plasma-desktop - en to sv translation catalogue (22 entries)

en: This module lets you configure the file indexer and search functionality.
sv: Modulen låter dig anpassa filindexering och sökfunktioner.

en: This will disable file searching in KRunner and launcher menus, and remove extended metadata display from all KDE applications.
sv: Inaktiverar filsökning i Kör program och startmenyer, och tar bort visning av utökad metadata från alla KDE-program.

en: Do you want to delete the saved index data? %1 of space will be freed, but if indexing is re-enabled later, the entire index will have to be re-created from scratch. This may take some time, depending on how many files you have.
sv: Vill du ta bort sparad indexerad data? Utrymmet %1 kommer att frigöras, men om indexering aktiveras igen senare, måste hela indexet skapas om från början. Det kan ta en stund, beroende på hur många filer du har.

en: Delete Index Data
sv: Ta bort indexerad data

en: The system must be restarted before these changes will take effect.
sv: Systemet måste startas om för att ändringarna ska få effekt.

[ctx: @action:button]
en: Restart
sv: Starta om

en: File Search helps you quickly locate all your files based on their content.
sv: Filsökning hjälper dig att snabbt lokalisera alla dina filer baserat på innehåll.

en: Enable File Search
sv: Aktivera filsökning

en: Also index file content
sv: Indexera också filinnehåll

en: Index hidden files and folders
sv: Indexera dolda filer och kataloger

en: Status: %1, %2% complete
sv: Status: %1, %2% färdiga

en: Pause Indexer
sv: Pausa indexering

en: Resume Indexer
sv: Återuppta indexering

en: Currently indexing: %1
sv: Indexerar för närvarande: %1

en: Folder specific configuration:
sv: Katalogspecifik inställning:

en: Start indexing a folder…
sv: Starta indexering av en katalog…

en: Stop indexing a folder…
sv: Stoppa indexering av en katalog…

en: Not indexed
sv: Inte indexerad

en: Indexed
sv: Indexerad

en: Delete entry
sv: Ta bort post

en: Select a folder to include
sv: Välj en katalog att inkludera

en: Select a folder to exclude
sv: Välj en katalog att undanta
