plasma-desktop - en to uk translation catalogue (19 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (keepHistoryFor), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: How many months keep the activity history
uk: Кількість місяців, протягом яких зберігатиметься журнал просторів дій

note: i18n: ectx: label, entry (whatToRemember), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: Which data to keep in activity history
uk: Типи даних, які зберігатимуться у журналі просторів дій.

note: i18n: ectx: label, entry (allowedApplications), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: List of Applications whose activity history to save
uk: Список програм, журнал просторів дій яких слід зберігати

note: i18n: ectx: label, entry (blockedApplications), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: List of Applications whose activity history not to save
uk: Список програм, журнал просторів дій яких не слід зберігати

[ctx: unlimited number of months]
en: Forever
uk: Без обмежень

en: Forget the last hour
uk: Забути останню годину

en: Forget the last two hours
uk: Забути останні дві години

en: Forget a day
uk: Забути день

en: Forget everything
uk: Забути все

[ctx: unit of time. months to keep the history]
en:  month |  months
uk[0]:  місяць
uk[1]:  місяці
uk[2]:  місяців
uk[3]:  місяць

[ctx: for in 'keep history for 5 months']
en: For
uk: За

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, messageWidget)
en: Cleared the activity history.
uk: Спорожнити журнал просторів дій.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelKeepHistory)
en: Keep history:
uk: Зберігати журнал:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonClearRecentHistory)
en: Clear History
uk: Спорожнити журнал

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberAllApplications)
en: For a&ll applications
uk: Для &всіх програм

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioDontRememberApplications)
en: &Do not remember
uk: &Не запам’ятовувати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberSpecificApplications)
en: O&nly for specific applications:
uk: &Лише для вказаних програм:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRememberDocuments)
en: Remember opened documents:
uk: Запам’ятовувати відкриті документи:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_blockedByDefault)
en: Exclude applications not on the list
uk: Виключити програми поза цим списком
