kcmkonq - en to sv translation catalogue (19 entries)

[ctx: @label:textbox]
en: Desktop folder:
sv: Skrivbordskatalog:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder contains all the files you see on your desktop.
sv: Denna katalog innehåller alla filer som syns på skrivbordet.

[ctx: @label:textbox]
en: Documents folder:
sv: Dokumentkatalog:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to open or save documents.
sv: Denna katalog används som förval för att öppna eller spara dokument.

[ctx: @label:textbox]
en: Downloads folder:
sv: Nerladdningskatalog:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to save your downloaded items.
sv: Denna katalog används som förval för att spara nerladdade objekt.

[ctx: @label:textbox]
en: Videos folder:
sv: Videokatalog:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to open or save video files.
sv: Denna katalog används som förval för att öppna eller spara videofiler.

[ctx: @label:textbox]
en: Pictures folder:
sv: Bildkatalog:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to open or save image files.
sv: Denna katalog används som förval för att öppna eller spara bildfiler.

[ctx: @label:textbox]
en: Music folder:
sv: Musikkatalog:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to open or save music files.
sv: Denna katalog används som förval för att öppna eller spara musikfiler.

[ctx: @label:textbox]
en: Public folder:
sv: Öppen katalog:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default for publicly-shared files when network sharing is enabled.
sv: Denna katalog används som förval för öppet delade filer när nätverksdelning är aktiverat.

[ctx: @label:textbox]
en: Templates folder:
sv: Mallkatalog:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to open or save file templates.
sv: Denna katalog används som förval för att öppna eller spara filmallar.

[ctx: @label:textbox]
en: Projects folder:
sv: Projektkatalog:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to open or save projects.
sv: Denna katalog används som förval för att öppna eller spara projekt.

[ctx: @action:button]
en: Choose new location
sv: Välj ny plats
