desktop files - en to wa translation catalogue (42 entries)

en: Calibration
wa: Calibraedje

en: Next
wa: Shuvant

en: Please wait a moment to calculate the precision
wa: Tårdjîz ene miete s' i vs plait, dji carcule li precizion

en: (usually X)
wa: (normålmint X)

en: (usually Y)
wa: (normålmint Y)

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>minimum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
wa: <qt>Li calibraedje va verifyî l' fortchete di valixhances ki vost éndjin evoye.<br /><br />S' i vs plait bodjîz les <b>aessis %1 %2</b> di vosse djîsse disk' al plaece <b>minimom</b>.<br /><br />Tchôkîz so tot l' minme ké boton do djîsse ou clitchîz so «Shuvant» po continouwer avou l' etape shuvante.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>center</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
wa: <qt>Li calibraedje va verifyî l' fortchete di valixhances ki vost éndjin evoye.<br /><br />S' i vs plait bodjîz les <b>aessis %1 %2</b> di vosse djîsse disk' al plaece <b>do mitan</b>.<br /><br />Tchôkîz so tot l' minme ké boton do djîsse ou clitchîz so «Shuvant» po continouwer avou l' etape shuvante.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>maximum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
wa: <qt>Li calibraedje va verifyî l' fortchete di valixhances ki vost éndjin evoye.<br /><br />S' i vs plait bodjîz les <b>aessis %1 %2</b> di vosse djîsse disk' al plaece <b>macsimom</b>.<br /><br />Tchôkîz so tot l' minme ké boton do djîsse ou clitchîz so «Shuvant» po continouwer avou l' etape shuvante.</qt>

en: Communication Error
wa: Aroke di comunicaedje

en: You have successfully calibrated your device
wa: Li calibraedje di vost éndjin a stî comifåt

en: Calibration Success
wa: Calibraedje tot fwait

en: Value Axis %1: %2
wa: Valixhance aessi %1: %2

en: The given device %1 could not be opened: %2
wa: L' éndjin dné %1 n' pout nén esse drovou: %2

en: The given device %1 is not a joystick.
wa: L' éndjin dné %1 n' est nén on djîsse di djeu.

en: Could not get kernel driver version for joystick device %1: %2
wa: Dji n' a nén savou aveur li modêye do mineu nawea po l' éndjin %1: %2

en: The current running kernel driver version (%1.%2.%3) is not the one this module was compiled for (%4.%5.%6).
wa: Li modêye do mineu nawea en alaedje pol moumint (%1.%2.%3) n' est nén l' cene ki ç' module ci a stî copilé po (%4.%5.%6).

en: Could not get number of buttons for joystick device %1: %2
wa: Dji n' a nén savou aveur li nombe di botons po l' éndjin %1: %2

en: Could not get number of axes for joystick device %1: %2
wa: Dji n' a nén savou aveur li nombe d' aessis po l' éndjin %1: %2

en: Could not get calibration values for joystick device %1: %2
wa: Dji n' a nén savou aveur les valixhances di calibraedje po l' éndjin %1: %2

en: Could not restore calibration values for joystick device %1: %2
wa: Dji n' a nén savou rimete come divant les valixhances di calibraedje po l' éndjin %1: %2

en: Could not initialize calibration values for joystick device %1: %2
wa: Dji n' a nén savou inicialijhî les valixhances di calibraedje po l' éndjin %1: %2

en: Could not apply calibration values for joystick device %1: %2
wa: Dji n' a nén savou mete en ouve les valixhances di calibraedje po l' éndjin %1: %2

en: internal error - code %1 unknown
wa: Divintrinne aroke - côde %1 nén cnoxhou

en: KDE Joystick Control Module
wa: Module di contrôle do djîsse di djeu d' KDE

en: KDE System Settings Module to test Joysticks
wa: Module des apontiaedjes do sistinme di KDE po sayî les djîsses di djeu

en: (c) 2004, Martin Koller
wa: © 2004, Martin Koller

en: <h1>Joystick</h1>This module helps to check if your joystick is working correctly.<br />If it delivers wrong values for the axes, you can try to solve this with the calibration.<br />This module tries to find all available joystick devices by checking /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you have another device file, enter it in the combobox.<br />The Buttons list shows the state of the buttons on your joystick, the Axes list shows the current value for all axes.<br />NOTE: the current Linux device driver (Kernel 2.4, 2.6) can only autodetect<ul><li>2-axis, 4-button joystick</li><li>3-axis, 4-button joystick</li><li>4-axis, 4-button joystick</li><li>Saitek Cyborg 'digital' joysticks</li></ul>(For details you can check your Linux source/Documentation/input/joystick.txt)
wa: <h1>Djîsse di djeu</h1>Ci module ci vs aide a verifyî si vosse djîsse di djeu va bén a môde di djin.<br />S' i dene des mwaijhès valixhances po ls aessis, vos ploz sayî d' coridjî çoula avou l' calibraedje.<br />Ci module ci saye di trover tos les éndjins di djîsse di djey k' i gn a tot cwerant après /dev/js[0-4] et /dev/input/js[0-4]<br />Si vos avoz des ôtes fitchîs d' éndjin, tapez les dins l' boesse di tecse<br />Li djivêye di botons mostere l' estat des botons di vosse djîsse, li djîvêye des aessis mostere li valixhance do moumint po tos ls aessis.<br />NOTE: li nawea Linux do moumint (naweas 2.4, 2.6) pout seulmint detecter otomaticmint les djîsses<ul><li>a 3 aessis, 4 botons</li><li>a 4 aessis, 4 botons</li><li>a 2 aessis, 4 botons</li><li>Saitek Cyborg digital</li></ul>(Po pus di racsegnes loukîz l' fitchî source/Documentation/input/joystick.txt do côde sourdant do nawea Linux)

en: Device:
wa: Éndjin:

[ctx: Cue for deflection of the stick]
en: Position:
wa: Pôzucion:

en: Show trace
wa: Mostrer trace

en: PRESSED
wa: TCHÔKÎ

en: Buttons:
wa: Botons:

en: State
wa: Estat

en: Axes:
wa: Aessis:

en: Value
wa: Valixhance

en: Calibrate
wa: Calibrer

en: No joystick device automatically found on this computer.<br />Checks were done in /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you know that there is one attached, please enter the correct device file.
wa: Nol éndjin djîsse di djeu d' trové otomaticmint so cisse copiutrece ci.<br />Li cweraedje a stî fwait po /dev/js[0-4] eyet /dev/input/js[0-4]<br />Si vos savoz k' end a onk di raloyî al copiutrece, dinez s' i vs plait li tchmin corek do fitchî d' éndjin.

en: The given device name is invalid (does not contain /dev).
    Please select a device from the list or
    enter a device file, like /dev/js0.
wa: Li no d' éndjin dné n' est nén valide (i n' kimince nén avou «/dev»).
    Tchoezixhoz s' i vs plait èn éndjin del djivêye
    oudonbén dinez on no d' fitchî éndjin, come «/dev/js0».

en: Unknown Device
wa: Éndjin nén cnoxhou

en: Device Error
wa: Aroke d' éndjin

en: <qt>Calibration is about to check the precision.<br /><br /><b>Please move all axes to their center position and then do not touch the joystick anymore.</b><br /><br />Click OK to start the calibration.</qt>
wa: <qt>Li calibraedje va verifyî l' precizion.<br /><br /><b>S' i vs plait bodjîz tos les aessis disk' a leu pôzucion do mitan et poy ni toûtchîz pus l' djîsse.</b><br /><br />Clitchîz «I va» po-z ataker l' calibraedje</qt>

en: Restored all calibration values for joystick device %1.
wa: Rimete come divant totes les valixhances di calibraedje po l' éndjin djîsse di djeu %1.
