discover - en to he translation catalogue (14 entries)

en: Update software:
he: עדכון תוכנה:

en: Manually
he: ידני

en: Automatically
he: אוטומטי

[ctx: @info]
en: Software updates will be downloaded automatically when they become available. Updates for applications will be installed immediately, while system updates will be installed the next time the computer is restarted.
he: עדכוני התוכנה ירדו אוטומטית כשאלה זמינים. עדכונים ליישומים יותקנו מיידית, בעוד שעדכוני מערכת יותקנו בפעם הבאה שהמחשב יופעל מחדש.

[ctx: @title:group]
en: Update frequency:
he: תדירות עדכון:

[ctx: @title:group]
en: Notification frequency:
he: תדירות התראות:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Daily
he: יומית

[ctx: @item:inlistbox]
en: Weekly
he: שבועית

[ctx: @item:inlistbox]
en: Monthly
he: חודשית

[ctx: @item:inlistbox]
en: Never
he: אף פעם לא

en: Apply system updates:
he: החלת עדכוני מערכת:

[ctx: @option:radio part of the logical sentence 'Apply system updates after rebooting']
en: After rebooting
he: לאחר הפעלה מחדש

[ctx: @label The thing being recommended is to use the 'apply updates when rebooting' setting]
en: Recommended to maximize system stability
he: מומלץ כדי לשפר את יציבות המערכת

[ctx: @option:radio part of the logical sentence 'Apply system updates immediately']
en: Immediately
he: מיידית
