discover - en to ast translation catalogue (57 entries)

[ctx: Category]
en: All Applications
ast: Toles aplicaciones

[ctx: Category]
en: Accessories
ast: Accesorios

[ctx: Category]
en: Accessibility
ast: Accesibilidá

[ctx: Category]
en: Developer Tools
ast: Ferramientes de desendolcu

[ctx: Category]
en: Debugging
ast: Depuración

[ctx: Category]
en: Localization
ast: Traducción

[ctx: Category]
en: Web Development
ast: Desendolcu web

[ctx: Category]
en: Science and Engineering
ast: Ciencia ya inxeniería

[ctx: Category]
en: Astronomy
ast: Astronomía

[ctx: Category]
en: Biology
ast: Bioloxía

[ctx: Category]
en: Electronics
ast: Electrónica

[ctx: Category]
en: Engineering
ast: Inxeniería

[ctx: Category]
en: Geography
ast: Xeografía

[ctx: Category]
en: Geology
ast: Xeoloxía

[ctx: Category]
en: Mathematics
ast: Matemátiques

[ctx: Category]
en: Physics
ast: Física

[ctx: Category]
en: Games
ast: Xuegos

[ctx: Category]
en: Board Games
ast: Xuegos de mesa

[ctx: Category]
en: Card Games
ast: Xuegos de cartes

[ctx: Category]
en: Simulation
ast: Simulación

[ctx: Category]
en: Strategy
ast: Estratexa

[ctx: Category]
en: Sports
ast: Deportes

[ctx: Category]
en: Action
ast: Aición

[ctx: Category]
en: Emulators
ast: Emuladores

[ctx: Category]
en: Drawing
ast: Dibuxu

[ctx: Category]
en: Photography
ast: Fotografía

[ctx: Category]
en: File Sharing
ast: Compartición de ficheros

[ctx: Category]
en: Web Browsers
ast: Restoladores web

[ctx: Category]
en: Audio and Video Editors
ast: Editores d'audiu y videu

[ctx: Category]
en: Audio Players
ast: Reproductores d'audiu

[ctx: Category]
en: Video Players
ast: Reproductores de videu

[ctx: Category]
en: CD and DVD
ast: CD y DVD

[ctx: Category]
en: Office
ast: Ofimática

en: All Files
ast: Tolos ficheros

en: Downloads
ast: Descargues

en: Music
ast: Música

en: Network Access
ast: Accesu a la rede

en: Can access the internet
ast: Pue acceder a internet

en: Sound system access
ast: Accesu al soníu del sistema

en: Can play audio
ast: Pue reproducir audiu

en: Session Bus Access
ast: Accesu al bus de sesiones

en: System Bus Access
ast: Accesu al bus del sistema

en: Smart Card Access
ast: Accesu a les tarxetes intelixentes

en: Printer Access
ast: Accesu a les imprentadores

en: GPG Agent
ast: Axente GPG

en: Bluetooth Access
ast: Accesu al Bluetooth

en: Low-Level System Access
ast: Accesu al nivel baxu del sistema

en: Device Access
ast: Accesu a los preseos

en: Cannot find repository
ast: Nun se pue atopar el depósitu

en: Full Access
ast: Accesu completu

en: Can access everything on the system
ast: Pue acceder a toles partes del sistema

[ctx: Category]
en: Operating System
ast: Sistema operativu

en: Additional packages:
ast: Paquetes adicionales:

en: Additional modules:
ast: Módulos adicionales:

en: Local packages:
ast: Paquetes llocales:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Applications
ast: Aplicaciones

[ctx: @item:inlistbox]
en: Addons
ast: Complementos
