kaccess - en to wa translation catalogue (71 entries)

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
wa: Li tape madjuscules («Shift») a stî eclawêye ey est asteure en alaedje po totes les ôtès tapes ki seront tchôkeyes.

en: The Shift key is now active.
wa: Li tape madjuscules («Shift») est asteure en alaedje.

en: The Shift key is now inactive.
wa: Li tape madjuscules («Shift») est asteure essoctêye.

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
wa: Li tape « Control » a stî eclawêye ey est asteure en alaedje po totes les ôtès tapes ki seront tchôkeyes.

en: The Control key is now active.
wa: Li tape «Control» est asteure en alaedje.

en: The Control key is now inactive.
wa: Li tape «Control» est asteure essoctêye.

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
wa: Li tape « Alt » a stî eclawêye ey est asteure en alaedje po totes les ôtès tapes ki seront tchôkeyes.

en: The Alt key is now active.
wa: Li tape «Alt» est asteure en alaedje.

en: The Alt key is now inactive.
wa: Li tape «Alt» est asteure essoctêye.

en: The Win key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
wa: Li tape « Win » a stî eclawêye ey est asteure en alaedje po totes les ôtès tapes ki seront tchôkeyes.

en: The Win key is now active.
wa: Li tape «Win» est asteure en alaedje.

en: The Win key is now inactive.
wa: Li tape «Win» est asteure essoctêye.

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
wa: Li tape « Meta » a stî eclawêye ey est asteure en alaedje po totes les ôtès tapes ki seront tchôkeyes.

en: The Meta key is now active.
wa: Li tape « Meta » est asteure en alaedje.

en: The Meta key is now inactive.
wa: Li tape « Meta » est asteure essoctêye.

en: The Super key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
wa: Li tape « Super » a stî eclawêye ey est asteure en alaedje po totes les ôtès tapes ki seront tchôkeyes.

en: The Super key is now active.
wa: Li tape « Super » est asteure en alaedje.

en: The Super key is now inactive.
wa: Li tape « Super » est asteure essoctêye.

en: The Hyper key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
wa: Li tape « Hyper » a stî eclawêye ey est asteure en alaedje po totes les ôtès tapes ki seront tchôkeyes.

en: The Hyper key is now active.
wa: Li tape «Hyper» est asteure en alaedje.

en: The Hyper key is now inactive.
wa: Li tape «Hyper» est asteure essoctêye.

en: The Alt Graph key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
wa: Li tape «AltGr» a stî eclawêye ey est asteure en alaedje po totes les ôtès tapes ki seront tchôkeyes.

en: The Alt Graph key is now active.
wa: Li tape «AltGr» est asteure en alaedje.

en: The Alt Graph key is now inactive.
wa: Li tape «AltGr» est asteure essoctêye.

en: The Num Lock key has been activated.
wa: Li tape eclawaedje do pavé limerike («NumLock») est asteure en alaedje.

en: The Num Lock key is now inactive.
wa: Li tape eclawaedje do pavé limerike («NumLock») est asteure essoctêye.

en: The Caps Lock key has been activated.
wa: Li tape eclawaedje des madjuscules («CapsLock») est asteure en alaedje.

en: The Caps Lock key is now inactive.
wa: Li tape eclawaedje des madjuscules («CapsLock») est asteure essoctêye.

en: The Scroll Lock key has been activated.
wa: Li tape eclawaedje di l' erôlaedje («ScrollLock») est asteure en alaedje.

en: The Scroll Lock key is now inactive.
wa: Li tape eclawaedje di l' erôlaedje («ScrollLock») est asteure essoctêye.

en: AltGraph
wa: AltGr

en: Warning
wa: Adviertixhmint

en: &When a gesture was used:
wa: &Cwand on djesse est eployî:

en: Change Settings Without Asking
wa: Candjî les apontiaedjes sins dmander

en: Show This Confirmation Dialog
wa: Mostrer ci purnea d' acertinaedje ci

en: Deactivate All AccessX Features & Gestures
wa: Dismete totes les fonccionålités et djesses AccessX

en: Slow keys
wa: Londjinnès tapes

en: Bounce keys
wa: Dimey-eclawåvès tapes

en: Sticky keys
wa: Eclawåvès tapes

en: Mouse keys
wa: Tapes sori

en: Do you really want to deactivate "%1"?
wa: Voloz po do bon essocter «%1»?

en: Do you really want to deactivate "%1" and "%2"?
wa: Voloz po do bon essocter «%1» eyet «%2»?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2" and "%3"?
wa: Voloz po do bon essocter «%1», «%2» eyet «%3»?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
wa: Voloz po do bon essocter «%1», «%2», «%3» eyet «%4»?

en: Do you really want to activate "%1"?
wa: Voloz po do bon mete en alaedje «%1»?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2"?
wa: Voloz po do bon mete en alaedje «%1» eyet essocter «%2»?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2" and "%3"?
wa: Voloz po do bon mete en alaedje «%1» eyet essocter «%2» et «%3»?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2", "%3" and "%4"?
wa: Voloz po do bon mete en alaedje «%1» mins essocter «%2», «%3» et «%4»?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2"?
wa: Voloz po do bon mete en alaedje «%1» eyet «%2»?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2" and to deactivate "%3"?
wa: Voloz po do bon mete en alaedje «%1» eyet «%2» mins essocter «%3»?

en: Do you really want to activate "%1", and "%2" and to deactivate "%3" and "%4"?
wa: Voloz po do bon mete en alaedje «%1» eyet «%2» mins essocter «%3» et «%4»?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3"?
wa: Voloz po do bon mete en alaedje «%1», «%2» eyet «%3»?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3" and to deactivate "%4"?
wa: Voloz po do bon mete en alaedje «%1», «%2» eyet «%3» mins essocter «%4»?

en: Do you really want to activate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
wa: Voloz po do bon mete en alaedje «%1», «%2», «%3» eyet «%4»?

en: An application has requested to change this setting.
wa: On programe a dmandé po candjî cist apontiaedje la.

en: You held down the Shift key for 8 seconds or an application has requested to change this setting.
wa: Vos avoz tchôkî sol tape madjuscules («Shift») po pus di 8 segondes oudonbén on programe a dmandé po candjî cist apontiaedje la.

en: You pressed the Shift key 5 consecutive times or an application has requested to change this setting.
wa: Vos avoz tchôkî sol tape madjuscules («Shift») 5 côps d' shûte oudonbén on programe a dmandé po candjî cist apontiaedje la.

en: You pressed %1 or an application has requested to change this setting.
wa: Vos avoz tchôkî l' tape %1 oudonbén on programe a dmandé po candjî cist apontiaedje la.

en: An application has requested to change these settings, or you used a combination of several keyboard gestures.
wa: On programe a dmandé po candjî ces apontiaedjes la oudonbén vos avoz eployî sacwants djesse di taprece.

en: An application has requested to change these settings.
wa: On programe a dmandé po candjî ces apontiaedjes la.

en: These AccessX settings are needed for some users with motion impairments and can be configured in the KDE System Settings. You can also turn them on and off with standardized keyboard gestures.
    
    If you do not need them, you can select "Deactivate all AccessX features and gestures".
wa: Ces apontiaedjes AccessX sont-st ahessåves po des uzeus k' ont des problinmes po bodjî et çoula pout esse apontyî dins les apontiaedjes do sistinme di KDE. Vos les ploz eto mete en alaedje ou dismete avou des djesses di taprece sitandårdijhîs.
    
    Si vos n' end avoz nén mezåjhe, vos ploz tchoezi «Dismete totes les fonccionålités et djesses AccessX».

en: Slow keys has been enabled. From now on, you need to press each key for a certain length of time before it gets accepted.
wa: Les londjinnès tapes ont stî metowes en alaedje. A pårti d' asteure, vos dvoz po tchaeke tape li wårder tchôkeye on certin moumint po k' ele soeye acceptêye.

en: Slow keys has been disabled.
wa: Les londjinnès tapes ont stî dismetowes.

en: Bounce keys has been enabled. From now on, each key will be blocked for a certain length of time after it was used.
wa: Les dmey-eclawåvès tapes ont stî metowes en alaedje. A pårti d' asteure tchake tape dimeure eclawêye on certin moumint après l' aveur tchôkî.

en: Bounce keys has been disabled.
wa: Les dmey-eclawåvès tapes ont stî dismetowes.

en: Sticky keys has been enabled. From now on, modifier keys will stay latched after you have released them.
wa: Les eclawåvès tapes ont stî metowes en alaedje. A pårti d' asteure les tapes modifieuses dmorèt tchôkeyes après k' vos les låtchîz.

en: Sticky keys has been disabled.
wa: Les eclawåvès tapes ont stî dismetowes.

en: Mouse keys has been enabled. From now on, you can use the number pad of your keyboard in order to control the mouse.
wa: Les tapes sori ont stî metowes en alaedje. A pårti d' asteure vos ploz eployî l' pavé limeri del taprece po controler l' sori.

en: Mouse keys has been disabled.
wa: Les tapes sori ont stî dismetowes.

en: (c) 2000, Matthias Hoelzer-Kluepfel
wa: © 2000, Matthias Hoelzer-Kluepfel

en: Author
wa: Oteur
