joystick - en to ug translation catalogue (41 entries)

en: Calibration
ug: توغرىلاش

en: Next
ug: كېيىنكى

en: Please wait a moment to calculate the precision
ug: سەل كۈتۈڭ ئېنىقلىقىنى ھېسابلاۋاتىدۇ

en: (usually X)
ug: (ھەمىشە X)

en: (usually Y)
ug: (ھەمىشە Y)

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>minimum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
ug: <qt>تۈزىتىش ئۈسكۈنىڭىز چىقارغان قىممەت دائىرىسىنى توغرىلايدۇ.<br /><br />ئۈسكۈنىڭىزدىكى <b> %1 %2 ئوق</b>نى <b>ئەڭ كىچىك</b> قىممەت ئورنىغا يۆتكەڭ.<br /><br /> ئۈسكۈنىدىكى خالىغان توپچا بېسىلسا ياكى «كېيىنكى» توپچىسى بېسىلسا كېيىنكى تەكشۈرۈشنى داۋاملاشتۇرىدۇ.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>center</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
ug: <qt>تۈزىتىش ئۈسكۈنىڭىز چىقارغان قىممەت دائىرىسىنى توغرىلايدۇ.<br /><br />ئۈسكۈنىڭىزدىكى <b> %1 %2 ئوق</b>نى <b>ئوتتۇرا</b> قىممەت ئورنىغا يۆتكەڭ.<br /><br /> ئۈسكۈنىدىكى خالىغان توپچا بېسىلسا ياكى «كېيىنكى» توپچىسى بېسىلسا كېيىنكى تەكشۈرۈشنى داۋاملاشتۇرىدۇ.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>maximum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
ug: <qt>تۈزىتىش ئۈسكۈنىڭىز چىقارغان قىممەت دائىرىسىنى توغرىلايدۇ.<br /><br />ئۈسكۈنىڭىزدىكى <b> %1 %2 ئوق</b>نى <b>ئەڭ چوڭ</b> قىممەت ئورنىغا يۆتكەڭ.<br /><br /> ئۈسكۈنىدىكى خالىغان توپچا بېسىلسا ياكى «كېيىنكى» توپچىسى بېسىلسا كېيىنكى تەكشۈرۈشنى داۋاملاشتۇرىدۇ.</qt>

en: Communication Error
ug: ئالاقە خاتالىقى

en: You have successfully calibrated your device
ug: سىز ئۈسكۈنىڭىزنى مۇۋەپپەقىيەتلىك توغرىلىدىڭىز

en: Calibration Success
ug: توغرىلاش مۇۋەپپەقىيەتلىك بولدى

en: Value Axis %1: %2
ug: ئوق قىممىتى %1: %2

en: The given device %1 could not be opened: %2
ug: بېرىلگەن ئۈسكۈنە %1 نى ئاچالمىدى: %2

en: The given device %1 is not a joystick.
ug: بېرىلگەن ئۈسكۈنە %1 ئويۇن دەستىسى ئەمەس.

en: Could not get kernel driver version for joystick device %1: %2
ug: ئويۇن دەستە ئۈسكۈنە %1 نىڭ يادرو قوزغاتقۇ نەشرى: %2

en: The current running kernel driver version (%1.%2.%3) is not the one this module was compiled for (%4.%5.%6).
ug: نۆۋەتتە ئىجرا قىلىنىۋاتقان يادرو قوزغاتقۇ نەشرى (%1.%2.%3) بۇ تەرجىمە-تەھرىر مەزكۇر بۆلەك نەشرى ئەمەس (%4.%5.%6).

en: Could not get number of buttons for joystick device %1: %2
ug: ئويۇن دەستە ئۈسكۈنىسى %1 نىڭ تۈگمە سانىغا ئېرىشەلمىدى: %2

en: Could not get number of axes for joystick device %1: %2
ug: ئويۇن دەستە ئۈسكۈنىسى %1 نىڭ ئوق سانىغا ئېرىشەلمىدى: %2

en: Could not get calibration values for joystick device %1: %2
ug: ئويۇن دەستە ئۈسكۈنىسى %1 نىڭ توغرىلاش قىممىتىگە ئېرىشەلمىدى: %2

en: Could not restore calibration values for joystick device %1: %2
ug: ئويۇن دەستە ئۈسكۈنىسى %1 نىڭ توغرىلاش قىممىتىنى ئەسلىگە كەلتۈرەلمىدى: %2

en: Could not initialize calibration values for joystick device %1: %2
ug: ئويۇن دەستە ئۈسكۈنىسى %1 نىڭ توغرىلاش قىممىتىنى دەسلەپلەشتۈرەلمىدى: %2

en: Could not apply calibration values for joystick device %1: %2
ug: ئويۇن دەستە ئۈسكۈنىسى %1 نىڭ توغرىلاش قىممىتىنى قوللىنالمىدى: %2

en: internal error - code %1 unknown
ug: ئىچكى خاتالىق - كودى %1 نامەلۇم

en: KDE Joystick Control Module
ug: KDE ئويۇن دەستە تىزگىن بۆلىكى

en: KDE System Settings Module to test Joysticks
ug: ئويۇن دەستىسىنى سىنايدىغان KDE سىستېما تەڭشەك بۆلىكى

en: <h1>Joystick</h1>This module helps to check if your joystick is working correctly.<br />If it delivers wrong values for the axes, you can try to solve this with the calibration.<br />This module tries to find all available joystick devices by checking /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you have another device file, enter it in the combobox.<br />The Buttons list shows the state of the buttons on your joystick, the Axes list shows the current value for all axes.<br />NOTE: the current Linux device driver (Kernel 2.4, 2.6) can only autodetect<ul><li>2-axis, 4-button joystick</li><li>3-axis, 4-button joystick</li><li>4-axis, 4-button joystick</li><li>Saitek Cyborg 'digital' joysticks</li></ul>(For details you can check your Linux source/Documentation/input/joystick.txt)
ug: <h1>ئويۇن دەستىسى</h1>بۇ بۆلەك ئويۇن دەستىسىنىڭ توغرا خىزمەت قىلغان ياكى قىلمىغانلىقىنى تەكشۈرۈشىڭىزگە ياردەم بېرىدۇ.<br />ئەگەر ئويۇن دەستىسى ئوقى يوللىغان قىممەتتە خاتالىق كۆرۈلسە، تۈزىتىش ئارقىلىق ھەل قىلسىڭىز بولىدۇ.<br />بۇ بۆلەك /dev/js[0-4] ۋە /dev/input/js[0-4] غا ئۇلانغان ئويۇن دەستىلىرىنىڭ ھەممىسىنى ئىزدەشنى سىنايدۇ<br />ئەگەر باشقا ئۈسكۈنە ھۆججىتىڭىز بولسا، بىرىكمە رامكىغا كىرگۈزۈڭ.<br />تۈگمە تىزىمى ئويۇن دەستىڭىزدىكى تۈگمە ھالىتىنى كۆرسىتىدۇ، ئوق تىزىمى ھەممە ئوقنىڭ نۆۋەتتىكى ھالەت قىممىتىنى كۆرسىتىدۇ.<br />دىققەت: نۆۋەتتىكى Linux ئۈسكۈنە قوزغاتقۇ (يادرو 2.4, 2.6) پەقەت<ul><li>ئىككى ئوقلۇق تۆت تۈگمىلىك ئويۇن دەستىسى</li><li>ئۈچ ئوقلۇق تۆت تۈگمىلىك ئويۇن دەستىسى</li><li>تۆت ئوقلۇق تۆت تۈگمىلىك ئويۇن دەستىسى</li><li>Saitek Cyborg رەقەملىك ئويۇن دەستىسى</li>نى ئۆزلۈكىدىن بايقىيالايدۇ</ul>(مۇناسىۋەتلىك تەپسىلاتنى Linux ئەسلى كودى /Documentation/input/joystick.txt نى تەكشۈرۈڭ)

en: Device:
ug: ئۈسكۈنە:

[ctx: Cue for deflection of the stick]
en: Position:
ug: ئورنى:

en: Show trace
ug: ئىزلاشنى كۆرسەت

en: PRESSED
ug: بېسىلغان

en: Buttons:
ug: توپچىلار:

en: State
ug: ھالەت

en: Axes:
ug: ئوقلار:

en: Value
ug: قىممەت

en: Calibrate
ug: توغرىلا

en: No joystick device automatically found on this computer.<br />Checks were done in /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you know that there is one attached, please enter the correct device file.
ug: بۇ كومپيۇتېردا ئويۇن دەستە ئۈسكۈنىسى بايقالمىدى. <br /> بايىلا /dev/js[0-4] ۋە /dev/input/js[0-4] تەكشۈرۈلدى<br /> ئەگەر ئويۇن دەستىسىنى چېتىپ بولغان بولسىڭىز، توغرا ئۈسكۈنە ھۆججىتىنى كىرگۈزۈڭ.

en: The given device name is invalid (does not contain /dev).
    Please select a device from the list or
    enter a device file, like /dev/js0.
ug: بېرىلگەن ئۈسكۈنە ئاتى ئىناۋەتسىز (/dev نى ئۆز ئىچىگە ئالمايدۇ).
    تىزىمدىن ئۈسكۈنىنى تاللاڭ ياكى ئۈسكۈنە ھۆججىتىنى كىرگۈزۈڭ، مەسىلەن، /dev/js0

en: Unknown Device
ug: نامەلۇم ئۈسكۈنە

en: Device Error
ug: ئۈسكۈنە خاتالىقى

en: <qt>Calibration is about to check the precision.<br /><br /><b>Please move all axes to their center position and then do not touch the joystick anymore.</b><br /><br />Click OK to start the calibration.</qt>
ug: <qt>تەكشۈرىدىغان ئېنىقلىقنى توغرىلاڭ.<br /><br /><b>ھەممە ئوقنى مەركەز ئورنىغا يۆتكەپ ئاندىن ئويۇن دەستىسىگە چېقىلماڭ.</b><br /><br />جەزملە چېكىلسە توغرىلاشنى باشلايدۇ.</qt>

en: Restored all calibration values for joystick device %1.
ug: ئويۇن دەستە ئۈسكۈنىسى %1 ھەممە توغرىلاش قىممىتىنى ئەسلىگە كەلتۈردى.
