kaccess - en to uz@cyrillic translation catalogue (31 entries)

en: The Shift key is now active.
uz@cyrillic: Shift тугмаси актив.

en: The Shift key is now inactive.
uz@cyrillic: Shift тугмаси актив эмас.

en: The Alt key is now active.
uz@cyrillic: Alt тугмаси актив.

en: The Alt key is now inactive.
uz@cyrillic: Alt тугмаси актив эмас.

en: The Win key is now active.
uz@cyrillic: Win тугмаси актив.

en: The Win key is now inactive.
uz@cyrillic: Win тугмаси актив эмас.

en: The Meta key is now active.
uz@cyrillic: Meta тугмаси актив.

en: The Meta key is now inactive.
uz@cyrillic: Мета тугмаси актив эмас.

en: The Super key is now active.
uz@cyrillic: Super тугмаси актив.

en: The Super key is now inactive.
uz@cyrillic: Супер тугмаси актив эмас.

en: The Hyper key is now active.
uz@cyrillic: Hyper тугмаси актив.

en: The Hyper key is now inactive.
uz@cyrillic: Hyper тугмаси актив эмас.

en: The Num Lock key has been activated.
uz@cyrillic: NumLock тугмаси актив.

en: The Num Lock key is now inactive.
uz@cyrillic: NumLock тугмаси актив эмас.

en: The Caps Lock key has been activated.
uz@cyrillic: CapsLock тугмаси актив.

en: The Caps Lock key is now inactive.
uz@cyrillic: CapsLock тугмаси актив эмас.

en: The Scroll Lock key has been activated.
uz@cyrillic: ScrollLock тугмаси актив.

en: The Scroll Lock key is now inactive.
uz@cyrillic: ScrollLock тугмаси актив эмас.

en: AltGraph
uz@cyrillic: AltGr

en: Change Settings Without Asking
uz@cyrillic: Сўрамасдан мосламаларни ўзгартириш

en: Show This Confirmation Dialog
uz@cyrillic: Шу тасдиқлаш ойнасини кўрсатиш

en: Slow keys
uz@cyrillic: Секин тугмалар

en: Sticky keys
uz@cyrillic: Ёпишқоқ тугмалар

en: Mouse keys
uz@cyrillic: Сичқончанинг тугмалари

en: An application has requested to change this setting.
uz@cyrillic: Дастур бу мосламани ўзгартиришни сўради.

en: You held down the Shift key for 8 seconds or an application has requested to change this setting.
uz@cyrillic: Shift тугмаси 8 сония босиб турилди ёки дастур бу мосламани ўзгартиришни сўради.

en: You pressed the Shift key 5 consecutive times or an application has requested to change this setting.
uz@cyrillic: Shift тугмаси 5 марта босилди ёки дастур бу мосламани ўзгартиришни сўради.

en: You pressed %1 or an application has requested to change this setting.
uz@cyrillic: %1 тугмаси босилди ёки дастур бу мосламани ўзгартиришни сўради.

en: An application has requested to change these settings.
uz@cyrillic: Дастур бу мосламани ўзгартиришни сўради.

en: (c) 2000, Matthias Hoelzer-Kluepfel
uz@cyrillic: (C) 2000, Матиас Хўлцер-Клюпфел (Matthias Hölzer-Klüpfel)

en: Author
uz@cyrillic: Муаллиф
