plasma-dialer - en to de translation catalogue (20 entries)

en: Phone
de: Telefon

en: Active call list
de: Liste aktiver Anrufe

en: Calling...
de: Anruf ...

en: Keypad
de: Tastenfeld

en: Speaker
de: Lautsprecher

en: Mute
de: Stummschalten

en: View
de: Ansicht

en: History
de: Anrufliste

en: Contacts
de: Kontakte

en: Settings
de: Einstellungen

en: Select number to call
de: Anzurufende Nummer auswählen

en: Duration: %1
de: Dauer: %1

en: Call History
de: Anrufliste

en: Clear history
de: Anrufliste leeren

en: No recent calls
de: Keine aktuellen Anrufe

en: No IMEIs found
de: Keine IMEIs gefunden

en: About
de: Über

en: USSD Message
de: USSD-Nachricht

en: Write response...
de: Antwort schreiben ...

en: Send
de: Senden
