plasma_applet_trash - en to tr translation catalogue (6 entries)

[ctx: @title the name of the Trash widget]
en: Trash
tr: Çöp Kutusu

[ctx: @info:status The trash contains this many items in it]
en: One item | %1 items
tr[0]: 1 öge
tr[1]: %1 öge

[ctx: @info:status The trash is empty]
en: Empty
tr: Boş

[ctx: @action:inmenu Open the trash]
en: Open
tr: Aç

[ctx: @action:inmenu Empty the trash]
en: Empty
tr: Boşalt

[ctx: @action:inmenu]
en: Trash Settings…
tr: Çöp Kutusu Ayarları…
