kdeorg - en to ja translation catalogue (24 entries)

en: View Updates
ja: 更新を表示

en: Security updates available
ja: セキュリティの更新が利用可能です

en: Updates available
ja: 更新が利用可能です

en: System up to date
ja: システムは最新です

en: Computer needs to restart
ja: コンピュータを再起動する必要があります。

en: Offline
ja: オフライン

en: Applying unattended updates…
ja: 自動更新を適用中...

en: Restart is required
ja: 再起動が必要です。

en: The system needs to be restarted for the updates to take effect.
ja: アップデートを有効にするには、システムを再起動する必要があります。

[ctx: @action:button]
en: Restart
ja: 再起動

[ctx: @action:button]
en: Upgrade
ja: アップグレード

en: Upgrade available
ja: アップグレード可能

en: New version: %1
ja: 新しいバージョン : %1

en: Discover Notifier
ja: Discover 通知

en: System update status notifier
ja: システム更新通知

en: Replace an existing instance
ja: 既存のインスタンスを置換

en: Do not show the notifier
ja: 通知を表示しない

en: hidden
ja: 非表示

en: Updates
ja: 更新

en: Open Discover…
ja: Discover を開く…

en: See Updates…
ja: 更新を表示...

en: Refresh…
ja: 再読み込み...

en: Restart to apply installed updates
ja: 再起動してインストールされた更新を適用

en: Click to restart the device
ja: クリックしてデバイスを再起動
