kaccess - en to uz translation catalogue (31 entries)

en: The Shift key is now active.
uz: Shift tugmasi aktiv.

en: The Shift key is now inactive.
uz: Shift tugmasi aktiv emas.

en: The Alt key is now active.
uz: Alt tugmasi aktiv.

en: The Alt key is now inactive.
uz: Alt tugmasi aktiv emas.

en: The Win key is now active.
uz: Win tugmasi aktiv.

en: The Win key is now inactive.
uz: Win tugmasi aktiv emas.

en: The Meta key is now active.
uz: Meta tugmasi aktiv.

en: The Meta key is now inactive.
uz: Meta tugmasi aktiv emas.

en: The Super key is now active.
uz: Super tugmasi aktiv.

en: The Super key is now inactive.
uz: Super tugmasi aktiv emas.

en: The Hyper key is now active.
uz: Hyper tugmasi aktiv.

en: The Hyper key is now inactive.
uz: Hyper tugmasi aktiv emas.

en: The Num Lock key has been activated.
uz: NumLock tugmasi aktiv.

en: The Num Lock key is now inactive.
uz: NumLock tugmasi aktiv emas.

en: The Caps Lock key has been activated.
uz: CapsLock tugmasi aktiv.

en: The Caps Lock key is now inactive.
uz: CapsLock tugmasi aktiv emas.

en: The Scroll Lock key has been activated.
uz: ScrollLock tugmasi aktiv.

en: The Scroll Lock key is now inactive.
uz: ScrollLock tugmasi aktiv emas.

en: AltGraph
uz: AltGr

en: Change Settings Without Asking
uz: Soʻramasdan moslamalarni oʻzgartirish

en: Show This Confirmation Dialog
uz: Shu tasdiqlash oynasini koʻrsatish

en: Slow keys
uz: Sekin tugmalar

en: Sticky keys
uz: Yopishqoq tugmalar

en: Mouse keys
uz: Sichqonchaning tugmalari

en: An application has requested to change this setting.
uz: Dastur bu moslamani oʻzgartirishni soʻradi.

en: You held down the Shift key for 8 seconds or an application has requested to change this setting.
uz: Shift tugmasi 8 soniya bosib turildi yoki dastur bu moslamani oʻzgartirishni soʻradi.

en: You pressed the Shift key 5 consecutive times or an application has requested to change this setting.
uz: Shift tugmasi 5 marta bosildi yoki dastur bu moslamani oʻzgartirishni soʻradi.

en: You pressed %1 or an application has requested to change this setting.
uz: %1 tugmasi bosildi yoki dastur bu moslamani oʻzgartirishni soʻradi.

en: An application has requested to change these settings.
uz: Dastur bu moslamani oʻzgartirishni soʻradi.

en: (c) 2000, Matthias Hoelzer-Kluepfel
uz: (C) 2000, Matias Xoʻlser-Klyupfel (Matthias Hölzer-Klüpfel)

en: Author
uz: Muallif
