kcmsmserver - en to tr translation catalogue (26 entries)

en: <h1>Session Manager</h1> You can configure the session manager here. This includes options such as whether or not the session exit (logout) should be confirmed, whether the session should be restored again when logging in and whether the computer should be automatically shut down after session exit by default.
tr: <h1>Oturum Yöneticisi</h1> Oturum yöneticisini buradan yapılandırabilirsiniz. Bu, oturum çıkışının (logout) onaylanıp onaylanmaması, oturum açıldığında oturumun yeniden geri yüklenip yüklenmemesi ve öntanımlı olarak oturum çıkışından sonra bilgisayarın otomatik olarak kapatılması gerekip gerekmediği gibi seçenekleri içerir.

en: The system must be restarted before manual session saving becomes active.
tr: Elle oturum kaydetme etkinleştirilmeden önce sistemin yeniden başlatılması gerekir.

en: Restart
tr: Yeniden Başlat

en: Failed to request restart to firmware setup: %1
tr: Üretici yazılımı kurulumuna yeniden başlatma isteği başarısız oldu: %1

en: Next time the computer is restarted, it will enter the UEFI setup screen.
tr: Bilgisayar bir sonraki yeniden başlatmada UEFI kurulum ekranına girecektir.

en: Next time the computer is restarted, it will enter the firmware setup screen.
tr: Bilgisayar bir sonraki yeniden başlatmada üretici yazılımı kurulum ekranına girecektir.

en: Restart Now
tr: Şimdi Yeniden Başlat

[ctx: @title:group]
en: Logout Screen
tr: Oturumu Kapatma Ekranı

en: Show:
tr: Göster:

[ctx: @info]
en: When this setting is turned on, the logout confirmation screen will be shown when you log out, shut down, restart, press the power button, or click on buttons or menu items labeled <interface>Leave…</interface>.
tr: Bu ayar açıksa oturumu ve bilgisayarı kapattığınızda, yeniden başlattığınızda, güç düğmesine bastığınızda veya <guilabel>Ayrıl…</guilabel> etiketli menü ögelerine tıkladığınızda oturum kapatma onay ekranı gösterilir.

[ctx: @title:group]
en: Session Restore
tr: Oturumu Geri Yükle

en: On login, launch apps that were open:
tr: Oturum açılışında, açık olan uygulamaları başlat:

[ctx: @option:radio Automatic style of session restoration]
en: On last logout
tr: Son oturum kapanışında

[ctx: @option:radio Manual style of session restoration]
en: When session was manually saved
tr: Oturum elle kaydedildiğinde

[ctx: @info]
en: A <interface>Save Session</interface> button will appear in the <interface>Application Launcher</interface> menu. When you click it, Plasma will remember the apps that are open and restore them on the next login. Click it again to replace the set of remembered apps.
tr: <interface>Uygulama Başlatıcı</interface> menüsünde bir <interface>Oturumu Kaydet</interface> düğmesi görünür. Ona tıkladığınızda, Plasma açık olan uygulamaları anımsar ve bir sonraki oturum açılışında onları başlatır. Anımsanan uygulamalar kümesini değiştirmek için ona yeniden tıklayın.

[ctx: @option:radio Here 'session' refers to the technical concept of session restoration, whereby the windows that were open on logout are re-opened on the next login]
en: Start with an empty session
tr: Boş bir oturum ile başlat

en: Ignored applications:
tr: Yok sayılan uygulamalar:

en: Write apps' executable names here (separated by commas or colons, for example 'xterm:konsole' or 'xterm,konsole') to prevent them from autostarting along with other session-restored apps.
tr: Uygulamaların başka oturum tarafından geri yüklenen uygulamalarla otomatik başlatılmasının önüne geçmek için uygulama yürütülebilirlerinin adlarını buraya yazın (virgülle veya iki noktayla ayrılmış bir biçimde; örneğin, 'xterm:konsole' veya 'xterm,konsole').

[ctx: @title:group]
en: Firmware
tr: Gömülü Yazılım

[ctx: @label:check part of a sentence: After next restart enter UEFI/Firmware setup screen]
en: After next restart:
tr: Bir sonraki yeniden başlatma sonrası:

[ctx: @option:check]
en: Enter UEFI setup screen
tr: UEFI ayar ekranına gir

[ctx: @option:check]
en: Enter firmware setup screen
tr: Üretici yazılımı ayar ekranına gir

note: i18n: ectx: label, entry (confirmLogout), group (General)
en: Confirm logout
tr: Oturumu kapatmayı onayla

note: i18n: ectx: label, entry (shutdownType), group (General)
en: Default leave option
tr: Öntanımlı çıkış seçeneği

note: i18n: ectx: label, entry (loginMode), group (General)
en: On login
tr: Oturum açarken

note: i18n: ectx: label, entry (excludeApps), group (General)
en: Applications to be excluded from session
tr: Oturumlardan ayrı tutulacak uygulamalar
