kcmaccess - en to sr@latin translation catalogue (70 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabBell)
en: &Bell
sr@latin: &Zvono

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Audible Bell
sr@latin: Čujno zvono

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, systemBell) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, gestures)
en: If this option is checked, the default system bell will be used. Usually, this is just a "beep".
sr@latin: Ako je ova opcija uključena, koristiće se podrazumevano sistemsko zvono. Obično je to prosto „bip“.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, systemBell)
en: Use &system bell
sr@latin: Koristi &sistemsko zvono

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, customBell) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, accessxBeep)
en: Check this option if you want to use a customized bell, playing a sound file. If you do this, you will probably want to turn off the system bell.
sr@latin: Uključite ovo ako želite prilagođeno zvono, odnosno da se oglašava neki zvučni fajl. Ako se odlučite za ovo, verovatno ćete želeti da isključite sistemsko zvono.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, customBell)
en: Us&e customized bell
sr@latin: Koristi &prilagođeno zvono

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, soundLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, soundEdit) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, soundButton)
en: If the option "Use customized bell" is enabled, you can choose a sound file here. Click "Browse..." to choose a sound file using the file dialog.
sr@latin: Ako zadate upotrebu prilagođenog zvona, ovde možete izabrati željeni zvučni fajl. Kliknite na „Pregledaj...“ da biste ga izabrali dijalogom fajlova.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, soundLabel)
en: Sound &to play:
sr@latin: Ime &zvučnog fajla:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, soundButton)
en: Browse...
sr@latin: Pregledaj...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Visual Bell
sr@latin: Vizuelno zvono

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, visibleBell)
en: This option will turn on the "visual bell", i.e. a visual notification shown every time that normally just a bell would occur. This is especially useful for deaf people.
sr@latin: Ova opcija će uključiti „vizuelno zvono“, tj. vizuelno obaveštenje umesto uobičajenog zvučnog kad god bi se zvono oglasilo. Vrlo zgodno za korisnike sa slabijim sluhom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, visibleBell)
en: &Use visual bell
sr@latin: Koristi &vizuelno zvono

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, flashScreen)
en: The screen will turn to a custom color for the amount of time specified below.
sr@latin: Ekran će zadobiti posebnu boju tokom vremenskog perioda zadatog ispod.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, flashScreen)
en: F&lash screen
sr@latin: &Trepćući ekran

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, invertScreen)
en: All screen colors will be inverted for the amount of time specified below.
sr@latin: Sve ekranske boje će biti izvrnute za vremenski period zadat ispod.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, invertScreen)
en: I&nvert screen
sr@latin: &Izvrnut ekran

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, colorButton)
en: Click here to choose the color used for the "flash screen" visible bell.
sr@latin: Kliknite ovde da izaberete boju koja će biti korišćena za trepćući ekran.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Duration:
sr@latin: &Trajanje:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, duration) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, slowKeysDelay) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, bounceKeysDelay) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, timeoutDelay)
en: Here you can customize the duration of the "visible bell" effect being shown.
sr@latin: Ovde možete prilagoditi vremenski period za efekat vizuelnog zvona.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, duration) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, slowKeysDelay) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, bounceKeysDelay) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_delay) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_
en:  msec
sr@latin:  ms

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabModifier)
en: &Modifier Keys
sr@latin: &Modifikatorski tasteri

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sticky)
en: Sticky Keys
sr@latin: Lepljivi tasteri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stickyKeys)
en: Use &sticky keys
sr@latin: Koristi &lepljive tastere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stickyKeysLock)
en: &Lock sticky keys
sr@latin: &Zaključaj lepljive tastere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stickyKeysAutoOff)
en: Turn sticky keys off when two keys are pressed simultaneously
sr@latin: Isključi lepljive tastere kada se dva tastera istovremeno pritisnu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stickyKeysBeep)
en: Use system bell whenever a modifier gets latched, locked or unlocked
sr@latin: Upotrebi sistemsko zvono kad god se modifikator zapne, zaključa ili otključa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, locking)
en: Locking Keys
sr@latin: Tasteri za zaključavanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, toggleKeysBeep)
en: Use system bell whenever a locking key gets activated or deactivated
sr@latin: Upotrebi sistemsko zvoni kad god se taster za zaključavanje aktivira ili deaktivira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kNotifyModifiers)
en: Use Plasma's notification mechanism for modifier or locking key state changes
sr@latin: Upotrebi Plasmin mehanizam obaveštenja kada modifikatorski taster ili taster za zaključavanje promeni stanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kNotifyModifiersButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kNotifyAccessButton)
en: Configure &Notifications...
sr@latin: Podesi &obaveštenja...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabKeyFilters)
en: &Keyboard Filters
sr@latin: &Filteri tastature

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, slowkeys)
en: Slo&w Keys
sr@latin: &Spori tasteri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, slowKeys)
en: &Use slow keys
sr@latin: Koristi s&pore tastere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, slowKeysPressBeep)
en: &Use system bell whenever a key is pressed
sr@latin: &Oglasi sistemsko zvono uvek kada se taster pritisne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, slowKeysAcceptBeep)
en: &Use system bell whenever a key is accepted
sr@latin: &Oglasi sistemsko zvono uvek kada se taster prihvati

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, slowKeysRejectBeep)
en: &Use system bell whenever a key is rejected
sr@latin: &Oglasi sistemsko zvono uvek kada se taster odbaci

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bouncekeys)
en: Bounce Keys
sr@latin: Odskačući tasteri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, bounceKeys)
en: Use bou&nce keys
sr@latin: Koristi &odskačuće tastere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, bounceKeysRejectBeep)
en: Use the system bell whenever a key is rejected
sr@latin: Oglasi sistemsko zvono uvek kada se taster odbaci

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabActivationGestures)
en: Activation &Gestures
sr@latin: Aktivirajući &gestovi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activationgestures)
en: Activation Gestures
sr@latin: Aktivirajući gestovi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, gestures)
en: Use gestures for activating sticky keys and slow keys
sr@latin: Koristi gestove za aktiviranje lepljivih i sporih tastera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, timeout)
en: Turn sticky keys and slow keys off after a certain period of inactivity.
sr@latin: Isključi lepljive i spore tastere posle izvesnog perioda neaktivnosti.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, timeoutDelay)
en:  min
sr@latin:  min.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, notification)
en: Notification
sr@latin: Obaveštenje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, accessxBeep)
en: Use the system bell whenever a gesture is used to toggle an accessibility feature
sr@latin: Upotrebi sistemsko zvono uvek kada se upotrebi gest za uključivanje ili isključivanje neke mogućnosti pristupačnosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, gestureConfirmation)
en: If this option is checked, KDE will show a confirmation dialog whenever a keyboard accessibility feature is turned on or off.
    Ensure you know what you are doing if you uncheck it, as the keyboard accessibility settings will then always be applied without confirmation.
sr@latin: Ako je ova opcija uključena, KDE će prikazati dijalog za potvrdu uvek kada se uključi ili isključi neka mogućnost pristupačnosti za tastaturu.
    Pazite da znate šta radite ako isključite ovo, jer se tada postavke pristupačnosti uvek primenjuju bez potvrde.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, gestureConfirmation)
en: Show a confirmation dialog whenever a keyboard accessibility feature is toggled
sr@latin: Prikaži dijalog za potvrdu uvek kada se uključi ili isključi neka mogućnost pristupačnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kNotifyAccess)
en: Use Plasma's notification mechanism whenever a keyboard accessibility feature is toggled
sr@latin: Koristi Plasmin mehanizam obaveštenja uvek kada se uključi ili isključi neka mogućnost pristupačnosti tastature

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabScreenReader)
en: Screen Reader
sr@latin: Čitač ekrana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, screenReaderEnabled)
en: Screen reader enabled
sr@latin: Čitač ekrana uključen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, launchOrcaConfiguration)
en: &Launch Orca Configuration
sr@latin: &Pokreni podešavanje Orce

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Please note that you may have to log out once to allow the screen reader to work properly.
sr@latin: Možda ćete morati da se odjavite jednom da bi čitač ekrana pravilno proradio.

en: AltGraph
sr@latin: AltGr

en: Press %1 while NumLock, CapsLock and ScrollLock are active
sr@latin: Pritisnite %1 dok su aktivni NumLock, CapsLock i ScrollLock|/|Pritisnite $[aku %1] dok su aktivni NumLock, CapsLock i ScrollLock

en: Press %1 while CapsLock and ScrollLock are active
sr@latin: Pritisnite %1 dok su aktivni CapsLock i ScrollLock|/|Pritisnite $[aku %1] dok su aktivni CapsLock i ScrollLock

en: Press %1 while NumLock and ScrollLock are active
sr@latin: Pritisnite %1 dok su aktivni NumLock i ScrollLock|/|Pritisnite $[aku %1] dok su aktivni NumLock i ScrollLock

en: Press %1 while ScrollLock is active
sr@latin: Pritisnite %1 dok je aktivan ScrollLock|/|Pritisnite $[aku %1] dok je aktivan ScrollLock

en: Press %1 while NumLock and CapsLock are active
sr@latin: Pritisnite %1 dok su aktivni NumLock i CapsLock|/|Pritisnite $[aku %1] dok su aktivni NumLock i CapsLock

en: Press %1 while CapsLock is active
sr@latin: Pritisnite %1 dok je aktivan CapsLock|/|Pritisnite $[aku %1] dok je aktivan CapsLock

en: Press %1 while NumLock is active
sr@latin: Pritisnite %1 dok je aktivan NumLock|/|Pritisnite $[aku %1] dok je aktivan NumLock

en: Press %1
sr@latin: Pritisnite %1|/|Pritisnite $[aku %1]

en: KDE Accessibility Tool
sr@latin: KDE‑ova alatka za pristupačnost|/|$[svojstva dat 'KDE‑ovoj alatki za pristupačnost']

en: (c) 2000, Matthias Hoelzer-Kluepfel
sr@latin: © 2000, Matijas Helcer-Klipfel

en: Matthias Hoelzer-Kluepfel
sr@latin: Matijas Helcer-Klipfel

en: Author
sr@latin: autor

en: Here you can activate keyboard gestures that turn on the following features: 
    Sticky keys: Press Shift key 5 consecutive times
    Slow keys: Hold down Shift for 8 seconds
sr@latin: Ovde možete aktivirati gestove sa tastature koji uključuju sledeće mogućnosti:
    Lepljivi tasteri: pritisnite taster Shift pet puta za redom
    Spori tasteri: držite taster Shift pritisnut osam sekundi

en: Here you can activate keyboard gestures that turn on the following features: 
    Mouse Keys: %1
    Sticky keys: Press Shift key 5 consecutive times
    Slow keys: Hold down Shift for 8 seconds
sr@latin: Ovde možete aktivirati gestove sa tastature koji uključuju sledeće mogućnosti:
    Tasteri za miš: %1
    Lepljivi tasteri: pritisnite taster Shift pet puta za redom
    Spori tasteri: držite taster Shift osam sekundi

en: Could not set gsettings for Orca: "%1" failed
sr@latin: Ne mogu da podesim Orcu: „%1“ propalo

en: Error: Could not launch "orca --setup"
sr@latin: Greška: Ne mogu da pokrenem „orca --setup“
