discover - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: View Updates
hi: अद्यतन देखें

en: Security updates available
hi: सुरक्षा अद्यतन उपलब्ध हैं

en: Updates available
hi: अद्यतन उपलब्ध हैं

en: System up to date
hi: तंत्र अद्यतित है

en: Computer needs to restart
hi: कंप्यूटर को पुनरारंभ करने की आवश्यकता है

en: Offline
hi: ऑफ़लाइन

en: Applying unattended updates…
hi: उपस्थिति निरपेक्ष अद्यतन लागू हो रहें हैं...

en: Restart is required
hi: पुनरारंभ करना आवश्यक है।

en: The system needs to be restarted for the updates to take effect.
hi: अद्यतनों को प्रभावी करने के लिए तंत्र को पुनरारंभ करना आवश्यक है

[ctx: @action:button]
en: Restart
hi: पुनः प्रारंभ करें

[ctx: @action:button]
en: Upgrade
hi: अपग्रेड

en: Upgrade available
hi: अपग्रेड उपलब्ध

en: New version: %1
hi: नया संस्करण : %1

en: Discover Notifier
hi: डिस्कवर सूचक

en: System update status notifier
hi: तंत्र अद्यतन स्थिति सूचक

en: Replace an existing instance
hi: एक वर्तमान चलित अनुप्रयोग को प्रतिस्थापित करें

en: Do not show the notifier
hi: सूचक को न दिखाएं

en: hidden
hi: छिपा हुआ

en: Updates
hi: अद्यतन

en: Open Discover…
hi: डिस्कवर खोलें...

en: See Updates…
hi: अद्यतन देखें…

en: Refresh…
hi: ताज़ा करें…

en: Restart to apply installed updates
hi: स्थापित अद्यतन लागू करने के लिए पुनरारंभ करें

en: Click to restart the device
hi: उपकरण को पुनरारंभ करने के लिए क्लिक करें
