: Taster Meta je sada aktivan.

en: The Meta key is now inactive.
sr@latin: Taster Meta sada nije aktivan.

en: The Super key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sr@latin: Taster Super je zaključan i sada je aktivan za sve naredne pritiske na tastere.

en: The Super key is now active.
sr@latin: Taster Super je sada aktivan.

en: The Super key is now inactive.
sr@latin: Taster Super sada nije aktivan.

en: The Hyper key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sr@latin: Taster Hyper je zaključan i sada je aktivan za sve naredne pritiske na tastere.

en: The Hyper key is now active.
sr@latin: Taster Hyper je sada aktivan.

en: The Hyper key is now inactive.
sr@latin: Taster Hyper sada nije aktivan.

en: The Alt Graph key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sr@latin: Taster AltGr je zaključan i sada je aktivan za sve naredne pritiske na tastere.

en: The Alt Graph key is now active.
sr@latin: Taster AltGr je sada aktivan.

en: The Alt Graph key is now inactive.
sr@latin: Taster AltGr sada nije aktivan.

en: The Num Lock key has been activated.
sr@latin: Taster NumLock je aktiviran.

en: The Num Lock key is now inactive.
sr@latin: Taster NumLock sada nije aktivan.

en: The Caps Lock key has been activated.
sr@latin: Taster CapsLock je aktiviran.

en: The Caps Lock key is now inactive.
sr@latin: Taster CapsLock sada nije aktivan.

en: The Scroll Lock key has been activated.
sr@latin: Taster ScrollLock je aktiviran.

en: The Scroll Lock key is now inactive.
sr@latin: Taster ScrollLock sada nije aktivan.

en: Toggle Screen Reader On and Off
sr@latin: Uključi ili isključi čitač teksta

[ctx: Name for kaccess shortcuts category]
en: Accessibility
sr@latin: Pristupačnost

en: AltGraph
sr@latin: AltGr

en: Warning
sr@latin: Upozorenje

en: &When a gesture was used:
sr@latin: &Kada se gest upotrebi:

en: Change Settings Without Asking
sr@latin: Promeni postavke bez pitanja

en: Show This Confirmation Dialog
sr@latin: Prikaži ovaj dijalog za potvrdu

en: Deactivate All AccessX Features & Gestures
sr@latin: Deaktiviraj sve accessX mogućnosti i gestove

en: Slow keys
sr@latin: spori tasteri|/|$[svojstva aku 'spore tastere']

en: Bounce keys
sr@latin: odskočni tasteri|/|$[svojstva aku 'odskočne tastere']

en: Sticky keys
sr@latin: lepljivi tasteri|/|$[svojstva aku 'lepljive tastere']

en: Mouse keys
sr@latin: tasteri za miš|/|$[svojstva aku 'tastere za miš']

en: Do you really want to deactivate "%1"?
sr@latin: Želite li zaista da deaktivirate „%1“?|/|Želite li zaista da deaktivirate $[aku %1]?

en: Do you really want to deactivate "%1" and "%2"?
sr@latin: Želite li zaista da deaktivirate „%1“ i „%2“?|/|Želite li zaista da deaktivirate $[aku %1] i $[aku %2]?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2" and "%3"?
sr@latin: Želite li zaista da deaktivirate „%1“, „%2“ i „%3“?|/|Želite li zaista da deaktivirate $[aku %1], $[aku %2] i $[aku %3]?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
sr@latin: Želite li zaista da deaktivirate „%1“, „%2“, „%3“ i „%4“?|/|Želite li zaista da deaktivirate $[aku %1], $[aku %2], $[aku %3] i $[aku %4]?

en: Do you really want to activate "%1"?
sr@latin: Želite li zaista da aktivirate „%1“?|/|Želite li zaista da aktivirate $[aku %1]?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2"?
sr@latin: Želite li zaista da aktivirate „%1“ i deaktivirate „%2“?|/|Želite li zaista da aktivirate $[aku %1] i deaktivirate $[aku %2]?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2" and "%3"?
sr@latin: Želite li zaista da aktivirate „%1“ i deaktivirate „%2“ i „%3“?|/|Želite li zaista da aktivirate $[aku %1] i deaktivirate $[aku %2] i $[aku %3]?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2", "%3" and "%4"?
sr@latin: Želite li zaista da aktivirate „%1“ i deaktivirate „%2“, „%3“ i „%4“?|/|Želite li zaista da aktivirate $[aku %1] i deaktivirate $[aku %2], $[aku %3] i $[aku %4]?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2"?
sr@latin: Želite li zaista da aktivirate „%1“ i „%2“?|/|Želite li zaista da aktivirate $[aku %1] i $[aku %2]?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2" and to deactivate "%3"?
sr@latin: Želite li zaista da aktivirate „%1“ i „%2“ i deaktivirate „%3“?|/|Želite li zaista da aktivirate $[aku %1] i $[aku %2] i deaktivirate $[aku %3]?

en: Do you really want to activate "%1", and "%2" and to deactivate "%3" and "%4"?
sr@latin: Želite li zaista da aktivirate „%1“ i „%2“ i deaktivirate „%3“ i „%4“?|/|Želite li zaista da aktivirate $[aku %1] i $[aku %2] i deaktivirate $[aku %3] i $[aku %4]?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3"?
sr@latin: Želite li zaista da aktivirate „%1“, „%2“ i „%3“?|/|Želite li zaista da aktivirate $[aku %1], $[aku %2] i $[aku %3]?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3" and to deactivate "%4"?
sr@latin: Želite li zaista da aktivirate „%1“, „%2“ i „%3“ i deaktivirate „%4“?|/|Želite li zaista da aktivirate $[aku %1], $[aku %2] i $[aku %3] i deaktivirate $[aku %4]?

en: Do you really want to activate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
sr@latin: Želite li zaista da aktivirate „%1“, „%2“, „%3“ i „%4“?|/|Želite li zaista da aktivirate $[aku %1], $[aku %2], $[aku %3] i $[aku %4]?

en: An application has requested to change this setting.
sr@latin: Program je zatražio da promeni ovu postavku.

en: You held down the Shift key for 8 seconds or an application has requested to change this setting.
sr@latin: Držali ste taster Shift tokom osam sekundi ili je program zatražio da promeni ovu postavku.

en: You pressed the Shift key 5 consecutive times or an application has requested to change this setting.
sr@latin: Pritisnuli ste taster Shift pet puta za redom ili je program zatražio da promeni ovu postavku.

en: You pressed %1 or an application has requested to change this setting.
sr@latin: Pritisnuli ste %1 ili je program zatražio da promeni ovo podešavanje.|/|Pritisnuli ste $[aku %1] ili je program zatražio da promeni ovu postavku.

en: An application has requested to change these settings, or you used a combination of several keyboard gestures.
sr@latin: Program je zatražio da promeni ove postavke, ili ste upotrebili kombinaciju nekoliko gestova sa tastature.

en: An application has requested to change these settings.
sr@latin: Program je zatražio da promeni ove postavke.

en: These AccessX settings are needed for some users with motion impairments and can be configured in the KDE System Settings. You can also turn them on and off with standardized keyboard gestures.
    
    If you do not need them, you can select "Deactivate all AccessX features and gestures".
sr@latin: Ove accessX postavke potrebne su korisnicima sa ograničenom pokretljivošću i mogu se podesiti u Sistemskim postavkama KDE‑a. Takođe ih možete uključivati i isključivati pomoću standardizovanih gestova sa tastature.
    
    Ako vam nisu potrebna, možete izabrati „Deaktiviraj sve accessX mogućnosti i gestove“.

en: Slow keys has been enabled. From now on, you need to press each key for a certain length of time before it gets accepted.
sr@latin: Uključeni su spori tasteri. Od sada, svaki taster morate držati pritisnut neko vreme pre nego što se prihvati.

en: Slow keys has been disabled.
sr@latin: Spori tasteri su isključeni.

en: Bounce keys has been enabled. From now on, each key will be blocked for a certain length of time after it was used.
sr@latin: Uključeni su odskočni tasteri. Od sada, svaki taster će biti blokiran neko vreme pošto se pritisne.

en: Bounce keys has been disabled.
sr@latin: Odskočni tasteri su isključeni.

en: Sticky keys has been enabled. From now on, modifier keys will stay latched after you have released them.
sr@latin: Uključeni su lepljivi tasteri. Od sada, modifikatorski tasteri će ostati zapeti pošto ih otpustite.

en: Sticky keys has been disabled.
sr@latin: Lepljivi tasteri su isključeni.

en: Mouse keys has been enabled. From now on, you can use the number pad of your keyboard in order to control the mouse.
sr@latin: Uključeni su tasteri za miš. Od sada, možete koristiti numerički deo tastature za kontrolisanje miša.

en: Mouse keys has been disabled.
sr@latin: Tasteri za miš su isključeni.

en: KDE Accessibility Tool
sr@latin: KDE‑ova alatka za pristupačnost

en: (c) 2000, Matthias Hoelzer-Kluepfel
sr@latin: © 2000, Matijas Helcer-Klipfel

en: Matthias Hoelzer-Kluepfel
sr@latin: Matijas Helcer-Klipfel

en: Author
sr@latin: autor
