joystick - en to tr translation catalogue (41 entries)

en: Calibration
tr: Ayarlama

en: Next
tr: Sonraki

en: Please wait a moment to calculate the precision
tr: İncelik ayarının hesaplanması için bir süre bekleyin

en: (usually X)
tr: (genellikle X)

en: (usually Y)
tr: (genellikle Y)

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>minimum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
tr: <qt>Bu ayarlama ile sizin aygıtınızın gönderdiği değer aralıkları denetlenecektir. <br /><br />Oyun kumandanızı<b>%1 %2 ekseninde</b> <b>minimum</b> noktasına getirin. <br /><br />Bir sonraki adıma geçmek için herhangi bir düğmeye veya 'İleri' düğmesine basın.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>center</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
tr: <qt>Bu ayarlama ile sizin aygıtınızın gönderdiği değer aralıkları denetlenecektir. <br /><br />Oyun kumandanızı<b>%1 %2 ekseninde</b> <b>merkez</b> noktasına getirin. <br /><br />Bir sonraki adıma geçmek için herhangi bir düğmeye veya 'İleri' düğmesine basın.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>maximum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
tr: <qt>Bu ayarlama ile sizin aygıtınızın gönderdiği değer aralıkları denetlenecektir. <br /><br />Oyun kumandanızı<b>%1 %2 ekseninde</b> <b>maksimum</b> noktasına getirin. <br /><br />Bir sonraki adıma geçmek için herhangi bir düğmeye veya 'İleri' düğmesine basın.</qt>

en: Communication Error
tr: İletişim Hatası

en: You have successfully calibrated your device
tr: Aygıtın kalibrasyon ayarlarını başarıyla tamamladınız

en: Calibration Success
tr: Kalibrasyon Başarıyla Tamamlandı

en: Value Axis %1: %2
tr: %1 Eksen Değeri:%2

en: The given device %1 could not be opened: %2
tr: %1 aygıtı açılamadı: %2

en: The given device %1 is not a joystick.
tr: Seçilen %1 aygıtı bir oyun kumandası değil.

en: Could not get kernel driver version for joystick device %1: %2
tr: %1 oyun kumandası için çekirdek sürücü sürümü alınamadı:%2

en: The current running kernel driver version (%1.%2.%3) is not the one this module was compiled for (%4.%5.%6).
tr: Şu anki çekirdek sürümünüz (%1.%2.%3), bu modülün derlendiği çekirdek sürümü (%4.%5.%6) ile uyumlu değil.

en: Could not get number of buttons for joystick device %1: %2
tr: Oyun kumandası %1 üzerindeki düğme sayısı alınamadı:%2

en: Could not get number of axes for joystick device %1: %2
tr: Oyun kumandası %1 üzerindeki eksen sayısı alınamadı:%2

en: Could not get calibration values for joystick device %1: %2
tr: Oyun kumandası %1 üzerindeki kalibrasyon değerleri alınamadı:%2

en: Could not restore calibration values for joystick device %1: %2
tr: Oyun kumandası %1 için kalibrasyon değerleri geri yüklenemiyor:%2

en: Could not initialize calibration values for joystick device %1: %2
tr: Oyun kumandası %1 için kalibrasyon değerleri yüklenemiyor:%2

en: Could not apply calibration values for joystick device %1: %2
tr: Oyun kumandası %1 için kalibrasyon değerlerini uygulanamıyor:%2

en: internal error - code %1 unknown
tr: İç hata - kod %1 bilinmiyor

en: KDE Joystick Control Module
tr: KDE Oyun Çubuğu Denetim Modülü

en: KDE System Settings Module to test Joysticks
tr: Oyun çubuklarını sınamak için KDE Sistem Ayarları Modülü

en: <h1>Joystick</h1>This module helps to check if your joystick is working correctly.<br />If it delivers wrong values for the axes, you can try to solve this with the calibration.<br />This module tries to find all available joystick devices by checking /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you have another device file, enter it in the combobox.<br />The Buttons list shows the state of the buttons on your joystick, the Axes list shows the current value for all axes.<br />NOTE: the current Linux device driver (Kernel 2.4, 2.6) can only autodetect<ul><li>2-axis, 4-button joystick</li><li>3-axis, 4-button joystick</li><li>4-axis, 4-button joystick</li><li>Saitek Cyborg 'digital' joysticks</li></ul>(For details you can check your Linux source/Documentation/input/joystick.txt)
tr: <h1>Oyun kumandası</h1> Bu modül oyun kumandanızın düzgün çalışıp çalışmadığının denetimi içindir.<br /> Eğer aygıt eksenler için yanlış değerler gönderiyorsa bu sorunu ayarlama ile aşabilirsiniz.<br />Bu modül /dev/js[0-4] ve dev/input/js[0-4] denetimi yaparak uygun tüm oyun kumandalarını bulmaya çalışır.<br />Eğer başka bir aygıt dosyanız varsa bunu açılır kutuya girin.<br />Düğme listesi oyun kumandası üzerindeki tüm düğmeleri belirtir; Eksen listesi ise tüm eksenler için değerleri verir.<br />Not: Şu anki Linux Aygıt Sürücüsü (Çekirdek 2.4, 2.6) yalnızca otomatik tanıma yapabilir.<ul><li>2-eksen, 4-düğmeli oyun kumandası</li><li>3-eksen, 4-düğmeli oyun kumandası</li><li>4-eksen, 4-düğmeli oyun kumandası</li> <li>Saitek Cyborg Sayısal Oyun kumandaları</li></ul>(Detaylar için Linux source/Documentation/input/joystick.txt dosyasını denetleyin)

en: Device:
tr: Aygıt:

[ctx: Cue for deflection of the stick]
en: Position:
tr: Konum:

en: Show trace
tr: İzi göster

en: PRESSED
tr: BASILDI

en: Buttons:
tr: Düğmeler:

en: State
tr: Durum

en: Axes:
tr: Eksenler:

en: Value
tr: Değer

en: Calibrate
tr: Kalibre Et

en: No joystick device automatically found on this computer.<br />Checks were done in /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you know that there is one attached, please enter the correct device file.
tr: Bu bilgisayarda hiçbir oyun çubuğu algılanamadı.<br />Arama /dev/js[0-4] ve /dev/input/js[0-4] aygıt düğümlerinde yapıldı.<br />Eğer bağlı bir oyun çubuğu olduğundan eminseniz lütfen doğru aygıt düğümünü giriniz.

en: The given device name is invalid (does not contain /dev).
    Please select a device from the list or
    enter a device file, like /dev/js0.
tr: Verilen aygıt adı geçersiz(/dev şeklinde başlamıyor).
    Lütfen listeden bir aygıt seçin veya
    /dev/js0'a benzer bir aygıt dosyası girin.

en: Unknown Device
tr: Bilinmeyen Aygıt

en: Device Error
tr: Aygıt Hatası

en: <qt>Calibration is about to check the precision.<br /><br /><b>Please move all axes to their center position and then do not touch the joystick anymore.</b><br /><br />Click OK to start the calibration.</qt>
tr: <qt>Ayarlama doğruluğu denetleniyor.<br /><br /><b>Lütfen tüm yönleri merkez konumuna getirin ve oyun kumandasına daha fazla dokunmayın. </b><br /><br />Ayarlamayı başlatmak için Tamam düğmesine basın.</qt>

en: Restored all calibration values for joystick device %1.
tr: Oyun kumandası %1 için tüm kalibrasyon değerleri geri yüklendi.
