plasma-desktop - en to vi translation catalogue (37 entries)

en: General
vi: Chung

en: Remove from Favorites
vi: Xoá khỏi "Ưa thích"

en: Add to Favorites
vi: Thêm vào "Ưa thích"

en: On All Activities
vi: Ở tất cả các Hoạt động

en: On the Current Activity
vi: Ở Hoạt động hiện tại

en: Show in Favorites
vi: Hiện trong "Ưa thích"

en: Icon:
vi: Biểu tượng:

[ctx: @item:inmenu Open icon chooser dialog]
en: Choose…
vi: Chọn…

[ctx: @item:inmenu Reset icon to default]
en: Clear Icon
vi: Đặt lại biểu tượng

en: Show applications as:
vi: Hiện ứng dụng thành:

en: Name only
vi: Chỉ tên

en: Description only
vi: Chỉ mô tả

en: Name (Description)
vi: Tên (mô tả)

en: Description (Name)
vi: Mô tả (tên)

en: Behavior:
vi: Ứng xử:

en: Sort applications alphabetically
vi: Sắp xếp ứng dụng theo bảng chữ cái

en: Flatten sub-menus to a single level
vi: Làm phẳng các trình đơn con thành chỉ còn một cấp

en: Show icons on the root level of the menu
vi: Hiện biểu tượng ở cấp gốc của trình đơn

en: Show categories:
vi: Hiện các mục:

en: Recent applications
vi: Ứng dụng gần đây

en: Often used applications
vi: Ứng dụng hay dùng

en: Recent files
vi: Tệp gần đây

en: Often used files
vi: Tệp hay dùng

en: Recent contacts
vi: Liên hệ gần đây

en: Often used contacts
vi: Liên hệ hay dùng

en: Sort items in categories by:
vi: Sắp xếp các thứ trong mục theo:

[ctx: @item:inlistbox Sort items in categories by [Recently used | Often used]]
en: Recently used
vi: Dùng gần đây

[ctx: @item:inlistbox Sort items in categories by [Recently used | Ofetn used]]
en: Often used
vi: Hay dùng

en: Search:
vi: Tìm kiếm:

en: Expand search to bookmarks, files and emails
vi: Mở rộng tìm kiếm ra cả dấu nhớ, tệp và thư

en: Align search results to bottom
vi: Căn kết quả tìm kiếm về cuối

en: Searching for '%1'
vi: Đang tìm '%1'

en: Type to search…
vi: Gõ để tìm kiếm…

en: Favorites
vi: Ưa thích

en: Widgets
vi: Phụ kiện

en: Apps & Docs
vi: Ứng dụng & tài liệu

en: Edit Applications…
vi: Sửa ứng dụng…
