discover - en to et translation catalogue (14 entries)

en: Update software:
et: Tarkvara uuendamine:

en: Manually
et: Käsitsi

en: Automatically
et: Automaatselt

[ctx: @info]
en: Software updates will be downloaded automatically when they become available. Updates for applications will be installed immediately, while system updates will be installed the next time the computer is restarted.
et: Uuendused laaditakse automaatselt alla niipea, kui need avaldatakse. Rakenduste uuendused paigaldatakse kohe, süsteemiuuendused aga arvuti järgmisel taaskäivitamisel.

[ctx: @title:group]
en: Update frequency:
et: Uuendamise sagedus:

[ctx: @title:group]
en: Notification frequency:
et: Märguande sagedus:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Daily
et: Iga päev

[ctx: @item:inlistbox]
en: Weekly
et: Iga nädal

[ctx: @item:inlistbox]
en: Monthly
et: Iga kuu

[ctx: @item:inlistbox]
en: Never
et: Mitte kunagi

en: Use offline updates:
et: Uuendamine taaskäivitusel:

en: Offline updates maximize system stability by applying changes while restarting the system. Using this update mode is strongly recommended.
et: Uuenduste paigaldamisega oodatakse kuni arvuti taaskäivitamiseni, tagades nii võimalikult stabiilse süsteemi. Selle uuendamisrežiimi kasutamine on soojalt soovitatav.

en: Software Update
et: Tarkvarauuendus

en: Configure software update settings
et: Tarkvarauuenduste seadistamine
