discover - en to az translation catalogue (14 entries)

en: Update software:
az: Proqram təminatını yeniləmək:

en: Manually
az: Əl ilə

en: Automatically
az: Avtomatik

[ctx: @info]
en: Software updates will be downloaded automatically when they become available. Updates for applications will be installed immediately, while system updates will be installed the next time the computer is restarted.
az: Mövcud olduqda proqram təminatı yenilənmələri avtomatik yüklənəcəkdir. Tətbiqlərin yenilənmələri dərhal quraşdırılacaq, sistem yenilənmələri isə komputer növbəti dəfə yenidən başladıldığında quraşdırılacaqdır.

[ctx: @title:group]
en: Update frequency:
az: Yenilənmə tezliyi:

[ctx: @title:group]
en: Notification frequency:
az: Bildiriş tezliyi:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Daily
az: Günlük

[ctx: @item:inlistbox]
en: Weekly
az: Həftəlik

[ctx: @item:inlistbox]
en: Monthly
az: Aylıq

[ctx: @item:inlistbox]
en: Never
az: Heç vaxt

en: Apply system updates:
az: Sistem yenilənmələrini tətbiq etmək:

[ctx: @option:radio part of the logical sentence 'Apply system updates after rebooting']
en: After rebooting
az: yenidən başlatdıqdan sonra

[ctx: @label The thing being recommended is to use the 'apply updates when rebooting' setting]
en: Recommended to maximize system stability
az: Sistemin tam stabilliyini qorumaq üçün

[ctx: @option:radio part of the logical sentence 'Apply system updates immediately']
en: Immediately
az: Dərhal
