plasma-desktop - en to vi translation catalogue (19 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (keepHistoryFor), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: How many months keep the activity history
vi: Giữ lịch sử Hoạt động trong bao nhiêu tháng

note: i18n: ectx: label, entry (whatToRemember), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: Which data to keep in activity history
vi: Giữ loại dữ liệu nào trong lịch sử Hoạt động

note: i18n: ectx: label, entry (allowedApplications), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: List of Applications whose activity history to save
vi: Danh sách các ứng dụng được lưu trong lịch sử Hoạt động

note: i18n: ectx: label, entry (blockedApplications), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: List of Applications whose activity history not to save
vi: Danh sách sách các ứng dụng không được lưu trong lịch sử Hoạt động

[ctx: unlimited number of months]
en: Forever
vi: Mãi mãi

en: Forget the last hour
vi: Quên một giờ qua

en: Forget the last two hours
vi: Quên hai giờ qua

en: Forget a day
vi: Quên một ngày

en: Forget everything
vi: Quên tất cả

[ctx: unit of time. months to keep the history]
en:  month |  months
vi[0]:  tháng

[ctx: for in 'keep history for 5 months']
en: For
vi: Trong

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, messageWidget)
en: Cleared the activity history.
vi: Đã xoá lịch sử Hoạt động.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelKeepHistory)
en: Keep history:
vi: Giữ lịch sử:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonClearRecentHistory)
en: Clear History
vi: Xoá lịch sử

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberAllApplications)
en: For a&ll applications
vi: Cho &tất cả các ứng dụng

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioDontRememberApplications)
en: &Do not remember
vi: &Không nhớ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberSpecificApplications)
en: O&nly for specific applications:
vi: Chỉ cho những ứng dụng &nhất định:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRememberDocuments)
en: Remember opened documents:
vi: Nhớ những tài liệu đã mở:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_blockedByDefault)
en: Blacklist applications not on the list
vi: Đưa những ứng dụng không được liệt kê vào danh sách đen
