discover - en to eo translation catalogue (437 entries)

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Proprietary
eo: Proprieta

en: Public Domain
eo: Publika Domeno

en: Error while submitting usefulness: %1
eo: Eraro dum sendado de utileco: %1

en: Error while submitting review: %1
eo: Eraro dum sendado de recenzo: %1

en: Technical error message: %1
eo: Teknika erarmesaĝo: %1

en: Package management
eo: Pakmastrumado

en: Loading, please wait...
eo: Ŝargante, bonvolu atendi...

[ctx: Root category name]
en: Alpine Linux packages
eo: Pakaĵoj de Alpine Linux

en: Authorization denied
eo: Rajtigo neita

en: Error:
eo: Eraro:

[ctx: Adding repo]
en: Enter Alpine repository URL, for example: http://dl-cdn.alpinelinux.org/alpine/edge/testing/
eo: Enigu Alpine-deponejan URL, ekzemple http://dl-cdn.alpinelinux.org/alpine/edge/testing/

en: Error: Authorization denied
eo: Eraro: Rajtigo neita

en: Error
eo: Eraro

en: Failed to open APK database!
eo: Malsukcesis malfermi APK-datumbazon!

en: Failed to get a list of packages to upgrade!
eo: Malsukcesis ekpreni liston de pakaĵoj por ĝisdatigi!

[ctx: Category]
en: Dummy Category
eo: Dummy Kategorio

[ctx: Category]
en: dummy addons
eo: imitaj aldonaĵoj

[ctx: Category]
en: dummy 1
eo: maniko 1

[ctx: Category]
en: dummy with stuff
eo: manito kun aĵoj

[ctx: Category]
en: dummy 2.1
eo: imitaĵo 2.1

[ctx: Category]
en: dummy with quite some stuff
eo: manito kun sufiĉe da aĵoj

[ctx: Category]
en: dummy 3
eo: maniko 3

[ctx: Category]
en: dummy 4
eo: maniko 4

[ctx: Category]
en: All Applications
eo: Ĉiuj Aplikoj

[ctx: Category]
en: Accessories
eo: Akcesoraĵoj

[ctx: Category]
en: Accessibility
eo: Alirebleco

[ctx: Category]
en: Developer Tools
eo: Iloj por programistoj

[ctx: Category]
en: Debugging
eo: Sencimigado

[ctx: Category]
en: Graphic Interface Design
eo: Dezajno de Grafika Interfaco

[ctx: Category]
en: IDEs
eo: IDEoj

[ctx: Category]
en: Localization
eo: Lokigo

[ctx: Category]
en: Profiling
eo: Profilado

[ctx: Category]
en: Web Development
eo: Reta Disvolviĝo

[ctx: Category]
en: Education
eo: Edukado

[ctx: Category]
en: Science and Engineering
eo: Scienco kaj Inĝenieristiko

[ctx: Category]
en: Astronomy
eo: Astronomio

[ctx: Category]
en: Biology
eo: Biologio

[ctx: Category]
en: Chemistry
eo: Kemio

[ctx: Category]
en: Computer Science and Robotics
eo: Komputado kaj Robotiko

[ctx: Category]
en: Electronics
eo: Elektroniko

[ctx: Category]
en: Engineering
eo: Inĝenieristiko

[ctx: Category]
en: Geography
eo: Geografio

[ctx: Category]
en: Geology
eo: Geologio

[ctx: Category]
en: Mathematics
eo: Matematiko

[ctx: Category]
en: Physics
eo: Fiziko

[ctx: Category]
en: Games
eo: Ludoj

[ctx: Category]
en: Arcade
eo: Arkado

[ctx: Category]
en: Board Games
eo: Tabulludoj

[ctx: Category]
en: Card Games
eo: Kartludoj

[ctx: Category]
en: Puzzles
eo: Enigmoj

[ctx: Category]
en: Role Playing
eo: Rolludado

[ctx: Category]
en: Simulation
eo: Simulado

[ctx: Category]
en: Strategy
eo: Strategio

[ctx: Category]
en: Sports
eo: Sportoj

[ctx: Category]
en: Action
eo: Ago

[ctx: Category]
en: Emulators
eo: Emuliloj

[ctx: Category]
en: Graphics
eo: Grafikoj

[ctx: Category]
en: Drawing
eo: Desegno

[ctx: Category]
en: Painting and Editing
eo: Pentrado kaj Redaktado

[ctx: Category]
en: Photography
eo: Fotografio

[ctx: Category]
en: Publishing
eo: Eldonado

[ctx: Category]
en: Scanning and OCR
eo: Skanado kaj OCR

[ctx: Category]
en: Viewers
eo: Spektantoj

[ctx: Category]
en: Internet
eo: Interreto

[ctx: Category]
en: Chat
eo: Babilado

[ctx: Category]
en: File Sharing
eo: Dosiera Kunhavigo

[ctx: Category]
en: Mail
eo: Poŝto

[ctx: Category]
en: Web Browsers
eo: Retumiloj

[ctx: Category]
en: Multimedia
eo: Plurmedia

[ctx: Category]
en: Audio and Video Editors
eo: Aŭdio kaj Video Redaktoroj

[ctx: Category]
en: Audio Players
eo: Audio-Ludiloj

[ctx: Category]
en: Video Players
eo: Videoludiloj

[ctx: Category]
en: CD and DVD
eo: KD kaj DVD

[ctx: Category]
en: Office
eo: Oficejo

[ctx: Category]
en: System Settings
eo: Sistemaj Agordoj

[ctx: user denotes this as user-scoped flatpak repo]
en: %1 (user)
eo: %1 (uzanto)

en: Local bundle
eo: Loka pakaĵo

en: Malformed appstream url '%1'
eo: Misformita appstream URL '%1'

en: Failed to add source '%1': %2
eo: Malsukcesis aldoni fonton '%1': %2

en: There are no Flatpak sources.
eo: Ne ekzistas Flatpak-fontoj.

en: Failed to load "%1" source
eo: Malsukcesis ŝargi la fonton "%1".

[ctx: @info]
en: <para>This application comes from "%1" (hosted at <link>%2</link>). Other software in this repository will also be made be available in Discover when the application is installed.</para>
eo: <para>Ĉi tiu aplikaĵo venas de "%1" (gastigita ĉe <link>%2</link>). Alia programaro en ĉi tiu deponejo ankaŭ estos disponeblaj en Discover kiam la aplikaĵo estas instalita.</para>

en: Retrieving size information
eo: Prenante grandecon informojn

[ctx: @label app size]
en: Unknown
eo: Nekonata

en: Failed to start '%1': %2
eo: Malsukcesis komenci '%1': %2

en: All Files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: Home
eo: Hejmo

en: Downloads
eo: Elŝutoj

en: Music
eo: Muziko

en: Network Access
eo: Reta Aliro

en: Can access the internet
eo: Povas aliri la interreton

en: Sound system access
eo: Sonsistema Aliro

en: Can play audio
eo: Eblas ludi aŭdaĵon

en: Session Bus Access
eo: Seancbusa Aliro

en: Can communicate with all other applications and processes run in this user account
eo: Povas komuniki kun ĉiuj aliaj aplikaĵoj kaj procezoj rulataj en ĉi tiu uzantkonto

en: System Bus Access
eo: Sistema Busa Aliro

en: Can communicate with all other applications and processes on the system
eo: Povas komuniki kun ĉiuj aliaj aplikaĵoj kaj procezoj en la sistemo

en: Remote Login Access
eo: Fora Ensaluta Aliro

en: Can initiate remote login requests using the SSH protocol
eo: Povas iniciati forajn ensalutpetojn per la SSH-protokolo

en: Smart Card Access
eo: Aliro al Smart Card

en: Can integrate and communicate with smart cards
eo: Kapablas integri kaj komuniki per inteligentaj kartoj

en: Printer Access
eo: Presilo-Aliro

en: Can integrate and communicate with printers
eo: Kapablas integri kaj komuniki kun presiloj

en: GPG Agent
eo: GPG-agento

en: Allows access to the GPG cryptography service, generally used for signing and reading signed documents
eo: Permesas aliron al la GPG-kriptografia servo, ĝenerale uzata por subskribi kaj legi subskribitajn dokumentojn

en: Bluetooth Access
eo: Bluetooth-Aliro

en: Can integrate and communicate with Bluetooth devices
eo: Povas integri kaj komuniki kun Bluetooth-aparatoj

en: Low-Level System Access
eo: Malaltnivela Sistema Aliro

en: Can make low-level system calls (e.g. ptrace)
eo: Povas fari malaltnivelajn sistemajn vokojn (ekz. ptrace)

en: Device Access
eo: Aparato Aliro

en: Can communicate with and control built-in or connected hardware devices
eo: Kapablas komuniki kun kaj kontroli enkonstruitajn aŭ konektitajn aparataĵojn

en: Kernel-based Virtual Machine Access
eo: Kernel-bazita Virtuala Maŝina Aliro

en: Allows running other operating systems as guests in virtual machines
eo: Permesas funkcii aliajn operaciumojn kiel gastoj en virtualaj maŝinoj

en: %1 (read-only)
eo: %1 (nurlegebla)

en: %1 (can create files)
eo: %1 (povas krei dosierojn)

en: %1 (read & write)
eo: %1 (legi kaj skribi)

en: Home Folder Access
eo: Hejma Dosierujo Aliro

en: Can read, write, and create files in the following locations in your home folder without asking permission first: %1
eo: Povas legi, skribi kaj krei dosierojn en la sekvaj lokoj en via hejma dosierujo sen peti permeson unue: %1

en: Can read and write files in the following locations in your home folder without asking permission first: %1
eo: Povas legi kaj skribi dosierojn en la sekvaj lokoj en via hejma dosierujo sen peti permeson unue: %1

en: Can read files in the following locations in your home folder without asking permission first: %1
eo: Povas legi dosierojn en la sekvaj lokoj en via hejma dosierujo sen peti permeson unue: %1

en: Can access files in the following locations in your home folder without asking permission first: %1
eo: Povas aliri dosierojn en la sekvaj lokoj en via hejma dosierujo sen peti permeson unue: %1

en: System Folder Access
eo: Sistema Dosierujo-Aliro

en: Can read, write, and create system files in the following locations without asking permission first: %1
eo: Povas legi, skribi kaj krei sistemajn dosierojn en la sekvaj lokoj sen peti permeson unue: %1

en: Can read and write system files in the following locations without asking permission first: %1
eo: Povas legi kaj skribi sistemajn dosierojn en la sekvaj lokoj sen unue peti permeson: %1

en: Can read system files in the following locations without asking permission first: %1
eo: Povas legi sistemdosierojn en la sekvaj lokoj sen unue peti permeson: %1

en: Can access system files in the following locations without asking permission first: %1
eo: Povas aliri sistemajn dosierojn en la sekvaj lokoj sen peti permeson unue: %1

en: Can communicate with other applications and processes in the same desktop session using the following communication protocols: %1
eo: Povas komuniki kun aliaj aplikaĵoj kaj procezoj en la sama labortabla sesio uzante la jenajn komunikajn protokolojn: %1

en: Can communicate with all applications and system services using the following communication protocols: %1
eo: Povas komuniki kun ĉiuj aplikaĵoj kaj sistemaj servoj uzante la jenajn komunikajn protokolojn: %1

en: App Verified on %1 as shipped by its author %2
eo: Apo konfirmita en %1 kiel liverata de ĝia aŭtoro %2

en: Add Flathub
eo: Aldoni Flathub

en: Apply Changes
eo: Apliki Ŝanĝojn

en: Changes to the priority of Flatpak sources must be applied before they will take effect.
eo: Ŝanĝoj al la prioritato de Flatpak-fontoj devas esti aplikataj antaŭ ol ili efektiviĝos.

en: Makes it possible to easily install the applications listed in https://flathub.org
eo: Ebligas facile instali la aplikaĵojn listigitajn en https://flathub.org

en: Could not add the source %1
eo: Ne eblis aldoni la fonton %1

en: Removing '%1'
eo: Forigante '%1'

en: To remove this repository, the following applications must be uninstalled:<ul><li>%1</li></ul>
eo: Por forigi ĉi tiun deponejon, la sekvaj aplikaĵoj devas esti malinstalitaj:<ul><li>%1</li></ul>

en: Failed to remove %1 remote repository: %2
eo: Malsukcesis forigi %1 fora deponejo: %2

en: Could not find %1
eo: Ne eblis trovi %1

en: %1 (user)
eo: %1 (uzanto)

en: Enter a Flatpak repository URI (*.flatpakrepo):
eo: Enigu Flatpak-deponejon URI (*.flatpakrepo):

en: Adding remote '%1' in %2 from %3
eo: Aldonante fora '%1' en %2 de %3

[ctx: fallback error message]
en: An internal error occurred. Please file a report at https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=Discover
eo: Okazis interna eraro. Bonvolu plenumi raporton ĉe https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=Discover

[ctx: @title]
en: Replacement Available
eo: Anstataŭigo Haveblas

[ctx: @info %1 and 2 are flatpak ids e.g. org.kde.krita (can be rather lengthy though)]
en: <resource>%1</resource> is no longer receiving updates.<nl/><nl/>Replace it with the supported version provided by <resource>%2</resource>?
eo: <resource>%1</resource> ne plu ricevas ĝisdatigojn.<nl/><nl/>Ĉu anstataŭigi ĝin per la subtenata versio provizitade <resource>%2</resource>?

[ctx: @title]
en: Automatic Removal
eo: Aŭtomata Forigo

[ctx: @info %1 is a flatpak id e.g. org.kde.krita (can be rather lengthy though)]
en: <resource>%1</resource> is no longer receiving updates.<nl/><p>The reason given is: <message>%2</message></p><nl/><p>Automatically remove it?</p>
eo: <resource>%1</resource> ne plu ricevas ĝisdatigojn.<nl/><p>La kialo donita estas: <message>%2</message></p><nl/><p>Ĉu aŭtomate forigi ĝin?</p>

[ctx: @label %1 is the name of an application]
en: This development version of %1 is outdated. Using the stable version is highly recommended.
eo: Ĉi tiu evoluversio de %1 estas malaktuala. Uzi la stabilan version estas tre rekomendinda.

[ctx: @label %1 is the name of an application]
en: A more stable version of %1 is available.
eo: Pli stabila versio de %1 disponeblas.

[ctx: @action: button %1 is the name of a Flatpak repo]
en: View Stable Version on %1
eo: Rigardi stabilan version sur %1

en: %1 is not installed but it still has data present.
eo: %1 ne estas instalita sed ĝi ankoraŭ havas datumojn.

en: Delete settings and user data
eo: Forigi agordojn kaj uzantajn datumojn

en: Clearing settings and user data…
eo: Forigante agordojn kaj uzantdatenojn…

[ctx: Permission to access system resources and hardware devices]
en: Permissions
eo: Permesoj

en: Configure permissions…
eo: Agordi permesojn…

en: Firmware Updates
eo: Mikroprogramaraj Ĝisdatigoj

en: The remote %1 require that you accept their license:
     %2
eo: La fora %1 postulas ke vi akceptu ilian permesilon:
     %2

en: Review EULA
eo: Rigardi EULA

en: Could not enable remote %1: %2
eo: Ne eblis aktivigi fora %1: %2

en: Unsupported question:
    %1
eo: Nesubtenata demando:
    %1

en: Backend %1 took too long to initialize
eo: Backend %1 daŭris tro longe por pravalorigi

en: Applications
eo: Aplikoj

en: Plasma Addons
eo: Plasmaj Aldonaĵoj

en: Application Addons
eo: Aplikaj Aldonaĵoj

en: Network error in backend %1: %2
eo: Reta eraro en backend %1: %2

en: Too many requests sent to the server for backend %1. Please try again in a few minutes.
eo: Tro da petoj senditaj al la servilo por backend %1. Bonvolu provi denove post kelkaj minutoj.

en: Invalid %1 backend, contact your distributor.
eo: Nevalida %1 backend, kontaktu vian distribuiston.

en: Unable to complete the update of %1. You can try and perform this action through the Get Hot New Stuff dialog, which grants tighter control. The reported error was:
    %2
eo: Ne eblas kompletigi la ĝisdatigon de %1. Vi povas provi fari ĉi tiun agon per la dialogo Akiri Varmajn Novaĵojn, kiu donas pli striktan kontrolon. La raportita eraro estis:
    %2

en: Could not fetch screenshot for the entry %1 in backend %2
eo: Ne eblis preni ekrankopio por la eniro %1 en la backend %2

en: Unhandled error in %1 backend. Contact your distributor.
eo: Netraktita eraro en %1 backend. Kontaktu vian distribuiston.

en: Wrong KNewStuff URI: %1
eo: Malĝusta KNewStuff URI: %1

[ctx: The name of the KDE Store]
en: KDE Store
eo: KDE-vendejo

en: Log in information for %1
eo: Ensaluta informo por %1

en: Cannot launch %1
eo: Ne povas lanĉi %1

[ctx: Category]
en: Plasma Addons
eo: Plasmaj Aldonaĵoj

[ctx: Category]
en: Plasma Widgets
eo: Plasmaj Fenestraĵoj

[ctx: Category]
en: Fonts
eo: Tiparoj

[ctx: @action:button %1 is the distro name]
en: Report This Issue to %1
eo: Raporti Ĉi Problemon al %1

en: Please make sure that Appstream is properly set up on your system
eo: Bonvolu certigi, ke Appstream estas ĝuste agordita en via sistemo

[ctx: %1 is the date as formatted by the locale]
en: Your operating system ended support on %1. Consider upgrading to a supported version.
eo: Via operaciumo ĉesis subtenon je %1. Konsideru ĝisdatigi al subtenata versio.

en: Cannot remove '%1'
eo: Ne povas forigi '%1'

[ctx: @info:status %1 is a new major version of the user's distro]
en: <b>%1 is now available.</b>
    To be able to upgrade to this new version, first apply all available updates, and then restart the system.
eo: <b>%1 nun estas havebla.</b>
    Por povi ĝisdatigi al ĉi tiu nova versio, unue apliku ĉiujn disponeblajn ĝisdatigojn, tiam rekomencu la sistemon.

[ctx: @action: button]
en: Upgrade Now
eo: Eldonpromocii Nun

[ctx: @info:status %1 is a new major version of the user's distro]
en: %1 is now available.
eo: %1 nun estas havebla.

[ctx: @info]
en: The background service (PackageKit) stopped unexpectedly. It may have crashed.
eo: La fonservo (PackageKit) haltis neatendite. Ĝi eble paneis.

en: Out of memory
eo: Sen memoro

en: No network connection available
eo: Neniu retkonekto disponebla

en: Operation not supported
eo: Operacio ne subtenata

en: Internal error
eo: Interna eraro

en: Internal error: %1
eo: Interna eraro: %1

en: GPG failure
eo: GPG-malsukceso

en: PackageID invalid
eo: PackageID nevalida

en: Package not installed
eo: Pako ne instalita

en: Package not found
eo: Pako ne trovita

en: Package is already installed
eo: Pako jam estas instalita

en: Package download failed
eo: Elŝuto de pakaĵo malsukcesis

en: Package group not found
eo: Pakaĵgrupo ne trovita

en: Package group list invalid
eo: Listo de pakaĵoj nevalidaj

en: Dependency resolution failed
eo: Dependeca solvado malsukcesis

en: Filter invalid
eo: Filtrilo nevalida

en: Failed while creating a thread
eo: Malsukcesis dum kreado de fadeno

en: Transaction failure
eo: Transakcia fiasko

en: Transaction canceled
eo: Transakcio nuligita

en: No Cache available
eo: Neniu kaŝmemoro havebla

en: Cannot find repository
eo: Ne povas trovi deponejon

en: Cannot remove system package
eo: Ne povas forigi sistempakaĵon

en: The PackageKit daemon has crashed
eo: La PackageKit-demono paneis

en: Initialization failure
eo: Malsukceso de inicialigo

en: Failed to finalize transaction
eo: Malsukcesis fini transakcion

en: Config parsing failed
eo: Agorda analizo malsukcesis

en: Cannot cancel transaction
eo: Ne povas nuligi transakcion

en: Cannot obtain lock
eo: Ne povas akiri seruron

en: No packages to update
eo: Neniuj pakaĵoj por ĝisdatigi

en: Cannot write repo config
eo: Ne povas skribi repo-agordon

en: Local install failed
eo: Loka instalado malsukcesis

en: Bad GPG signature found
eo: Malbona GPG-signaturo trovita

en: No GPG signature found
eo: Neniu GPG subskribo trovita

en: Cannot install source package
eo: Ne povas instali fontan pakon

en: Repo configuration error
eo: Eraro pri agorda depo

en: No license agreement
eo: Neniu licenca interkonsento

en: File conflicts found
eo: Dosieraj konfliktoj trovitaj

en: Package conflict found
eo: Paka konflikto trovita

en: Repo not available
eo: Repo ne havebla

en: Invalid package file
eo: Nevalida pakaĵdosiero

en: Package install blocked
eo: Paka instalo blokita

en: Corrupt package found
eo: Trovita korupta pako

en: All packages already installed
eo: Ĉiuj pakoj jam instalitaj

en: File not found
eo: Dosiero ne trovita

en: No more mirrors available
eo: Ne plu disponeblaj speguloj

en: No distro upgrade data
eo: Neniuj distribuaj ĝisdatigaj datumoj

en: Incompatible architecture
eo: Nekongrua arkitekturo

en: No space on device left
eo: Ne restas spaco sur la aparato

en: A media change is required
eo: Necesas datumportila ŝanĝo

en: You have no authorization to execute this operation
eo: Vi ne havas rajtigon por efektivigi ĉi tiun operacion

en: Update not found
eo: Ĝisdatigo ne trovita

en: Cannot install from unsigned repo
eo: Ne povas instali de nesubskribita deponejo

en: Cannot update from unsigned repo
eo: Ne povas ĝisdatigi de nesubskribita deponejo

en: Cannot get file list
eo: Ne povas ricevi dosierliston

en: Cannot get requires
eo: Ne povas ricevi postulojn

en: Cannot disable repository
eo: Ne povas malŝalti deponejon

en: Restricted download detected
eo: Restriktita elŝuto detektita

en: Package failed to configure
eo: Pako malsukcesis agordi

en: Package failed to build
eo: Pako malsukcesis konstrui

en: Package failed to install
eo: Pako malsukcesis instali

en: Package failed to remove
eo: Pako malsukcesis forigi

en: Update failed due to running process
eo: Ĝisdatigo malsukcesis pro funkcianta procezo

en: The package database changed
eo: La paka datumbazo ŝanĝiĝis

en: The provided type is not supported
eo: La provizita tipo ne estas subtenata

en: Install root is invalid
eo: Instalradiko ne validas

[ctx: Failed to sync your Linux distro repositories or other sources of packages]
en: Cannot fetch sources
eo: Ne povas preni fontojn

en: Canceled priority
eo: Nuligita prioritato

en: Unfinished transaction
eo: Nefinita transakcio

en: Lock required
eo: Seruro bezonata

en: Unknown error %1.
eo: Nekonata eraro %1.

en: '%1' was changed and suggests to be restarted.
eo: '%1' estis ŝanĝita kaj sugestas esti rekomencita.

en: A change by '%1' suggests your session to be restarted.
eo: Ŝanĝo de '%1' sugestas ke via sesio estu rekomencita.

en: '%1' was updated for security reasons, a restart of the session is recommended.
eo: '%1' estis ĝisdatigita pro sekurecaj kialoj, rekomenco de la sesio estas rekomendita.

en: '%1' was updated for security reasons, a restart of the system is recommended.
eo: '%1' estis ĝisdatigita pro sekurecaj kialoj, oni rekomendas rekomencon de la sistemo.

en: A change by '%1' suggests your system to be restarted.
eo: Ŝanĝo de '%1' sugestas ke via sistemo estu rekomencita.

en: The application will have to be restarted.
eo: La aplikaĵo devos esti rekomencita.

en: The session will have to be restarted
eo: La sesio devos esti rekomencita

en: The system will have to be restarted.
eo: La sistemo devos esti rekomencita.

en: For security, the session will have to be restarted.
eo: Por sekureco, la sesio devos esti rekomencita.

en: For security, the system will have to be restarted.
eo: Por sekureco, la sistemo devos esti rekomencita.

en: Waiting…
eo: Atendante…

en: Refreshing Cache…
eo: Refreŝigante kaŝmemoron…

en: Setup…
eo: Agordi…

en: Processing…
eo: Prilaborado…

en: Remove…
eo: Forigi…

en: Downloading…
eo: Elŝutante…

en: Installing…
eo: Instalante…

en: Updating…
eo: Ĝisdatigante…

en: Cleaning up…
eo: Purigado…

en: Resolving dependencies…
eo: Solvante dependecojn…

en: Checking signatures…
eo: Kontrolante subskribojn…

en: Test committing…
eo: Testo farante…

en: Committing…
eo: Farante…

en: Finished
eo: Finita

en: Canceled
eo: Nuligite

en: Waiting for lock…
eo: Atendante ŝlosilon…

en: Waiting for authorization…
eo: Atendante rajtigon…

en: Copying files…
eo: Kopiante dosierojn…

en: Unknown Status
eo: Nekonata Statuso

en: We are waiting for something.
eo: Ni atendas ion.

en: Setting up transaction…
eo: Agordante transakcion…

en: The transaction is currently working…
eo: La transakcio nuntempe funkcias…

en: The transaction is currently removing packages…
eo: La transakcio nuntempe forigas pakaĵojn…

en: The transaction is currently downloading packages…
eo: La transakcio nuntempe elŝutas pakaĵojn…

en: The transactions is currently installing packages…
eo: La transakcioj nuntempe instalas pakaĵojn…

en: The transaction is currently updating packages…
eo: La transakcio nuntempe ĝisdatigas pakaĵojn…

en: The transaction is currently cleaning up…
eo: La transakcio nuntempe puriĝas…

en: The transaction is currently resolving the dependencies of the packages it will install…
eo: La transakcio nuntempe solvas la dependecojn de la pakaĵoj, kiujn ĝi instalos…

en: The transaction is currently checking the signatures of the packages…
eo: La transakcio nuntempe kontrolas la subskribojn de la pakaĵoj…

en: The transaction is currently testing the commit of this set of packages…
eo: La transakcio nuntempe testas la kompromiton de ĉi tiu aro da pakaĵoj…

en: The transaction is currently committing its set of packages…
eo: La transakcio nuntempe faras sian aron da pakaĵoj…

en: The transaction has finished!
eo: La transakcio finiĝis!

en: The transaction was canceled
eo: La transakcio estis nuligita

en: The transaction is currently waiting for the lock…
eo: La transakcio nuntempe atendas la seruro…

en: Waiting for the user to authorize the transaction…
eo: Atendante ke la uzanto rajtigos la transakcion…

en: The transaction is currently copying files…
eo: La transakcio nuntempe kopias dosierojn…

en: Currently refreshing the repository cache…
eo: Nuntempe refreŝigante la deponejan kaŝmemoron…

en: Unknown status %1.
eo: Nekonata stato %1.

[ctx: update state]
en: Stable
eo: Stalo

[ctx: update state]
en: Unstable
eo: Malstabila

[ctx: update state]
en: Testing
eo: Testado

en: Installed
eo: Instalita

en: Not Installed
eo: Ne Instalita

en: Low
eo: Malalta

en: Enhancement
eo: Plibonigo

en: Normal
eo: Normala

en: Bugfix
eo: Eraro korekto

en: Important
eo: Grava

en: Security
eo: Sekureco

en: Blocked
eo: Blokita

en: Downloading
eo: Elŝutante

en: Updating
eo: Ĝisdatigo

en: Installing
eo: Instalado

en: Removing
eo: Forigante

en: Cleanup
eo: Purigado

en: Obsoleting
eo: Malnoviĝinta

en: Collection Installed
eo: Kolekto Instalita

en: Collection Available
eo: Kolekto Havebla

en: Reinstalling
eo: Reinstalante

en: Downgrading
eo: Malaltiĝo

en: Preparing
eo: Preparante

en: Decompressing
eo: Malkunpremante

en: Untrusted
eo: Nefidinda

en: Trusted
eo: Fidinda

en: Unavailable
eo: Nedisponebla

en: Critical
eo: Grava

en: Install
eo: Instali

en: Remove
eo: Forigi

en: Obsolete
eo: Malnoviĝinta

en: Downgrade
eo: Malaltigi

en: Failed Offline Update
eo: Malsukcesa Eksterreta Ĝisdatigo

en: Failed to update %1 package
    %2 | Failed to update %1 packages
    %2
eo[0]: Malsukcesis ĝisdatigi %1 pakon
    %2
eo[1]: Malsukcesis ĝisdatigi %1 pakojn
    %2

[ctx: @action:button]
en: Open Discover
eo: Malfermi Discover

[ctx: @action:button]
en: Repair System
eo: Ripara Sistemo

en: Repairing failed offline update
eo: Ripari malsukcesan ĝisdatigon eksterrete

en: Repair Failed
eo: Riparo Malsukcesis

[ctx: @info]
en: %1<nl/>Please report this error to your distribution.
eo: %1<nl/>Bonvolu raporti ĉi tiun eraron al via distribuo.

en: Repaired Successfully
eo: Riparita Sukcese

en: Offline Updates
eo: Senkonektaj Ĝisdatigoj

en: Successfully updated %1 package | Successfully updated %1 packages
eo[0]: Sukcesis ĝisdatigi %1 pakon
eo[1]: Sukcesis ĝisdatigi %1 pakojn

en: Unknown Source
eo: Nekonata Fonto

en: Software verified by %1
eo: Programaro konfirmita de %1

en: Obsoletes:
eo: Malnoviĝintaj:

en: Release Notes:
eo: Eldonaj Notoj:

en: Update State:
eo: Ĝisdatigi Staton:

en: Restart:
eo: Rekomenci:

en: Vendor:
eo: Vendisto:

en: %2 (plus %1 dependency) | %2 (plus %1 dependencies)
eo[0]: %2 (plus %1 dependeco)
eo[1]: %2 (plus %1 dependecoj)

en: Repository URL:
eo: Deponejo URL:

en: System upgrade
eo: Sistema ĝisdatigo

en: 1 package will be upgraded | %1 packages will be upgraded
eo[0]: 1 pako estos ĝisdatigata
eo[1]: %1 pakoj estos ĝisdatigataj

en: <h3>%1</h3>Upgrade to new version %2<br/>No release notes provided
eo: <h3>%1</h3>Ĝisdatigi al nova versio %2<br/>Neniaj eldonnotoj provizitaj

en: <h3>%1</h3>Upgrade to new version %2<br/>Release notes:<blockquote>%3</blockquote>
eo: <h3>%1</h3>Ĝisdatigi al nova versio %2<br/>Eldonaj notoj:<blockquote>%3</blockquote>

en: Present
eo: Prezenti

en: Future
eo: Estonteco

[ctx: @info:status %1 is a formatted disk space string e.g. '240 MiB']
en: Not enough space to perform the update; only %1 of space are available.
eo: Ne sufiĉa spaco por plenumi la ĝisdatigon; nur %1 de spaco estas disponebla.

en: This update cannot be completed as it would remove the following software which is critical to the system's operation:<nl/><ul><li>%1</li></ul><nl/>If you believe this is an error, please report it as a bug to the packagers of your distribution.
eo: Ĉi tiu ĝisdatigo ne povas esti kompletigita ĉar ĝi forigus la jenan programaron, kiu estas kritika por la funkciado de la sistemo:<nl/><ul><li>%1</li></ul><nl/>Se vi kredas, ke tio estas eraro, bonvolu raporti ĝin kiel cimon al la pakistoj de via distribuo.

en: Confirm Changes
eo: Konfirmi Ŝanĝojn

en: The following packages will be removed by the update:<ul><li>%1</li></ul><br/>in order to install:<ul><li>%2</li></ul>
eo: La jenaj pakaĵoj estos forigitaj per la ĝisdatigo:<ul><li>%1</li></ul><br/>por instali:<ul><li>%2</li></ul>

en: Media Change of type '%1' is requested.
    %2
eo: Datumportila Ŝanĝo de tipo '%1' estas petita.
    %2

en: Accept EULA
eo: Akcepti EULA

en: The package %1 and its vendor %2 require that you accept their license:
     %3
eo: La pako %1 kaj ĝia vendisto %2 postulas ke vi akceptu ilian permesilon:
     %3

en: Missing signature for %1 in %2
eo: Mankas subskribo por %1 en %2

en: Do you trust the following key?
    
    Url: %1
    User: %2
    Key: %3
    Fingerprint: %4
    Timestamp: %4
eo: Ĉu vi fidas la jenan ŝlosilon?
    
    Url: %1
    Uzanto: %2
    Ŝlosilo: %3
    Fingrospuro: %4
    Tempindiko: %4

en: This action cannot be completed as it would remove the following software which is critical to the system's operation:<nl/><ul><li>%1</li></ul><nl/>If you believe this is an error, please report it as a bug to the packagers of your distribution.
eo: Ĉi tiu ago ne povas esti plenumita ĉar ĝi forigus la jenan programaron, kiu estas kritika por la funkciado de la sistemo:<nl/><ul><li>%1</li></ul><nl/>Se vi kredas, ke tio estas eraro, bonvolu raporti ĝin kiel cimon al la pakistoj de via distribuo.

en: Confirm package removal
eo: Konfirmi forigon de pakaĵo

en: This action will also remove the following package:
    %2 | This action will also remove the following packages:
    %2
eo[0]: Tiu ago forigos ankaŭ jenan pakon:
    %2
eo[1]: Tiu ago forigos ankaŭ jenajn pakojn:
    %2

en: Show Dependencies…
eo: Montri Dependecojn…

en: Dependencies for package: %1
eo: Dependecoj por pako: %1

en: Full Access
eo: Plena Aliro

en: Can access everything on the system
eo: Povas aliri ĉion en la sistemo

[ctx: Category]
en: Operating System
eo: Operaciumo

en: rpm-ostree: Multiple booted deployments found. Please file a bug.
eo: rpm-ostree: Multoblaj ekfunkciigitaj deplojoj trovitaj. Bonvolu registri cimon.

en: rpm-ostree: No booted deployment found. Please file a bug.
eo: rpm-ostree: Neniu startita deplojo trovita. Bonvolu registri cimon.

[ctx: @action: button]
en: Begin Upgrade…
eo: Komenci Eldonpromocion…

en: You have pending updates for the current version. Proceeding anyway.
eo: Vi havas pritraktatajn ĝisdatigojn por la nuna versio. Procedante ĉiuokaze.

en: Please update to the latest version before rebasing to a major version
eo: Bonvolu ĝisdatigi al la plej nova versio antaŭ ol rebazi al grava versio

en: Missing remote ref for rebase operation. Please file a bug.
eo: Mankas fora ref por rebaza operacio. Bonvolu registri cimon.

en: GPL and other licenses
eo: GPL kaj aliaj permesiloj

en: Additional packages:
eo: Pliaj pakoj:

en: Additional modules:
eo: Kromaj moduloj:

en: Local packages:
eo: Lokaj pakoj:

en: Replaced packages:
eo: Anstataŭigitaj pakaĵoj:

en: Removed packages:
eo: Forigitaj pakoj:

en: Currently booted version (pinned)
eo: Nuntempe startita versio (alpinglita)

en: Currently booted version
eo: Nuntempe startita versio

en: Version that will be used after reboot
eo: Versio, kiu estos uzata post rekomenco

en: Fallback version (pinned)
eo: Rezerva versio (alpinglita)

en: Fallback version
eo: Rezerva versio

en: rpm-ostree-backend: Error: No DBus interface provided. Please file a bug.
eo: rpm-ostree-backend: Eraro: Neniu DBus-interfaco provizita. Bonvolu registri cimon.

en: rpm-ostree-backend: Error: Can not start a transaction for resource with an invalid format. Please file a bug.
eo: rpm-ostree-backend: Eraro: Ne povas komenci transakcion por remedo kun nevalida formato. Bonvolu registri cimon.

en: rpm-ostree-backend: Error: Can not rebase to an empty ref. Please file a bug.
eo: rpm-ostree-backend: Eraro: Ne povas rebazi al malplena ref. Bonvolu registri cimon.

en: rpm-ostree-backend: Error: Unknown operation requested. Please file a bug.
eo: rpm-ostree-backend: Eraro: Nekonata operacio alpetita. Bonvolu registri cimon.

en: rpm-ostree transaction failed with:
    %1
eo: rpm-ostree-transakcio malsukcesis kun:
    %1

en: rpm-ostree-backend: Error: Unknown resource format. Please file a bug.
eo: rpm-ostree-backend: Eraro: Nekonata rimedoformato. Bonvolu registri cimon.

en: Cancelling rpm-ostree transaction. This may take some time. Please wait.
eo: Nuligi rpm-ostree-transakcion. Ĉi tio povas preni iom da tempo. Bonvolu atendi.

en: Checking for a system update
eo: Kontrolante sisteman ĝisdatigon

en: Downloading system update. Please be patient as progress is not reported.
eo: Elŝutante sisteman ĝisdatigon. Bonvolu pacienci ĉar progreso ne estas raportata.

en: Updating the system. Please be patient as progress is not reported.
eo: Ĝisdatigante sistemon. Bonvolu pacienci ĉar progreso ne estas raportata.

en: Updating to the next major version. Please be patient as progress is not reported.
eo: Ĝisdatigante al sekva maĵora versio. Bonvolu pacienci ĉar progreso ne estas raportata.

en: Operation in progress (started outside of Discover)
eo: Operacio en progreso (komencita ekster Discover)

en: Unknown transaction type
eo: Nekonata transakcia tipo

en: Channel: %1
eo: Kanalo: %1

en: Channels for %1
eo: Kanaloj por %1

en: Switch
eo: Ŝalti

en: Permissions for %1
eo: Permesoj por %1

en: Snap
eo: Klaki

en: Verified Publisher on snapcraft.io
eo: Konfirmita Eldonisto en snapcraft.io

en: Starred Publisher on snapcraft.io
eo: Stelita Eldonisto en snapcraft.io

en: This Snap application is not compatible with security sandboxing and will have full access to this computer. Install it anyway?
eo: Ĉi tiu Snap-aplikaĵo ne kongruas kun sekureca sandboxing kaj havos plenan aliron al ĉi tiu komputilo. Ĉu instali ĝin ĉiukaze?

en: SteamOS: Unable to query atomupd for SteamOS Updates...
eo: SteamOS: Ne eblas pridemandi atomupd por SteamOS-Ĝisdatigoj...

en: List all the backends we'll want to have loaded, separated by comma ','.
eo: Listigu ĉiujn backends kiujn ni volos esti ŝargitaj, apartigitaj per komo ','.

en: Broken
eo: Rompita

en: Available
eo: Disponebla

en: Upgradeable
eo: Ĝisdatigebla

en: Launch
eo: Lanĉo

[ctx: @info 'Refresh' is used as a noun here, and %1 is an app's version number]
en: Refresh of version %1
eo: Refreŝigo de versio %1

en: Please verify Internet connectivity
eo: Bonvolu kontroli interretan konekteblecon

en: Refresh
eo: Refreŝigi

en: Updates
eo: Ĝisdatigoj

[ctx: @info:status]
en: Starting
eo: Komencante

[ctx: @info:status]
en: Waiting
eo: Atendante

[ctx: @info:status]
en: Downloading
eo: Elŝutante

[ctx: @info:status]
en: Installing
eo: Instalado

[ctx: @info:status]
en: Removing
eo: Forigante

[ctx: @info:status]
en: Changing Addons
eo: Ŝanĝante Aldonaĵojn

[ctx: @info:status]
en: Done
eo: Farita

[ctx: @info:status]
en: Failed
eo: Malsukcesis

[ctx: @info:status]
en: Cancelled
eo: Nuligite

[ctx: @item:inlistbox]
en: Applications
eo: Aplikoj

[ctx: @item:inlistbox]
en: Application Support
eo: Subteno de Aplikoj

[ctx: @item:inlistbox]
en: System Software
eo: Sistema Programaro

[ctx: @item:inlistbox]
en: Addons
eo: Aldonaĵoj
