kcmkeyboard - en to te translation catalogue (8 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByDesktopRadioBtn)
en: &Desktop
te: (&D) రంగస్థలము

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByWindowRadioBtn)
en: &Window
te: (&W) విండో

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdvanced)
en: Advanced
te: ఆధునాతన

en: Label
te: లేబుల్

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: T&urn on
te: (&u) ఆన్ చేయుము

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton3)
en: Leave unchan&ged
te: (&g) మార్చకుండా వదిలివేయుము

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRate)
en: &Rate:
te: (&R) రేటు:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDelay)
en: &Delay:
te: (&D) ఆలస్యము:
