kcmcomponentchooser - en to vi translation catalogue (14 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (browserApplication), group (General)
en: Default web browser
vi: Trình duyệt web mặc định

en: Other…
vi: Khác…

en: Select default browser
vi: Chọn trình duyệt mặc định

en: Select default e-mail client
vi: Chọn trình khách thư mặc định

en: Select default file manager
vi: Chọn trình quản lí tệp mặc định

en: Select default map
vi: Chọn bản đồ mặc định

en: Select default dialer application
vi: Chọn ứng dụng quay số mặc định

en: Select default terminal emulator
vi: Chọn trình giả lập thiết bị đầu cuối mặc định

en: Web browser:
vi: Trình duyệt web:

en: File manager:
vi: Trình quản lí tệp:

en: Email client:
vi: Trình khách thư:

en: Terminal emulator:
vi: Trình giả lập thiết bị đầu cuối:

en: Map:
vi: Bản đồ:

[ctx: Default phone app]
en: Dialer:
vi: Trình quay số:
