discover - en to eu translation catalogue (237 entries)

[ctx: @title %1 is the name]
en: %1 is not configured for installing apps through Discover—only app add-ons
eu: %1 ez dago Discoverren bidez aplikazioak instalatzeko konfiguratuta—aplikazio gehigarrietarako bakarrik

[ctx: @info:usagetip %2 is the name of the operating system]
en: To use Discover for apps, install your preferred module on the <interface>Settings</interface> page, under <interface>Missing Backends</interface>.<nl/><nl/>Please <link url='%1'>report this issue to %2.</link>
eu: Discover, aplikazioetarako erabiltzeko, instalatu zure gogoko modulua <interface>Ezarpenak</interface> orrialdeko <interface>Falta diren bizkarraldekoak</interface> barruan.<nl/><nl/>Mesedez, <link url='%1'>eman arazo honen berri %2(e)ri.</link>

[ctx: @info:usagetip %1 is the distro name; in this case it always contains 'Arch Linux']
en: To use Discover for apps, install <link url='https://wiki.archlinux.org/title/Flatpak#Installation'>Flatpak</link> using the <command>pacman</command> package manager.<nl/><nl/> Review <link url='https://archlinux.org/packages/extra/x86_64/discover/'>%1's packaging for Discover</link>
eu: aplikazioetarako Discover erabiltzeko, instalatu <link url='https://wiki.archlinux.org/title/Flatpak#Installation'>Flatpak</link> <command>pacman</command> pakete kudeatzailea erabiliz.<nl/><nl/>Berrikusi <link url='https://archlinux.org/packages/extra/x86_64/discover/'>%1 Discover-rerako paketatzea</link>

[ctx: @info:usagetip %1 is the distro name]
en: Support for managing packages from %1 is incomplete; you may experience any number of problems. Do not report bugs to KDE. It is highly recommended to uninstall the <resource>packagekit-qt6</resource> package and use Discover only to manage Flatpaks, Snaps, and Add-Ons.<para>%1 maintainers recommended instead using the <command>pacman</command> command-line tool to manage packages.</para>
eu: %1(e)ko paketeak kudeatzeko euskarria osatu gabe dago; arazo asko izan ditzakezu. Ez eman KDEri akatsen berri. Biziki gomendatzen da<resource>packagekit-qt6</resource> desinstalatzea eta Discover Flatpak, Snap, eta gehigarriak instalatzeko bakarrik erabiltzea.<para>%1 garatzaileek, paketeak kudeatzeko komando-lerroko <command>pacman</command> tresna erabiltzea gomendatzen dute.</para>

en: Could not find category '%1'
eu: Ez da aurkitu kategoria: '%1'

en: Trying to open inexisting file '%1'
eu: Existitzen ez den '%1' fitxategia irekitzea saiatzen

en: Cannot interact with flatpak resources without the flatpak backend %1. Please install it first.
eu: Ezin da «flatpak» baliabideekin elkarreraginean aritu %1 «flatpak» bizkarraldekorik gabe. Aurrena hura instalatu.

en: Could not open %1
eu: Ezin da %1 ireki

en: Please make sure Snap support is installed
eu: Mesedez, ziurtatu Snap euskarria instalatuta dagoela

en: The requested application could not be found in any available software repositories
eu: Eskatutako aplikazioa ezin izan du aurkitu erabilgarri dauden gordetegietan.

[ctx: @info %1 is an additional error reference and %3 is the name of the operating system]
en: (No entry for %1)<nl/><nl/>Please <link url='%2'>report this issue to %3.</link>
eu: (Ez dago %1(e)rako sarrerarik)<nl/><nl/>Mesedez, <link url='%2'>eman arazo honen berri %3(e)ri.</link>

en: Discover was closed before certain tasks were done, waiting for it to finish.
eu: Discover zenbait ataza burutu aurretik itxi da, itxi dadin itxoiten.

en: Directly open the specified application by its appstream:// URI.
eu: Ireki zehaztutako aplikazioa zuzenean bere appstream:// URIaren bidez.

en: Open with a search for programs that can deal with the given mimetype.
eu: Ireki emandako mime-motarekin lan egin dezaketen programen bilaketa batekin.

en: Display a list of entries with a category.
eu: Bistaratu kategoria bat duen sarrera-zerrenda bat.

en: Open Discover in a said mode. Modes correspond to the toolbar buttons.
eu: Ireki Discover esandako moduan. Moduak tresna-barrako botoiei dagozkie.

en: List all the available modes.
eu: Zerrendatu modu erabilgarri guztiak.

en: Local package file to install
eu: Instalatu beharreko fitxategi lokala

en: List all the available backends.
eu: Zerrendatu bizkarraldeko erabilgarri guztiak.

en: Search string.
eu: Bilatu beharreko katea.

en: Lists the available options for user feedback
eu: Erabiltzailearen atzera-elikaduraren aukera erabilgarriak zerrendatzen ditu

en: Starts an update automatically, headless
eu: Automatikoki eguneratzen hasten da

en: Supports appstream: url scheme
eu: «appstream:» url antolaera onartzen du

en: An application explorer
eu: Aplikazioen esploratzaile bat

en: © 2010-2026 Plasma Development Team
eu: © 2010-2026 Plasma Garapen Taldea

en: Quality Assurance, Design and Usability
eu: Kalitate-bermatzea, diseinua eta erabilerraztasuna

en: Available backends:
eu: Bizkarraldeko erabilgarriak:

en: Available modes:
eu: Modu erabilgarriak:

en: Addons for %1
eu: %1(e)n gehigarriak

en: More…
eu: Gehiago…

en: Apply Changes
eu: Ezarri aldaketak

en: Reset
eu: Berrezarri

en: Add New %1 Repository
eu: Gehitu %1 gordetegi berri bat

en: Add
eu: Gehitu

en: Cancel
eu: Utzi

en: No ratings
eu: Baloraziorik ez

[ctx: @info]
en: Only install %1 if you fully trust its authors because it is <emphasis strong='true'>proprietary</emphasis>: Your freedom to use, modify, and redistribute this application is restricted, and its source code is partially or entirely closed to public inspection and improvement. This means third parties and users like you cannot verify its operation, security, and trustworthiness.<nl/><nl/>The application may be perfectly safe to use, or it may be acting against you in various ways — such as harvesting your personal information, tracking your location, or transmitting the contents of your data to someone else. Only use it if you fully trust its authors. More information may be available on <link url='%2'>the application's website</link>.<nl/><nl/>Learn more at <link url='%3'>%3</link>.
eu: %1 instalatu, haren egileengan konfiantza osoa baduzu bakarrik, <emphasis strong='true'>jabeduna</emphasis> baita: Aplikazio hau erabiltzeko, aldatzeko, eta birbanatzeko zure eskubidea mugatuta dago, eta bere sorburu kodea ikuskapen eta hobekuntza publikora zati batean edo osorik itxita dago. Horrek esan nahi du beste batzuek, eta zure gisako erabiltzaileek ezin dutela bere funtzionamendua, segurtasuna, eta fidagarritasuna egiaztatu.<nl/><nl/>Aplikazioa erabiltzea segurua izan daiteke, edo zure aurkako hainbat erako ekintzak egin litzake — zure datu pertsonalak bildu, zure kokapenaren aztarna jarraitu, edo zure datuen testuingurua beste norbaiti transmititu gisakoak. Erabili, bakarrik, haren egileengan erabateko konfiantza baduzu. <link url='%2'>Aplikazioaren webgunean</link> informazio gehiago erabilgarri egon liteke. <nl/><nl/>Gehiago jakiteko hona jo, <link url='%3'>%3</link>.

[ctx: @info]
en: Only install %1 if you fully trust its authors because it is <emphasis strong='true'>proprietary</emphasis>: Your freedom to use, modify, and redistribute this application is restricted, and its source code is partially or entirely closed to public inspection and improvement. This means third parties and users like you cannot verify its operation, security, and trustworthiness.<nl/><nl/>The application may be perfectly safe to use, or it may be acting against you in various ways — such as harvesting your personal information, tracking your location, or transmitting the contents of your data to someone else. Only use it if you fully trust its authors. Learn more at <link url='%2'>%2</link>.
eu: %1 instalatu, haren egileengan konfiantza osoa baduzu bakarrik, <emphasis strong='true'>jabeduna</emphasis> baita: Aplikazio hau erabiltzeko, aldatzeko, eta birbanatzeko zure eskubidea mugatuta dago, eta bere sorburu kodea ikuskapen eta hobekuntza publikora zati batean edo osorik itxita dago. Horrek esan nahi du beste batzuek, eta zure gisako erabiltzaileek ezin dutela bere funtzionamendua, segurtasuna, eta fidagarritasuna egiaztatu.<nl/><nl/>Aplikazioa erabiltzea segurua izan daiteke, edo zure aurkako hainbat erako ekintzak egin litzake — zure datu pertsonalak bildu, zure kokapenaren aztarna jarraitu, edo zure datuen testuingurua beste norbaiti transmititu gisakoak. Erabili, bakarrik, haren egileengan erabateko konfiantza baduzu. Gehiago jakiteko hona jo, <link url='%2'>%2</link>.

[ctx: @info]
en: %1 uses one or more licenses not certified as “Free Software” by either the <link url='%2'>Free Software Foundation</link> or the <link url='%3'>Open Source Initiative</link>. This means your freedom to use, study, modify, and share it may be restricted in some ways.<nl/><nl/>Make sure to read the license text and understand any restrictions before using the software.<nl/><nl/>If the license does not even grant access to read the source code, make sure you fully trust the authors, as no one else can verify the trustworthiness and security of its code to ensure that it is not acting against you in hidden ways. More information may be available on <link url='%4'>the application's website</link>.<nl/><nl/>Learn more at <link url='%5'>%5</link>.
eu: %1(e)k, <link url='%2'>Free Software Foundation</link>ek edo <link url='%3'>Open Source Initiative</link>k “Software aske” gisa ziurtatu ez duen lizentzia bat edo gehiago erabiltzen ditu. Horrek esan nahi du hartatik ikasi, hura aldatu eta partekatzeko zure askatasuna eraren batean mugatuta egon daitekeela.<nl/><nl/>Irakurri ezazu lizentziaren testua eta ulertu izan ditzakeen murrizketak softwarea erabili aurretik.<nl/><nl/>Lizentziak sorburu kodea irakurtzeko sarbidea ere ematen ez badu, ziurtatu egilearengan konfiantza osoa duzula, beste inork ezin baitu bere kodearen fidagarritasuna eta segurtasuna ziurtatu, era ezkutuetan zure aurka jarduten ez duela ziurtatzeko. <link url='%4'>Aplikazioaren webgunean</link> informazio gehiago erabilgarri egon liteke. <nl/><nl/>Gehiago jakiteko hona jo, <link url='%5'>%5</link>.

[ctx: @info]
en: %1 uses one or more licenses not certified as “Free Software” by either the <link url='%2'>Free Software Foundation</link> or the <link url='%3'>Open Source Initiative</link>. This means your freedom to use, study, modify, and share it may be restricted in some ways.<nl/><nl/>Make sure to read the license text and understand any restrictions before using the software.<nl/><nl/>If the license does not even grant access to read the source code, make sure you fully trust the authors, as no one else can verify the trustworthiness and security of its code to ensure that it is not acting against you in hidden ways.<nl/><nl/>Learn more at <link url='%4'>%4</link>.
eu: %1(e)k, <link url='%2'>Free Software Foundation</link>ek edo <link url='%3'>Open Source Initiative</link>k “Software aske” gisa ziurtatu ez duen lizentzia bat edo gehiago erabiltzen ditu. Horrek esan nahi du hartatik ikasi, hura aldatu eta partekatzeko zure askatasuna eraren batean mugatuta egon daitekeela.<nl/><nl/>Irakurri ezazu lizentziaren testua eta ulertu izan ditzakeen murrizketak softwarea erabili aurretik.<nl/><nl/>Lizentziak sorburu kodea irakurtzeko sarbidea ere ematen ez badu, ziurtatu egilearengan konfiantza osoa duzula, beste inork ezin baitu bere kodearen fidagarritasuna eta segurtasuna ziurtatu, era ezkutuetan zure aurka jarduten ez duela ziurtatzeko.<nl/><nl/>Gehiago jakiteko hona jo, <link url='%4'>%4</link>.

[ctx: @info]
en: %1 does not indicate under which license it is distributed. You may be able to determine this on <link url='%2'>the application's website</link>. Find it there or contact the author if you want to use this application for anything other than private personal use.
eu: %1(e) ez du adierazten zein lizentzia pean banatzen den. Baliteke <link url='%2'>aplikazioaren webgunean</link> hori zehaztu ahal izatea. Han aurki ezazu edo jar zaitez egilearekin harremanean erabilera propio pribatuaz harago erabili nahi baduzu.

[ctx: @info]
en: %1 does not indicate under which license it is distributed. Contact the application's author if you want to use it for anything other than private personal use.
eu: %1(e)k ez du adierazten zein lizentzia pean banatzen den. Jar zaitez aplikazioaren egilearekin harremanean erabilera propio pribatuaz harago erabili nahi baduzu.

[ctx: @action:button share a link to this app]
en: Share
eu: Partekatu

[ctx: @action:button]
en: Add-ons
eu: Gehigarriak

[ctx: @item:inlistbox %1 is the name of an app source e.g. "Flathub" or "Ubuntu"]
en: From %1
eu: %1(e)tik

[ctx: @title:window]
en: Share Link to Application
eu: Partekatu aplikaziorako esteka

[ctx: The subject line for an email. %1 is the name of an application]
en: Check out the %1 app!
eu: Begira %1 aplikazioari!

[ctx: @info placeholder message]
en: Screenshots not available for %1
eu: Ez dago %1(e)rako pantaila-argazki erabilgarririk

en: What's New
eu: Zer berri

en: Reviews
eu: Iritziak

en: Loading reviews for %1
eu: %1(e)ri buruzko iritziak zamatzen

[ctx: @info placeholder message]
en: Reviews for %1 are temporarily unavailable
eu: %1(r)i buruzko iritziak aldi baterako ez daude erabilgarri

[ctx: @Info placeholder message]
en: No reviews posted yet
eu: Oraindik ez da iritzirik argitaratu

[ctx: @info placeholder explanation]
en: Install to write a review
eu: Instalatu iritzia idazteko

en: Write a Review
eu: Idatzi iritzia

en: Install to Write a Review
eu: Instalatu iritzia idazteko

[ctx: @action:button]
en: Show All Reviews
eu: Erakutsi iritzi guztiak

[ctx: @title]
en: External Links
eu: Kanpoko estekak

[ctx: @info text of a web URL]
en: Read the documentation
eu: Dokumentazioa irakurri

[ctx: @info text of a web URL]
en: Visit the project's website
eu: Aplikazioaren webgunea bisitatu

[ctx: @info text of a web URL]
en: Donate to the project
eu: Proiektuari dohaintza egin

[ctx: @info text of a web URL]
en: Report a bug
eu: Akats baten berri eman

[ctx: @info text of a web URL]
en: Start contributing
eu: Ekarpena egiten hasi

en: All Licenses
eu: Lizentzia guztiak

en: Content Rating
eu: Edukiaren balorazioa

[ctx: @title:window]
en: License Information
eu: Lizentziaren informazioa

[ctx: As in 'this app is made by an unknown author']
en: Unknown author
eu: Egile ezezaguna

[ctx: @info as in the number of ratings an application has]
en: %1 rating | %1 ratings
eu[0]: balorazio %1
eu[1]: %1 balorazio

[ctx: @info]
en: No ratings yet
eu: Oraindik baloraziorik ez

[ctx: @info]
en: Version:
eu: Bertsioa:

en: Size:
eu: Neurria:

[ctx: @info]
en: License: | Licenses:
eu[0]: Lizentzia:
eu[1]: Lizentziak:

[ctx: The app does not provide any licenses]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: @info:tooltip for button opening license type description]
en: What does this mean?
eu: Horrek zer esan nahi du?

[ctx: Show all licenses of the package]
en: All licenses…
eu: Lizentzia guztiak…

[ctx: @info The app is suitable for people of the following ages or older]
en: Ages:
eu: Adina:

[ctx: @item As in, the app is suitable for everyone]
en: Everyone
eu: Guztientzat

[ctx: @action:button See content rating details]
en: See details
eu: Ikusi xehetasunak

[ctx: @action:button]
en: Scroll to top
eu: Kiribildu goraino

en: Search: %2 - %3 item | Search: %2 - %3 items
eu[0]: Bilatu: %2 - elementu %3
eu[1]: Bilatu: %2 - %3 elementu

en: Search: %1
eu: Bilatu: %1

en: %2 - %1 item | %2 - %1 items
eu[0]: %2 - elementu %1
eu[1]: %2 - %1 elementu

en: Search - %1 item | Search - %1 items
eu[0]: Bilatu - elementu %1
eu[1]: Bilatu - %1 elementu

en: Search
eu: Bilatu

en: Sort: %1
eu: Sailkatu: %1

[ctx: Search results most relevant to the search query]
en: Relevance
eu: Adierazgarritasuna

en: Name
eu: Izena

en: Number of reviews
eu: Iritzi kopurua

[ctx: @item:inmenu sort by highest-rated apps]
en: Rating
eu: Balorazioa

en: Size
eu: Neurria

en: Release date
eu: Kaleratze data

[ctx: @info]
en: Group by Type
eu: Taldekatu motaren arabera

en: Nothing found
eu: Ez da ezer aurkitu

[ctx: @action:button]
en: Search in All Categories
eu: Bilatu kategoria guztietan

[ctx: @action:button %1 is the name of an application]
en: Search the Web for "%1"
eu: Bilatu Webean "%1"

[ctx: @info:placeholder %1 is the name of an application; %2 is the name of a category of apps or add-ons]
en: "%1" was not found in the "%2" category
eu: "%1" ez da "%2" kategorian aurkitu

[ctx: @info:placeholder %1 is the name of an application]
en: "%1" was not found in the available sources
eu: "%1" ez da sorburu erabilgarrietan aurkitu

[ctx: @info:placeholder %1 is the name of an application]
en: "%1" may be available on the web. Software acquired from the web has not been reviewed by your distributor for functionality or stability. Use with caution.
eu: "%1" webean erabilgarri egon liteke. Zure banatzaileak ez du webetik eskuratutako softwarearen funtzionaltasun edo egonkortasun berrikuspenik egin. Kontuz erabili.

en: Still looking…
eu: Oraindik bilatzen…

[ctx: @title:window the name of a top-level 'home' page]
en: Home
eu: Hasiera

en: Unable to load applications
eu: Ezin ditu aplikazioak zamatu

[ctx: @title:group]
en: Most Popular
eu: Ezagunena

[ctx: @action:button]
en: See More
eu: Ikusi gehiago

[ctx: @title:group]
en: Newly Published & Recently Updated
eu: Berriki argitaratua eta berriki eguneratua

[ctx: @title:group]
en: Editor's Choice
eu: Argitaratzaileak aukeratua

[ctx: @title:group]
en: Highest-Rated Games
eu: Hobekien sailkatutako jokoak

[ctx: @title:group]
en: Highest-Rated Developer Tools
eu: Hobekien sailkatutako garatzaile-tresnak

[ctx: @action:button Start playing media]
en: Play
eu: Jo

[ctx: @action:button Pause any media that is playing]
en: Pause
eu: Eten

[ctx: @action:button]
en: Switch to Overlay
eu: Aldatu gainjartzera

[ctx: @action:button]
en: Switch to Full Screen
eu: Aldatu pantaila-betera

[ctx: @action:button Close overlay/window/popup with carousel of screenshots]
en: Close
eu: Itxi

[ctx: @action:button]
en: Previous Screenshot
eu: Aurreko pantaila-argazkia

[ctx: @action:button]
en: Next Screenshot
eu: Hurrengo pantaila-argazkia

en: Security updates available
eu: Segurtasun eguneratzeak erabilgarri

en: Updates available
eu: Eguneratzeak erabilgarri

en: Running as <em>root</em> is discouraged and unnecessary.
eu: <em>root</em> gisa exekutatzea ez da beharrezkoa ezta gomendagarria ere.

en: &Home
eu: &Hasiera

en: &Search
eu: &Bilatu

en: &Installed
eu: &Instalatuta

en: &Updates (Fetching…)
eu: Eg&uneratzeak (Ekartzen…)

en: &Updates
eu: Eg&uneratzeak

en: &About
eu: Honi &buruz

en: S&ettings
eu: &Ezarpenak

en: Error
eu: Errorea

en: Unable to find resource: %1
eu: Ezin da aurkitu baliabidea: %1

en: Proceed
eu: Jarraitu

[ctx: @info %1 is the name of the operating system]
en: Report this issue to %1
eu: Eman arazo honen berri %1(e)ri

[ctx: @title:dialog]
en: Discover is Offline
eu: Discover lerroz kanpo dago

[ctx: @info]
en: Please connect to a network to install applications and update the system.
eu: Mesedez, konektatu sare batera aplikazioak instalatzeko eta sistema eguneratzeko.

en: Error %1 of %2
eu: Errorea %1 / %2

en: Update Issue
eu: Eguneratzeko arazoa

en: There was an issue during the update or installation process. Please try again later.
eu: Eguneratze edo instalatze prozesuan arazo bat egon da. Mesedez, saiatu berriz beranduago.

[ctx: @action:button]
en: Show Previous
eu: Erakutsi aurrekoa

[ctx: @action:button]
en: Show Next
eu: Erakutsi hurrengoa

en: See Technical Details
eu: Ikusi xehetasun teknikoak

en: Copy to Clipboard
eu: Kopiatu arbelera

en: Submit Usage Information
eu: Bidali erabilerari buruzko informazioa

en: Sends anonymized usage information to KDE so we can better understand our users. For more information see https://kde.org/privacypolicy-apps.php.
eu: Anonimo bilakatutako erabilerari buruzko informazioa bidaltzen du KDEra gure erabiltzaileak hobeto ulertze aldera. Informazio zabalagoa hemen, https://kde.org/privacypolicy-apps.php.

en: Submitting usage information…
eu: Erabilerari buruzko informazioa bidaltzen…

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Configure Feedback…
eu: Konfiguratu atzeraelikadura…

en: Configure Updates…
eu: Konfiguratu eguneratzeak…

en: You can help KDE improve Discover by sharing anonymous information on how you use it.
eu: KDEri Discover hobetzen lagun diezaiokezu haren erabilerari buruzko informazio anonimoa partekatuz.

en: Contribute…
eu: Lagundu…

en: We are looking for your feedback!
eu: Zure atzeraelikadura jaso nahi genuke!

en: Participate…
eu: Parte hartu…

[ctx: State being fetched]
en: Loading…
eu: Zamatzen…

[ctx: @action:button %1 is the name of a software repository]
en: Install from %1
eu: Instalatu %1(e)tik

[ctx: @action:button]
en: Install
eu: Instalatu

en: Remove
eu: Ezabatu

en: Installed
eu: Instalatuta

en: Resources for '%1'
eu: Honetarako baliabideak: '%1'

en: Tasks (%1%)
eu: Atazak (%%1)

en: Tasks
eu: Atazak

[ctx: TransactioName - TransactionStatus: speed, remaining time]
en: %1 - %2: %3, %4 remaining
eu: %1 - %2: %3, %4 amaitzeko

en: Rating
eu: Balorazioa

en: unknown reviewer
eu: Iritzi emaile ezezaguna

en: <b>%1</b> by %2
eu: <b>%1</b> egilea %2

en: Comment by %1
eu: %1(e)ren iritzia

en: Version: %1
eu: Bertsioa: %1

en: Version: unknown
eu: Bertsioa: ezezaguna

en: Votes: %1 out of %2
eu: Bozkak: %1 / %2

en: Was this review useful?
eu: Iritzi hau baliagarria izan da?

[ctx: Keep this string as short as humanly possible]
en: Yes
eu: Bai

[ctx: Keep this string as short as humanly possible]
en: No
eu: Ez

en: Reviewing %1
eu: %1(e)ri buruzko iritzia

en: Submit review
eu: Bidali iritzia

en: If you love %1, tell people what's great about it! Focus on functionality, usability, and appearance. If the app didn't meet your needs, explain why.
eu: %1 gustuko baduzu, esaiozu jendeari zein diren bere bikaintasunak! Funtzionaltasunean, erabilgarritasunean, eta itxuran arreta ipini. Aplikazioak zure beharrak asetzen ez baditu, azaldu zergatik.

[ctx: @info]
en: If %1 isn't launching, consider reporting this to its packagers in %2 at <link url='%3'>%3</link> instead, as it may be an easily fixable packaging issue rather than a flaw in the app itself.
eu: %1 abiatzen ez bada, horren ordez, kontuan hartu, %2(e)ko haren paketatzaileei <link url='%3'>%3</link>(e)n, horren berri emateko aukera, aplikazioaren beraren akats bat izan beharrean, erraz konpon daitekeen paketatze arazo bat izan baitaiteke.

[ctx: @info]
en: If %1 isn't launching, consider reporting this its developers at <link url='%2'>%2</link> instead, as it may be an easily fixable packaging issue rather than a flaw in the app itself.
eu: %1 ez bada abiatzen, horren ordez, kontuan hartu, haren garatzaileei, <link url='%2'>%2</link>(e)n, horren berri emateko aukera, aplikazioaren beraren akats bat izan beharrean, erraz konpon daitekeen paketatze arazo bat izan baitaiteke.

[ctx: @info]
en: If the app is crashing a lot, consider reporting this to the developers at <link url='%1'>%1</link> instead.
eu: Aplikazioa askotan kraskatzen bada, horren ordez, kontuan hartu <link url='%1'>%1</link>(e)n garatzaileei horren berri emateko aukera.

[ctx: @info]
en: If you're having a problem with the app, consider reporting it to the developers at <link url='%1'>%1</link> instead, or else describe the problem here in greater detail.
eu: Aplikazioarekin arazo bat izaten ari bazara, horren ordez, kontuan hartu,  garatzaileei, <link url='%1'>%1</link>(e)n, horren berri emateko aukera, edo bestela, deskribatu arazoa hemen zehaztasun handiz.

en: Rating:
eu: Balorazioa:

en: Name:
eu: Izena:

en: Title:
eu: Izenburua:

[ctx: Words the user might use in an unhelpful sentence saying an app is not launching. Preserve the commas. If necessary, add more words used for this in your language and/or shorten to common stems contained by multiple forms of the words.]
en: launch,run,start
eu: abiarazi,exekutatu,abiatu

[ctx: Words the user might use in an unhelpful sentence saying an app crashes. Preserve the commas. If necessary, add more words used for this in your language and/or shorten to common stems contained by multiple forms of the words]
en: crash,segfault
eu: kraskadura,kraskatu,akatsa

[ctx: Word the user might use in an unhelpful sentence saying an app isn't very good. Preserve the commas. If necessary, add more words used for this in your language and/or shorten to common stems contained by multiple forms of the words,]
en: doesn't work,dumb,stupid,crap,junk,suck,terrible,hate
eu: ez dabil,ez du funtzionatzen,tentela,tontoa,ergela,kaka,zaborra,txarra,gorrotoa

en: Enter a rating
eu: Sartu balorazio bat

en: Write the title
eu: Idatzi izenburua

en: Write the review
eu: Idatzi iritzia

en: Keep writing…
eu: Jarraitu idazten…

en: Too long!
eu: Luzeegia!

[ctx: @info:usagetip]
en: Insert a name
eu: Sartu izen bat

en: Reviews for %1
eu: %1(e)ri buruzko iritziak

en: Write a Review…
eu: Idatzi iritzia…

en: Install this app to write a review
eu: Instalatu aplikazio hau, iritzi bat idazteko

[ctx: @label:listbox Most relevant reviews]
en: Most Relevant
eu: Aipagarriena

[ctx: @label:listbox Most recent reviews]
en: Most Recent
eu: Berriena

[ctx: @label:listbox Reviews with the highest ratings]
en: Highest Ratings
eu: Balorazio altuenak

[ctx: how many reviews]
en: %1 reviews
eu: %1 iritzi

en: Unknown reviewer
eu: Iritzi emaile ezezaguna

en: Search…
eu: Bilatu…

en: Search in '%1'…
eu: Bilatu «%1»(e)an…

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Default Source
eu: Sorburu lehenetsia

en: Add Source…
eu: Gehitu sorburua…

en: Make Default
eu: Lehenetsi

en: Increase priority
eu: Handitu lehentasuna

en: Failed to increase '%1' preference
eu: '%1' hobespena handiagotzea huts egin du

en: Decrease priority
eu: Txikitu lehentasuna

en: Failed to decrease '%1' preference
eu: '%1' hobespena txikiagotzea huts egin du

en: Remove repository
eu: Kendu gordetegia

en: Show contents
eu: Erakutsi edukia

[ctx: @info:tooltip]
en: Enable this source
eu: Gaitu sorburu hau

en: Missing Backends
eu: Falta diren bizkarraldekoak

en: Updates
eu: Eguneratzeak

en: Technical details
eu: Xehetasun teknikoak

en: There was an issue installing this update. Please try again later.
eu: Eguneratze hau instalatzean arazo bat egon da. Saiatu berriz beranduago.

[ctx: @info %1 is the name of the user's distro/OS]
en: If the error indicated above looks like a real issue and not a temporary network error, please report it to %1, not KDE.
eu: Gainean adierazitako errorea benetako arazo bat, ez sareko aldi baterako errore bat, dela ematen badu, mesedez eman horren berri %1(e)ri, ez KDEri.

en: Copy Text
eu: Kopiatu testua

[ctx: @info %1 is the name of the user's distro/OS]
en: Error message copied. Remember to report it to %1, not KDE!
eu: Errore mezua kopiatu da. Gogoratu hura %1(e)ra bidaltzeaz, ez KDEra!

[ctx: @action:button %1 is the name of the user's distro/OS]
en: Report Issue to %1
eu: Eman arazo honen berri %1(e)ri

[ctx: @action:button as in, 'update the selected items']
en: Update Selected
eu: Eguneratu hautatutakoa

[ctx: @action:button as in, 'update all items']
en: Update All
eu: Dena eguneratu

[ctx: @info]
en: A pending update will be installed when restarting the system.
eu: Egiteko dagoen eguneratze bat sistema berrabiaraztean instalatuko da.

en: Ignore
eu: Ez ikusi egin

en: Select All
eu: Hautatu denak

en: Select None
eu: Bat ere ez hautatu

[ctx: @info After updates complete, shut down/restart/quit]
en: After updates complete:
eu: Eguneratzeak osatu ondoren:

[ctx: @item:inlistbox after updates complete, do nothing]
en: Do nothing
eu: Ez egin ezer

[ctx: @item:inlistbox after updates complete, restart]
en: Restart
eu: Berrabiarazi

[ctx: @item:inlistbox after updates complete, shut down]
en: Shut down
eu: Itzali

[ctx: @item:inlistbox after updates complete, quit]
en: Quit
eu: Irten

en: Total size: %1
eu: Neurria guztira: %1

[ctx: @action:button]
en: Restart and Install Updates
eu: Berrabiarazi eta eguneratzeak instalatu

en: Installing
eu: Instalatzen

[ctx: @info This update is from the following source]
en: From:
eu: Nondik:

[ctx: @action:button minimize the length of this label]
en: More Info…
eu: Informazio gehiago…

[ctx: @info]
en: Fetching updates…
eu: Eguneratzeak ekartzen…

[ctx: @info]
en: Updates
eu: Eguneratzeak

[ctx: @info]
en: Updates will be installed after the system is restarted
eu: Eguneratzeak sistema berrabiatu ondoren instalatuko dira

[ctx: @info]
en: You can keep using the system if you're not ready to restart yet.
eu: Sistema erabiltzen jarrai dezakezu oraindik berrabiatzeko prest ez bazaude.

[ctx: @info]
en: Up to date
eu: Eguneratua

[ctx: @info]
en: Should check for updates
eu: Eguneratzeak dauden egiaztatu beharko litzateke

[ctx: @info]
en: Time of last update unknown
eu: Azken eguneratze ordua ezezaguna
