discover - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: Update software:
hi: सॉफ्टवेयर अद्यतन :

en: Manually
hi: हस्तचालित

en: Automatically
hi: स्वचालित

[ctx: @info]
en: Software updates will be downloaded automatically when they become available. Updates for applications will be installed immediately, while system updates will be installed the next time the computer is restarted.
hi: सॉफ़्टवेयर अद्यतन उपलब्ध होने पर स्वचालित रूप से डाउनलोड हो जाएंगे। अनुप्रयोगों के लिए अद्यतन तुरंत संस्थापित किए जाएंगे, जबकि अगली बार कंप्यूटर के पुनरारंभ होने पर तंत्र अपडेट संस्थापित हो जाएंगे।

en: Use offline updates:
hi: ऑफ़लाइन अद्यतन का उपयोग करें :

en: Offline updates maximize system stability by applying changes while restarting the system. Using this update mode is strongly recommended.
hi: ऑफ़लाइन अद्यतन तंत्र को पुनरारंभ करते समय परिवर्तन लागू करके तंत्र स्थिरता को अधिकतम करते हैं। इस अद्यतन मोड का उपयोग करने की दृढ़ता से अनुशंसा की जाती है।

en: Software Update
hi: सॉफ्टवेयर अद्यतन

en: Configure software update settings
hi: सॉफ्टवेयर अद्यतन सेट्टिंग विन्यस्त करें
