joystick - en to tg translation catalogue (42 entries)

en: Calibration
tg: Андозагирӣ

en: Next
tg: Навбатӣ

en: Please wait a moment to calculate the precision
tg: Марҳамат карда барои ҳисоби ҷараён, каме интзор шавед

en: (usually X)
tg: (одатан X)

en: (usually Y)
tg: (одатан Y)

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>minimum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
tg: <qt>Ҳоло калибрченкунӣ бо санҷидани қиммати маҳдудаи дастгоҳи дастраси шумо машғул аст.<br /><br />Марҳамат карда <b>меҳварҳоро %1 %2</b> дар дастгоҳи худ ба мавқеъи <b>хурдтарин</b> ҳаракат диҳед.<br /><br />Дилхоҳ тугмаро дар дастгоҳ барои идома додан бо қадами оянда пахш кунед.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>center</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
tg: <qt>Ҳоло калибрченкунӣ бо санҷидани қиммати маҳдудаи дастгоҳи дастраси шумо машғул аст..<br /><br />Марҳамат карда <b>меҳварҳоро %1 %2</b> дар дастгоҳи худ ба мавқеъи <b>мобайнӣ</b> ҳаракат диҳед..<br /><br />Дилхоҳ тугмаро дар дастгоҳ барои идома додан бо қадами оянда пахш кунед.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>maximum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
tg: <qt>Ҳоло калибрченкунӣ бо санҷидани қиммати маҳдудаи дастгоҳи дастраси шумо машғул аст..<br /><br />Марҳамат карда <b>меҳварҳоро %1 %2</b> дар дастгоҳи худ ба мавқеъи <b>зиёдтарин</b> ҳаракат диҳед..<br /><br />Дилхоҳ тугмаро дар дастгоҳ барои идома додан бо қадами оянда пахш кунед.</qt>

en: Communication Error
tg: Хатои алоқа

en: You have successfully calibrated your device
tg: Шумо бо муваффақият дастгоҳи худро танзим кардед

en: Calibration Success
tg: Муваффақияти Калибрченкунӣ

en: Value Axis %1: %2
tg: Қимати меҳвар %1: %2

en: The given device %1 could not be opened: %2
tg: Дастгоҳи додашудаи %1 кушода намешавад: %2

en: The given device %1 is not a joystick.
tg: Дастгоҳи додашудаи %1 дастаи бозӣ нест.

en: Could not get kernel driver version for joystick device %1: %2
tg: Гирифтани нусхаи гардонандаи ҳаста барои дастгоҳи дастаи бозӣ нашуда истодааст %1: %2

en: The current running kernel driver version (%1.%2.%3) is not the one this module was compiled for (%4.%5.%6).
tg: Нусхаи иҷрошавандаи ҷории гардонандаи ҳаста (%1.%2.%3) на онест, ки ин модул ҳамгардонӣ мекунад (%4.%5.%6).

en: Could not get number of buttons for joystick device %1: %2
tg: Гирифтани шумораи тугмаҳо барои дастгоҳи дастаи бозӣ нашуда истодааст %1: %2

en: Could not get number of axes for joystick device %1: %2
tg: Гирифтани шумораи меҳварҳо барои дастгоҳи дастаи бозӣ нашуда истодааст %1: %2

en: Could not get calibration values for joystick device %1: %2
tg: Гирифтани қиммати калибрченкунӣ барои дастгоҳи дастаи бозӣ нашуда истодааст %1: %2

en: Could not restore calibration values for joystick device %1: %2
tg: Азнавбарқароркунии қиммати калибрченкунӣ барои дастгоҳи дастаи бозӣ нашуда истодааст %1: %2

en: Could not initialize calibration values for joystick device %1: %2
tg: Шиносоии қиммати калибрченкунӣ барои дастгоҳи дастаи бозӣ нашуда истодааст %1: %2

en: Could not apply calibration values for joystick device %1: %2
tg: Истифода бурдани қиммати калибрченкунӣ барои дастгоҳи дастаи бозӣ нашуда истодааст %1: %2

en: internal error - code %1 unknown
tg: хатои дохилӣ - рамзи %1 номаълум аст

en: KDE Joystick Control Module
tg: KDE Модули Идоракунии Дастаи Бозӣ

en: KDE System Settings Module to test Joysticks
tg: Модули танзими низоми KDE барои санҷиши ҷойстик

en: (c) 2004, Martin Koller
tg: (c) 2004, Мартин Коллер

en: <h1>Joystick</h1>This module helps to check if your joystick is working correctly.<br />If it delivers wrong values for the axes, you can try to solve this with the calibration.<br />This module tries to find all available joystick devices by checking /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you have another device file, enter it in the combobox.<br />The Buttons list shows the state of the buttons on your joystick, the Axes list shows the current value for all axes.<br />NOTE: the current Linux device driver (Kernel 2.4, 2.6) can only autodetect<ul><li>2-axis, 4-button joystick</li><li>3-axis, 4-button joystick</li><li>4-axis, 4-button joystick</li><li>Saitek Cyborg 'digital' joysticks</li></ul>(For details you can check your Linux source/Documentation/input/joystick.txt)
tg: <h1>Дастаи бозӣ</h1>Ин модул ба шумо имконияти санҷидани дурустии кори дастаи бозиро медиҳад.<br />Агар он қиммати нодурусти меҳварро вогузорад, пас шумо метавонед онро ба воситаи калибрченкунӣ ҳал намоед.<br />Ин модул кӯшиши дарёфт намудани ҳамаи дастгоҳҳои дастаи бозии имконпазирро ба воситаи интихоби /dev/js[0-4] ва /dev/input/js[0-4] менамояд<br />Агар шумо дигар файли дастгоҳро дошта бошед, онро дар зерқутти ворид кунед.<br />Рӯйхати Тугмаҳо ба шумо ҳолати тугмаҳоро дар дастаи бозии шумо нишон медиҳад, рӯйхати Меҳварҳо бошад, қиммати ҷориро барои ҳамаи меҳварҳо нишон медиҳад.<br />ЭЗОҲ: гардонандаи дастгоҳ ҷории Linux (Ҳастаи 2.4, 2.6) танҳо инҳоро худмуайян карда метавонад<ul><li>2-меҳвар, дастаи базии 4-чортугмагӣ </li><li>3-меҳвар, дастаи базии 4-чортугмагӣ</li><li>4-меҳвар, дастаи базии 4-чортугмагӣ</li><li>Saitek Cyborg 'рақамии' дастаҳои бозӣ</li></ul>(Барои маълумоти иловагӣ шумо метавонед Linux source/Documentation/input/joystick.txt-ро аз назар гузаронед)

en: Device:
tg: Дастгоҳ:

[ctx: Cue for deflection of the stick]
en: Position:
tg: Мавқеъ:

en: Show trace
tg: Намоиши пай

en: PRESSED
tg: ПАХШКАРДАШУДА

en: Buttons:
tg: Тугмаҳо:

en: State
tg: Ҳолат

en: Axes:
tg: Меҳварҳо:

en: Value
tg: Қиммат

en: Calibrate
tg: Иҷрои андозагирӣ

en: No joystick device automatically found on this computer.<br />Checks were done in /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you know that there is one attached, please enter the correct device file.
tg: Дар ин компютер ба таври худкор ягон дастгоҳи дастаи бозӣ пайдо нагардид.<br />Санҷишҳо дар /dev/js[0-4] ва /dev/input/js[0-4] гузаронида шудаанд<br />Агар шумо донед, ки ақалан як пайвастагӣ мавҷуд бошад, марҳамат карда файли дурусти дастгоҳро ворид кунед.

en: The given device name is invalid (does not contain /dev).
    Please select a device from the list or
    enter a device file, like /dev/js0.
tg: Ин номи дастгоҳ нодуруст аст (/dev-ро дар таркибаш надорад).
    Марҳамат карда аз рӯйхат дастгоҳро интихоб кунед ё
    файли дастгоҳро ба монанди /dev/js0 ворид кунед.

en: Unknown Device
tg: Дастгоҳи номаълум

en: Device Error
tg: Хатогии Дастгоҳ

en: <qt>Calibration is about to check the precision.<br /><br /><b>Please move all axes to their center position and then do not touch the joystick anymore.</b><br /><br />Click OK to start the calibration.</qt>
tg: <qt>Ҳоло калибрченкунӣ бо санҷиши дақиқ машғул аст.<br /><br /><b>Марҳамат карда ҳамаи меҳварҳоро ба мавқеъи мобайнаи онҳо ҳаракат диҳед ва пас дигар дастаи бозиро нарасед.</b><br /><br />Барои оғози калибрченкунӣ ба OK ангушт занед.</qt>

en: Restored all calibration values for joystick device %1.
tg: Азнавбарқароркунии қиммати калибрченкунӣ барои дастгоҳи дастаи бозӣ %1.
