plasma-desktop - en to tr translation catalogue (16 entries)

[ctx: @action:button opens layout chooser %1 is current]
en: Keyboard Layout: %1
tr: Klavye yerleşimi: %1

[ctx: @info:placeholder in textfield]
en: Username
tr: Kullanıcı adı

[ctx: @info:placeholder in textfield]
en: Password
tr: Parola

[ctx: @action:button Accessible name]
en: Log in
tr: Oturum Aç

[ctx: @action:button]
en: Log In
tr: Oturum Aç

[ctx: @info:status]
en: Caps Lock is on
tr: Büyük Harf açık

[ctx: Suspend to disk]
en: Hibernate
tr: Derin Uykuya Gir

[ctx: @action:button Suspend to RAM]
en: Sleep
tr: Uyut

[ctx: @action:button]
en: Restart
tr: Yeniden Başlat

[ctx: @action:button]
en: Shut Down
tr: Kapat

[ctx: @action:button For switching to a username and password prompt]
en: Other…
tr: Diğer…

[ctx: @info:usagetip]
en: Type in Username and Password
tr: Kullanıcı adı ve parola girin

[ctx: @action:button]
en: List Users
tr: Kullanıcıları Listele

[ctx: Button to show/hide virtual keyboard]
en: Virtual Keyboard
tr: Sanal Klavye

[ctx: @info:status]
en: Login Failed
tr: Oturum açma başarısız

[ctx: @action:button opens sessions menu %1 is current]
en: Desktop Session: %1
tr: Masaüstü oturumu: %1
