plasma-desktop - en to uk translation catalogue (16 entries)

[ctx: @action:button opens layout chooser %1 is current]
en: Keyboard Layout: %1
uk: Розкладка клавіатури: %1

[ctx: @info:placeholder in textfield]
en: Username
uk: Користувач

[ctx: @info:placeholder in textfield]
en: Password
uk: Пароль

[ctx: @action:button Accessible name]
en: Log in
uk: Увійти

[ctx: @action:button]
en: Log In
uk: Увійти

[ctx: @info:status]
en: Caps Lock is on
uk: Caps Lock увімкнено

[ctx: Suspend to disk]
en: Hibernate
uk: Приспати

[ctx: @action:button Suspend to RAM]
en: Sleep
uk: Призупинити

[ctx: @action:button]
en: Restart
uk: Перезапустити

[ctx: @action:button]
en: Shut Down
uk: Вимкнути

[ctx: @action:button For switching to a username and password prompt]
en: Other…
uk: Інше…

[ctx: @info:usagetip]
en: Type in Username and Password
uk: Введіть ім'я користувача і пароль

[ctx: @action:button]
en: List Users
uk: Список користувачів

[ctx: Button to show/hide virtual keyboard]
en: Virtual Keyboard
uk: Віртуальна клавіатура

[ctx: @info:status]
en: Login Failed
uk: Невдала спроба увійти

[ctx: @action:button opens sessions menu %1 is current]
en: Desktop Session: %1
uk: Сеанс стільниці: %1
