plasma-desktop - en to vi translation catalogue (12 entries)

en: Plasma QtQuick Settings
vi: Thiết lập QtQuick của Plasma

en: Configure Plasma QtQuick Settings
vi: Cấu hình các thiết lập QtQuick của Plasma

en: Maintainer
vi: Bảo trì viên

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, kmessagewidget)
en: These settings adjust the QtQuick settings used by Plasma. Only adjust if you know what you are doing.
vi: Các thiết lập này điều chỉnh các thiết lập QtQuick được dùng bởi Plasma. Chỉ điều chỉnh nếu bạn biết mình đang làm gì.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rendering Backend:
vi: Hậu phương kết xuất:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SceneGraphBackend) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_RenderLoop)
en: Automatic
vi: Tự động

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SceneGraphBackend)
en: Software
vi: Phần mềm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: GL Core Profile:
vi: Hồ sơ nhân GL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Render Loop:
vi: Vòng lặp kết xuất:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_RenderLoop)
en: Basic
vi: Cơ bản

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_RenderLoop)
en: Threaded
vi: Phân luồng

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ForceGlCoreProfile)
en: Force
vi: Ép
