plasma-desktop - en to ta translation catalogue (21 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (colorScheme), group (General)
en: Color scheme name
ta: நிறத் திட்டமுறையின் பெயர்

note: i18n: ectx: label, entry (singleClick), group (KDE)
en: Single click to open files
ta: ஒரு முறை க்ளிக் செய்தால் கோப்புகளைத் திற

note: i18n: ectx: label, entry (automaticLookAndFeel), group (KDE)
en: Switch the look and feel package depending on time of day
ta: நேரத்திற்கேற்ப தோற்றத்திட்டத்தை மாற்று

note: i18n: ectx: label, entry (lookAndFeelPackage), group (KDE)
en: Global Look and Feel package
ta: பொதுவான தோற்றத் தொகுப்பு

note: i18n: ectx: label, entry (defaultLightLookAndFeel), group (KDE) i18n: ectx: label, entry (defaultDarkLookAndFeel), group (KDE)
en: Global Look and Feel package, alternate
ta: மாற்று பொதுத் தோற்றத் தொகுப்பு

note: i18n: ectx: label, entry (animationDurationFactor), group (KDE)
en: Animation speed
ta: அசைவூட்டத்தின் வேகம்

[ctx: @action:button]
en: Change global theme
ta: பொதுவான தோற்றத்திட்டத்தை மாற்று

[ctx: @label accessible]
en: Global theme
ta: பொதுவான தோற்றத்திட்டம்

en: Theme:
ta: தோற்றத்திட்டம்:

[ctx: Switch between dark and light look and feel packages automatically]
en: Automatic
ta: தானியக்கம்

[ctx: @title:group translate as short as possible]
en: More appearance settings:
ta: மேம்பட்ட தோற்ற அமைப்புகள்:

en: Animation speed:
ta: அசைவூட்டத்தின் வேகம்:

[ctx: Animation speed]
en: Slow
ta: மெதுவானது

[ctx: Animation speed]
en: Instant
ta: உடனடியானது

[ctx: part of a sentence: 'Clicking files or folders [opens them/selects them]']
en: Clicking files or folders:
ta: கோப்புகள் அல்லது அடைவுகளை க்ளிக் செய்தல்:

[ctx: part of a sentence: 'Clicking files or folders selects them']
en: Selects them
ta: அவற்றைத் தேர்ந்தெடுக்கும்

en: Open by double-clicking instead
ta: இரண்டு முறை க்ளிக் செய்தால் அதைத் திற

[ctx: part of a sentence: 'Clicking files or folders opens them']
en: Opens them
ta: அவற்றைத் திறக்கும்

en: Select by clicking on item's selection marker
ta: ஒன்றன் தேர்வுக் குறிப்பை க்ளிக் செய்தால் அதைத் தேர்ந்தெடு

[ctx: @title:group translate as short as possible]
en: More behavior settings:
ta: மேம்பட்ட நடத்தை அமைப்புகள்:

en: Most used pages:
ta: அடிக்கடி பயன்படுத்தப்படும் பக்கங்கள்:
