kcminput - en to wa translation catalogue (27 entries)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, KCMMouse)
en: <h1>Mouse</h1> This module allows you to choose various options for the way in which your pointing device works. Your pointing device may be a mouse, trackball, or some other hardware that performs a similar function.
wa: <h1>Sori</h1> Ci module ci vos permete di candjî sacwantès tchuzes sol manire ki vost éndjin d' pwintaedje overe. L' éndjin d' pwintaedje da vosse ça pout esse ene sori, ene bole (trackball) ou ene ôte éndjolreye ki vs permete ene sifwaite fonccionålité.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: &General
wa: &Djenerå

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, handedBox)
en: If you are left-handed, you may prefer to swap the functions of the left and right buttons on your pointing device by choosing the 'left-handed' option. If your pointing device has more than two buttons, only those that function as the left and right buttons are affected. For example, if you have a three-button mouse, the middle button is unaffected.
wa: Si vs estoz gåtchî, vos discandjroz motoit voltî les fonccions des botons hintche et droet so vosse sori e tchoezixhant li tchuze « gåtchî ». Si vosse sori a pus ki deus botons, i gn årè k' les cis k' ont come fonccion li hintche eyet l' droete ki candjront. Metans, si vs avoz ene sori avou troes botons, li boton do mitan n' candjrè nén.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, handedBox)
en: Button Order
wa: Ôre des botons

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rightHanded)
en: Righ&t handed
wa: &Droetî

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leftHanded)
en: Le&ft handed
wa: &Gåtchî

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbScrollPolarity)
en: Re&verse scroll direction
wa: Direccion d' erôlaedje å r&vier

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedTab)
en: Advanced
wa: Sipepieus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pointer acceleration:
wa: Acceleråcion do pwinteu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Pointer threshold:
wa: Soû do pwinteu :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Double click interval:
wa: Tårdjaedje pol dobe clitchaedje :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Drag start time:
wa: Tins divant l' cominçmint do bodjaedje et satchaedje :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Drag start distance:
wa: Distance do bodjaedje et saetchaedje :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Mouse wheel scrolls by:
wa: Li rôlete del sori erôle pa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, doubleClickInterval)
en: The double click interval is the maximal time (in milliseconds) between two mouse clicks which turns them into a double click. If the second click happens later than this time interval after the first click, they are recognized as two separate clicks.
wa: Li tårdjaedje pol dobe clitchaedje c' est li tins macsimom (e milisegondes) inte deus clitchaedjes del sori ki fjhèt todi on dobe clitchaedje (et nén deus clitchaedjes separés). Si l' deujhinme clitchaedje arive pus tård ki l' tårdjaedje defini chal, i sront veyous come deus clitchaedjes simpes separé.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, doubleClickInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, dragStartTime) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_delay) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_interval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinB
en:  msec
wa:  mseg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mouseKeys)
en: &Move pointer with keyboard (using the num pad)
wa: &Bodjî l' cursoe avou l' taprece (avou l' pavé limerike)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: &Acceleration delay:
wa: Tårdjaedje d' &acceleråcion:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: R&epeat interval:
wa: Tins d' &repetaedje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Acceleration &time:
wa: &Tins d' acceleråcion:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Ma&ximum speed:
wa: Radisté m&acsimom:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_max_speed)
en:  pixel/sec
wa:  picsels/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Acceleration &profile:
wa: &Profil d' acceleråcion:

en: Mouse
wa: Sori

en: Dirk A. Mueller
wa: Dirk A. Müller

en:  pixel |  pixels
wa[0]:  picsel
wa[1]:  picsels

en:  line |  lines
wa[0]:  roye
wa[1]:  royes
