kaccess - en to tr translation catalogue (77 entries)

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
tr: Üst Karakter düğmesi kilitlendi ve şu andan itibaren takip eden düğmeler için etkin olacak.

en: The Shift key is now active.
tr: Üst Karakter düğmesi şimdi etkin.

en: The Shift key is now inactive.
tr: Üst Karakter düğmesi şimdi etkin değil.

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
tr: Kontrol düğmesi kilitlendi ve şu andan itibaren takip eden düğmeler için etkin olacak.

en: The Control key is now active.
tr: Kontrol düğmesi şimdi etkin.

en: The Control key is now inactive.
tr: Kontrol düğmesi şimdi etkin değil.

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
tr: Seçenek düğmesi kilitlendi ve şu andan itibaren takip eden düğmeler için etkin olacak.

en: The Alt key is now active.
tr: Seçenek düğmesi şimdi etkin.

en: The Alt key is now inactive.
tr: Seçenek düğmesi şimdi etkin değil.

en: The Win key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
tr: Pencere düğmesi kilitlendi ve şu andan itibaren takip eden düğmeler için etkin olacak.

en: The Win key is now active.
tr: Pencere düğmesi şimdi etkin.

en: The Win key is now inactive.
tr: Pencere düğmesi şimdi etkin değil.

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
tr: Meta düğmesi kilitlendi ve şu andan itibaren takip eden düğmeler için etkin olacak.

en: The Meta key is now active.
tr: Meta düğmesi şimdi etkin.

en: The Meta key is now inactive.
tr: Meta düğmesi şimdi etkin değil.

en: The Super key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
tr: Süper düğmesi kilitlendi ve şu andan itibaren takip eden düğmeler için etkin olacak.

en: The Super key is now active.
tr: Süper düğmesi şimdi etkin.

en: The Super key is now inactive.
tr: Süper düğmesi şimdi etkin değil.

en: The Hyper key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
tr: Hiper düğmesi kilitlendi ve şu andan itibaren takip eden düğmeler için etkin olacak.

en: The Hyper key is now active.
tr: Hiper düğmesi şimdi etkin.

en: The Hyper key is now inactive.
tr: Hiper düğmesi şimdi etkin değil.

en: The Alt Graph key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
tr: Üst Seçenek düğmesi kilitlendi ve şu andan itibaren takip eden düğmeler için etkin olacak.

en: The Alt Graph key is now active.
tr: Üst Seçenek düğmesi şimdi etkin.

en: The Alt Graph key is now inactive.
tr: Üst Seçenek düğmesi şimdi etkin değil.

en: The Num Lock key has been activated.
tr: Sayı Kilidi düğmesi etkinleştirildi.

en: The Num Lock key is now inactive.
tr: Sayı Kilidi düğmesi şimdi etkin değil.

en: The Caps Lock key has been activated.
tr: Büyük Harf düğmesi etkinleştirildi.

en: The Caps Lock key is now inactive.
tr: Seçenek düğmesi şimdi etkin değil.

en: The Scroll Lock key has been activated.
tr: Sarma Kilidi düğmesi etkinleştirildi.

en: The Scroll Lock key is now inactive.
tr: Sarma Kilidi düğmesi şimdi etkin değil.

en: Toggle Screen Reader On and Off
tr: Ekran Okuyucusunu Aç/Kapat

[ctx: Name for kaccess shortcuts category]
en: Accessibility
tr: Erişilebilirlik

en: AltGraph
tr: Üst Seçenek

en: Hyper
tr: Hiper

en: Super
tr: Süper

en: Warning
tr: Uyarı

en: &When a gesture was used:
tr: Bir hareke&t kullanıldığında:

en: Change Settings Without Asking
tr: Ayarları Sormadan Değiştir

en: Show This Confirmation Dialog
tr: Bu Doğrulama Penceresini Göster

en: Deactivate All AccessX Features & Gestures
tr: Tüm AccessX Özelliklerini & Hareketlerini Kapat

en: Slow keys
tr: Yavaş düğmeler

en: Bounce keys
tr: Sıçrama düğmeleri

en: Sticky keys
tr: Yapışkan düğmeler

en: Mouse keys
tr: Fare düğmeleri

en: Do you really want to deactivate "%1"?
tr: “%1” ögesini kapatmayı gerçekten istiyor musunuz?

en: Do you really want to deactivate "%1" and "%2"?
tr: “%1” ve “%2” ögelerini kapatmayı gerçekten istiyor musunuz?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2" and "%3"?
tr: “%1”, “%2” ve “%3” ögelerini kapatmayı gerçekten istiyor musunuz?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
tr: “%1”, “%2”, “%3” ve“%4” ögelerini kapatmayı gerçekten istiyor musunuz?

en: Do you really want to activate "%1"?
tr: “%1” ögesini etkinleştirmeyi gerçekten istiyor musunuz?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2"?
tr: “%1” ögesini etkinleştirmeyi ve “%2” ögesini kapatmayı gerçekten istiyor musunuz?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2" and "%3"?
tr: “%1” ögesini etkinleştirmeyi ve “%2” ve “%3” ögelerini kapatmayı gerçekten istiyor musunuz?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2", "%3" and "%4"?
tr: “%1” ögesini etkinleştirmeyi ve “%2”, “%3” ve “%4” ögelerini kapatmayı gerçekten istiyor musunuz?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2"?
tr: “%1” ve “%2” ögelerini etkinleştirmeyi gerçekten istiyor musunuz?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2" and to deactivate "%3"?
tr: “%1” ve “%2” ögelerini etkinleştirmeyi ve “%3” ögesini kapatmayı gerçekten istiyor musunuz?

en: Do you really want to activate "%1", and "%2" and to deactivate "%3" and "%4"?
tr: “%1” ve “%2” ögelerini etkinleştirmeyi ve “%3” ve “%4” ögelerini kapatmayı gerçekten istiyor musunuz?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3"?
tr: “%1”, “%2” ve “%3” ögelerini etkinleştirmeyi gerçekten istiyor musunuz?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3" and to deactivate "%4"?
tr: “%1”, “%2” ve “%3” ögelerini etkinleştirmeyi ve “%4” ögesini kapatmayı gerçekten istiyor musunuz?

en: Do you really want to activate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
tr: “%1”, “%2”, “%3” ve “%4” ögelerini etkinleştirmeyi gerçekten istiyor musunuz?

en: An application has requested to change this setting.
tr: Bir uygulama, bu ayarın değişmesini istedi.

en: You held down the Shift key for 8 seconds or an application has requested to change this setting.
tr: Üst Karakter düğmesini 8 saniye basılı tuttunuz veya bir uygulama bu ayarın değişmesini istedi.

en: You pressed the Shift key 5 consecutive times or an application has requested to change this setting.
tr: Üst Karakter düğmesine art arda 5 kere bastınız veya bir uygulama bu ayarın değişmesini istedi.

en: You pressed %1 or an application has requested to change this setting.
tr: %1 düğmesine bastınız veya bir uygulama bu ayarın değişmesini istedi.

en: An application has requested to change these settings, or you used a combination of several keyboard gestures.
tr: Bir uygulama bu ayarların değişmesini istedi veya siz birçok klavye hareketinden birini kullandınız.

en: An application has requested to change these settings.
tr: Bir uygulama bu ayarların değişmesini istedi.

en: These AccessX settings are needed for some users with motion impairments and can be configured in the KDE System Settings. You can also turn them on and off with standardized keyboard gestures.
    
    If you do not need them, you can select "Deactivate all AccessX features and gestures".
tr: AccessX ayarları, bazı hareket engelli kullanıcılar için kolaylık sağlamaktadır ve KDE Sistem Ayarları’ndan yapılandırılabilir. Ayrıca bazı standart klavye hareketleri ile de açıp kapatılabilir.
    
    Eğer gereksiniminiz yoksa “Tüm AccessX özelliklerini ve hareketlerini kapat”ı seçebilirsiniz.

en: Slow keys has been enabled. From now on, you need to press each key for a certain length of time before it gets accepted.
tr: Yavaş düğmeler etkinleştirildi. Şu andan itibaren her bir düğmeye, kabul edilmesi için belli bir süre basmanız gerekecek.

en: Slow keys has been disabled.
tr: Yavaş düğmeler devre dışı bırakıldı.

en: Bounce keys has been enabled. From now on, each key will be blocked for a certain length of time after it was used.
tr: Sıçrama düğmeleri etkinleştirildi. Şu andan itibaren her bir düğme kullanıldıktan sonra belli bir süre engellenecek.

en: Bounce keys has been disabled.
tr: Sıçrama düğmeleri devre dışı bırakıldı.

en: Sticky keys has been enabled. From now on, modifier keys will stay latched after you have released them.
tr: Yapışkan düğmeler etkinleştirildi. Şu andan itibaren niteleyici düğmeler bırakıldıktan sonrada etkin kalacaklar.

en: Sticky keys has been disabled.
tr: Yapışkan düğmeler devre dışı bırakıldı.

en: Mouse keys has been enabled. From now on, you can use the number pad of your keyboard in order to control the mouse.
tr: Fare düğmeleri etkin hale getirildi. Şu andan itibaren fareyi kontrol etmek için klavyenizin sayısal düğme takımını kullanabilirsiniz.

en: Mouse keys has been disabled.
tr: Fare düğmeleri devre dışı bırakıldı.

en: Accessibility
tr: Erişilebilirlik

en: (c) 2000, Matthias Hoelzer-Kluepfel
tr: © 2000, Matthias Hoelzer–Kluepfel

en: Matthias Hoelzer-Kluepfel
tr: Matthias Hoelzer–Kluepfel

en: Author
tr: Yazar
