kcmkonq - en to th translation catalogue (17 entries)

en: Desktop
th: พื้นที่หน้าจอ

en: Documents
th: เอกสารต่าง ๆ

en: Downloads
th: แฟ้มดาวน์โหลดต่าง ๆ

en: Music
th: ดนตรีต่าง ๆ

en: Pictures
th: รูปภาพต่าง ๆ

en: <h1>Paths</h1>
    This module allows you to choose where in the filesystem the files on your desktop should be stored.
    Use the "Whats This?" (Shift+F1) to get help on specific options.
th: <h1>พาธ</h1>
    มอดูลนี้ ให้คุณเลือกที่จะเก็บแฟ้มบนพื้นที่หน้าจอของคุณไว้ที่ไหนในระบบแฟ้ม
    เลือกใช้เมนู "นี่คืออะไร ?" (หรือกด Shift+F1) เพื่อดูความช่วยเหลือของตัวเลือกที่ต้องการ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Desktop path:
th: พาธของพื้นที่ทำงาน:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_desktopLocation)
en: This folder contains all the files which you see on your desktop. You can change the location of this folder if you want to, and the contents will move automatically to the new location as well.
th: โฟลเดอร์นี้บรรจุแฟ้มทั้งหมดที่คุณเห็นบนพื้นที่ทำงาน คุณสามารถเปลี่ยน ตำแหน่งของตำแหน่งนี้ได้ตามต้องการ และแฟ้มต่าง ๆ ที่มีอยู่จะถูกย้ายไปยังตำแหน่งใหม่โดยอัตโนมัติ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Documents path:
th: พาธตำแหน่งเก็บเอ&กสาร:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_documentsLocation)
en: This folder will be used by default to load or save documents from or to.
th: โฟลเดอร์นี้จะถูกใช้โดยปริยาย เพื่อเรียกใช้หรือบันทึกเอกสาร

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Downloads path:
th: พาธตำแหน่งเก็บแฟ้มดาวน์โหลด:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_downloadsLocation)
en: This folder will be used by default to save your downloaded items.
th: โฟลเดอร์นี้จะถูกใช้โดยปริยาย เพื่อใช้ในการบันทึกแฟ้มต่าง ๆ ที่คุณทำการดาวน์โหลดมา

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_videosLocation)
en: This folder will be used by default to load or save movies from or to.
th: โฟลเดอร์นี้จะถูกใช้โดยปริยาย เพื่อเรียกใช้หรือบันทึกภาพยนตร์

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Pictures path:
th: พาธตำแหน่งเก็บรูปภาพ:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_picturesLocation)
en: This folder will be used by default to load or save pictures from or to.
th: โฟลเดอร์นี้จะถูกใช้โดยปริยาย เพื่อเรียกใช้หรือบันทึกรูปภาพ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Music path:
th: พาธตำแหน่งเก็บแฟ้มดนตรี:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_musicLocation)
en: This folder will be used by default to load or save music from or to.
th: โฟลเดอร์นี้จะถูกใช้โดยปริยาย เพื่อเรียกใช้หรือบันทึกแฟ้มดนตรี
