discover - en to ka translation catalogue (448 entries)

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Proprietary
ka: დახურული კოდი

en: Public Domain
ka: საჯარო

en: Error while submitting usefulness: %1
ka: საჭიროობის გადაცემის შეცდომა: %1

en: Error while submitting review: %1
ka: მიმოხილვის გადაცემის შეცდომა: %1

en: Technical error message: %1
ka: ტექნიკური შეცდომის შეტყობინება: %1

en: Package management
ka: პაკეტების მართვა

en: Loading, please wait...
ka: იტვირთება. გთხოვთ, მოითმინოთ...

[ctx: Root category name]
en: Alpine Linux packages
ka: Alpine Linux-ის პაკეტები

en: Authorization denied
ka: ავტორიზაცია აკრძალულია

en: Error:
ka: შეცდომა:

[ctx: Adding repo]
en: Enter Alpine repository URL, for example: http://dl-cdn.alpinelinux.org/alpine/edge/testing/
ka: შეიყვანეთ Apline-ის რეპოზიტორიის URL. mag: http://dl-cdn.alpinelinux.org/alpine.edge/testing/

en: Error: Authorization denied
ka: შეცდომა: ავტორიზაცია აკრძალულია

en: Error
ka: შეცდომა

en: Failed to open APK database!
ka: APK-ის მონაცემთა ბაზის გახსნა ჩავარდა!

en: Failed to get a list of packages to upgrade!
ka: გასაახლებელი პაკეტების სიის მიღება ჩავარდა!

[ctx: Category]
en: Dummy Category
ka: ცარიელი კატეგორია

[ctx: Category]
en: dummy
ka: სათამაშო

[ctx: Category]
en: dummy addons
ka: სათამაშო დამატებები

[ctx: Category]
en: dummy 1
ka: სათამაშო 1

[ctx: Category]
en: dummy with stuff
ka: სათამაშო დამატებებით

[ctx: Category]
en: dummy 2.1
ka: სათამაშო 2.1

[ctx: Category]
en: dummy with quite some stuff
ka: სათამაშო საკმაო რაოდენობის დამატებებით

[ctx: Category]
en: dummy 3
ka: სათამაშო 3

[ctx: Category]
en: dummy 4
ka: სათამაშო 4

[ctx: Category]
en: All Applications
ka: ყველა აპლიკაცია

[ctx: Category]
en: Utilities
ka: ხელსაწყოები

[ctx: Category]
en: Accessibility
ka: წვდომადობა

[ctx: Category]
en: Development
ka: შემუშავება

[ctx: Category]
en: Debugging
ka: შეცდომები

[ctx: Category]
en: Graphic Interface Design
ka: გრაფიკული ინტერფეისის დიზაინი

[ctx: Category]
en: IDEs
ka: IDE-ები

[ctx: Category]
en: Localization
ka: ლოკალიზაცია

[ctx: Category]
en: Web Development
ka: ვებდეველოპმენტი

[ctx: Category]
en: Education
ka: განათლება

[ctx: Category]
en: Science & Math
ka: მეცნიერება & მათემატიკა

[ctx: Category]
en: Astronomy
ka: ასტრონომია

[ctx: Category]
en: Biology
ka: ბიოლოგია

[ctx: Category]
en: Chemistry
ka: ქიმია

[ctx: Category]
en: Computer Science and Robotics
ka: კომპიუტერული მეცნიერებები და რობოტიკა

[ctx: Category]
en: Electronics
ka: ელექტრონიკა

[ctx: Category]
en: Engineering
ka: საინჟინრო

[ctx: Category]
en: Geography
ka: გეოგრაფია

[ctx: Category]
en: Geology
ka: გეოლოგია

[ctx: Category]
en: Mathematics
ka: მათემატიკა

[ctx: Category]
en: Physics
ka: ფიზიკა

[ctx: Category]
en: Games
ka: თამაშები

[ctx: Category]
en: Arcade
ka: არკადა

[ctx: Category]
en: Board Games
ka: ბორდ თამაშები

[ctx: Category]
en: Card Games
ka: კარტი

[ctx: Category]
en: Puzzles
ka: პაზლები

[ctx: Category]
en: Role Playing
ka: როლპლეი

[ctx: Category]
en: Simulation
ka: სიმულაცია

[ctx: Category]
en: Strategy
ka: სტრატეგია

[ctx: Category]
en: Sports
ka: სპორტი

[ctx: Category]
en: Action
ka: ქმედება

[ctx: Category]
en: Emulators
ka: ემულატორები

[ctx: Category]
en: Launchers
ka: გამშვებები

[ctx: Category]
en: Tools
ka: ხელსაწყოები

[ctx: Category]
en: Graphics
ka: გრაფიკა

[ctx: Category]
en: Drawing
ka: ნახატი

[ctx: Category]
en: Painting and Editing
ka: ხატვა და რედაქტორება

[ctx: Category]
en: Photography
ka: ფოტოგრაფია

[ctx: Category]
en: Publishing
ka: გამოცემა

[ctx: Category]
en: Scanning and OCR
ka: სკანირება და ამოცნობა

[ctx: Category]
en: Viewers
ka: დამთვალიერებლები

[ctx: Category]
en: Internet
ka: ინტერნეტი

[ctx: Category]
en: Chat
ka: ჩატი

[ctx: Category]
en: File Sharing
ka: ფაილების გაზიარება

[ctx: Category]
en: Mail
ka: წერილი

[ctx: Category]
en: Web Browsers
ka: ვებ-ბრაუზერები

[ctx: Category]
en: Multimedia
ka: მულტიმედია

[ctx: Category]
en: Audio and Video Editors
ka: აუდიო და ვიდეო რედაქტორები

[ctx: Category]
en: Audio Players
ka: აუდიო დამკვრელები

[ctx: Category]
en: Video Players
ka: ვიდეო დამკვრელები

[ctx: Category]
en: CD and DVD
ka: CD და DVD

[ctx: Category]
en: Office
ka: ოფისი

[ctx: Category]
en: System
ka: სისტემა

[ctx: user denotes this as user-scoped flatpak repo]
en: %1 (user)
ka: %1 (მომხმარებელი)

en: Local bundle
ka: ლოკალური პაკეტი

en: Malformed appstream url '%1'
ka: აღმავლის არასწორი URL '%1'

en: Failed to add source '%1': %2
ka: წყაროს (%1) დამატების შეცდომა: %2

en: There are no Flatpak sources.
ka: FlatPak-ის წყარო არ არსებობს.

en: Failed to load "%1" source
ka: "%1"-ის წყაროს ჩატვირთვის შეცდომა

[ctx: @info]
en: <para>This application comes from "%1" (hosted at <link>%2</link>). Other software in this repository will also be made be available in Discover when the application is installed.</para>
ka: <para>ეს პროგრამა "%1" -დან (დაჰოსტილია: <link>%2</link>-ზე). ამ საცავში სხვა პროგრამული უზრუნველყოფა ასევე ხელმისაწვდომი იქნება Discover- ში, როდესაც პროგრამა დაყენებულია.</para>

[ctx: @label app size]
en: Unknown
ka: უცნობი

en: Failed to start '%1': %2
ka: "%1"-ის გაშვების შეცდომა: %2

en: All Files
ka: ყველა ფაილი

en: Home
ka: სახლი

en: Downloads
ka: გადმოწერები

en: Music
ka: მუსიკა

en: Network Access
ka: ქსელური წვდომა

en: Can access the internet
ka: წვდომა ინტერნეტთან

en: Sound system access
ka: წვდომა ხმის სისტემასთან

en: Can play and record audio
ka: შეუძლია ხმის დაკვრა და ჩაწერა

en: Session Bus Access
ka: სესიის მატარებლის წვდომა

en: Can communicate with all other applications and processes run in this user account
ka: შეუძლია ამ მომხმარებლის ანგარიშში გაშვებულ ყველა სხვა აპლიკაციასთან და პროცესთან ურთიერთობა

en: System Bus Access
ka: წვდომა სისტემურ მატარებელთნ

en: Can communicate with all other applications and processes on the system
ka: შეუძლია სისტემაში გაშვებულ ყველა სხვა აპლიკაციასთან და პროცესთან ურთიერთობა

en: Remote Login Access
ka: დაშორებულად შესვლის წვდომა

en: Can initiate remote login requests using the SSH protocol
ka: შეუძლია დაშორებულ ჰოსტებზე შესვლა SSH პროტოკოლით

en: Smart Card Access
ka: ჭკვიანი ბარათით წვდომა

en: Can integrate and communicate with smart cards
ka: შეუძლია ინტეგრაცია და კომუნიკაცია ჭკვიან ბარათებთან

en: Printer Access
ka: პრინტერთან წვდომა

en: Can integrate and communicate with printers
ka: შეუძლია ინტეგრაცია და კომუნიკაცია პრინტერებთან

en: GPG Agent
ka: GPG აგენტი

en: Allows access to the GPG cryptography service, generally used for signing and reading signed documents
ka: წვდომა GPG კრიპტოგრაფიის სერვისთან. ჩვეულებრივ ხელმოწერისა და ხელმოწერილი დოკუმენტების წასაკითხად გამოიყენება

en: Bluetooth Access
ka: Bluetooth-თან წვდომა

en: Can integrate and communicate with Bluetooth devices
ka: შეუძლია ინტეგრაცია და კომუნიკაცია Bluetooth მოწყობილობებთან

en: Low-Level System Access
ka: სისტემის ქვედა დონესთან წვდომა

en: Can make low-level system calls (e.g. ptrace)
ka: შეუძლია დაბალი დონის სისტემური ფუნქციების გამოძახება (მაგ: ptrace)

en: Device Access
ka: მოწყობილობასთან წვდომა

en: Can communicate with and control built-in or connected hardware devices
ka: ჩადგმული ან მიერთებული აპარატურული მოწყობილობების მართვა და მათთან ურთიერთობა

en: Kernel-based Virtual Machine Access
ka: KVM-ზე დაფუძნებულ ვირტუალურ მანქანებთან წვდომა

en: Allows running other operating systems as guests in virtual machines
ka: ვირტუალურ მანქანებში სხვა ოპერაციული სისტემების გაშვების უფლება

en: %1 (read-only)
ka: %1 (მხოლოდ კითხვა)

en: %1 (can create files)
ka: %1 (შეუძლია ფაილების შექმნა)

en: %1 (read & write)
ka: %1 (კითხვა და წერა)

en: Home Folder Access
ka: საწყის საქაღალდესთან წვდომა

en: Can read, write, and create files in the following locations in your home folder without asking permission first: %1
ka: შეუძლია ჩაწეროს, წაიკითხოს და შექმნას ფაილების შემდეგ მდებარეობებზე თქვენი საწყისი საქაღალდის შიგნით, უფლების კითხვის გარეშე: %1

en: Can read and write files in the following locations in your home folder without asking permission first: %1
ka: შეუძლია ჩაწეროს და წაიკითხოს ფაილების შემდეგ მდებარეობებზე თქვენი საწყისი საქაღალდის შიგნით, უფლების კითხვის გარეშე: %1

en: Can read files in the following locations in your home folder without asking permission first: %1
ka: შეუძლია წაიკითხოს ფაილების შემდეგ მდებარეობებზე თქვენი საწყისი საქაღალდის შიგნით, უფლების კითხვის გარეშე: %1

en: Can access files in the following locations in your home folder without asking permission first: %1
ka: შეუძლია ფაილებთან წვდომა შემდეგ მდებარეობებზე თქვენი საწყისი საქაღალდის შიგნით, უფლების კითხვის გარეშე: %1

en: System Folder Access
ka: სისტემურ საქაღალდესთან წვდომა

en: Can read, write, and create system files in the following locations without asking permission first: %1
ka: შეუძლია ჩაწეროს, წაიკითხოს და შექმნას შემდეგ სისტემური მდებარეობებზე, უფლების კითხვის გარეშე: %1

en: Can read and write system files in the following locations without asking permission first: %1
ka: შეუძლია ჩაწეროს და წაიკითხოს შემდეგ სისტემური მდებარეობებზე, უფლების კითხვის გარეშე: %1

en: Can read system files in the following locations without asking permission first: %1
ka: შეუძლია შემდეგ ადგილებში მდებარე სისტემური ფაილების წაკითხვა წვდომების მოთხოვნის გარეშე: %1

en: Can access system files in the following locations without asking permission first: %1
ka: აქვს წვდომების შესახებ კითხვის გარეშე შემდეგ ბილიკებზე მდებარე სისტემური ფაილებთან წვდომა: %1

en: Can communicate with other applications and processes in the same desktop session using the following communication protocols: %1
ka: შეუძლია იგივე სამუშაო მაგიდის სესიაში სხვა აპლიკაციებთან და პროცესებთან ურთიერთობა შემდეგი პროტოკოლების გამოყენებით: %1

en: Can communicate with all applications and system services using the following communication protocols: %1
ka: შეუძლია ყველა აპლიკაციასთან და სისტემურ სერვისთან ურთიერთობა შემდეგი კომუნიკაციის პროტოკოლების გამოყენებით: %1

en: App Verified on %1 as shipped by its author %2
ka: აპი გადამოწმებულია %1-ზე, როგორც გამოგზავნილი მისი ავტორის, %2-ის მიერ

en: Add Flathub
ka: Flathub-ის დამატება

en: Apply Changes
ka: ცვლილებების გადატარება

en: Changes to the priority of Flatpak sources must be applied before they will take effect.
ka: ცვლილებს ძალაში შესასვლელად ჯერ Flatpak-ის წყაროების ცვლილებების გადატარებაა საჭირო.

en: Makes it possible to easily install the applications listed in https://flathub.org
ka: საშუალებას გაძლევთ ადვილად დააყენოთ აპლიკაციები https://flathub.org-დან

en: Could not add the source %1
ka: წყაროს (%1) დამატების შეცდომა

en: Removing '%1'
ka: '%1'-ის წაშლა

en: To remove this repository, the following applications must be uninstalled:<ul><li>%1</li></ul>
ka: რეპოზიტორიის წასაშლელად საჭიროა შემდეგი აპლიკაციების წაშლა:<ul><li>%1</li></ul>

en: Failed to remove %1 remote repository: %2
ka: %1-ის დაშორებული რეპოზიტორიის წაშლის შეცდომა: %2

en: Could not find %1
ka: %1-ის პოვნა შეუძლებელია

en: %1 (user)
ka: %1 (მომხმარებელი)

en: Enter a Flatpak repository URI (*.flatpakrepo):
ka: შეიყვანეთ Flatpak რეპოზიტორიის URI (*.flatpakrepo):

en: Adding remote '%1' in %2 from %3
ka: დაშორებულის '%1' დამატება %2-ში, %3-დან

[ctx: @info:status]
en: Cannot create transaction for '%1':<nl/>%2<nl/><nl/>Please report this to <a href='%3'>%3</a>
ka: ვერ შევქმენი ტრანზაქცია '%1'-ისთვის:<nl/>%2<nl/><nl/>მოგვწერეთ ამის შესახებ აქ <a href='%3'>%3</a>

[ctx: fallback error message]
en: An internal error occurred. Please file a report at https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=Discover
ka: აღმოჩენილია შიდა შეცდომა. შეავსეთ ანგარიში ამ შეცდომის შესახებ მისამართზე https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=Discover

[ctx: @title]
en: Replacement Available
ka: ხელმისაწვდომია შემცვლელი

[ctx: @info %1 and 2 are flatpak ids e.g. org.kde.krita (can be rather lengthy though)]
en: <resource>%1</resource> is no longer receiving updates.<nl/><nl/>Replace it with the supported version provided by <resource>%2</resource>?
ka: <resource>%1</resource> განახლებებს აღარ იღებს.<nl/><nl/>ჩავანაცვლო ის მხარდაჭერილი ვერსიით, რომელსაც მოგაწოდებთ ID <resource>%2</resource>?

[ctx: @title]
en: Automatic Removal
ka: ავტომატური წაშლა

[ctx: @info %1 is a flatpak id e.g. org.kde.krita (can be rather lengthy though)]
en: <resource>%1</resource> is no longer receiving updates.<nl/><p>The reason given is: <message>%2</message></p><nl/><p>Automatically remove it?</p>
ka: <resource>%1</resource> განახლებებს აღარ იღებს.<nl/><p>მოწოდებული მიზეზია: <resource>%2</resource></p><nl/><p>წავშალო ის ავტომატურად?</p>

[ctx: @label %1 is the name of an application]
en: This development version of %1 is outdated. Using the stable version is highly recommended.
ka: %1-ის სატესტო ვერსია მოძველებულია. რეკომენდებულია სტაბილური ვერსიის გამოყენება.

[ctx: @label %1 is the name of an application]
en: A more stable version of %1 is available.
ka: ხელმისაწვდომია %1-ის უფრო სტაბილური ვერსია.

[ctx: @action: button %1 is the name of a Flatpak repo]
en: View Stable Version on %1
ka: %1-ზე სტაბილური ვერსიის ნახვა

en: %1 is not installed but it still has data present.
ka: %1 დაყენებული არაა, მაგრამ მისი მონაცემები ჯერ კიდევ ხელმისაწვდომია.

en: Delete settings and user data
ka: პარამეტრებისა და მომხმარებლის მონაცემების წაშლა

en: Clearing settings and user data…
ka: პარამეტრებისა და მომხმარებლის მონაცემების გასუფთავება…

[ctx: Permission to access system resources and hardware devices]
en: Permissions
ka: წვდომები

en: Configure permissions…
ka: წვდომების მორგება…

en: Firmware Updates
ka: მიკროკოდის განახლებები

en: The remote %1 require that you accept their license:
     %2
ka: დაშორებულ %1-ს ესაჭიროება, რომ მის ლიცენზიას დაეთანხმოთ:
    %2

en: Review EULA
ka: ლიცენზიის გადახედვა

en: Could not enable remote %1: %2
ka: დაშორებულის (%1) ჩართვის შეცდომა: %2

[ctx: %1 is the pretty name of the distro e.g. Holo or SteamOS]
en: Holo: Unable to query atomupd for %1 Updates...
ka: Holo: atomupd-დან %1-ის განახლებების მოთხოვნა შეუძლებელია...

en: Unsupported question:
    %1
ka: მხარდაუჭერელი კითხვა:
    %1

en: Backend %1 took too long to initialize
ka: უკანაბოლოს %1 ინიციალიზაციისთვის მეტისმეტად დიდი დრო დასჭირდა

en: Applications
ka: აპლიკაციები

en: Plasma Addons
ka: Plasma -ის დამატებები

en: Application Addons
ka: აპლიკაციის დამატებები

en: Network error in backend %1: %2
ka: ქსელის შეცდომა უკანაბოლოში %1: %2

en: Too many requests sent to the server for backend %1. Please try again in a few minutes.
ka: სერვერთან უკანაბოლოსთვის %1 მეტისმეტად ბევრი მოთხოვნა გაიგზავნა. რამდენიმე წუთში თავიდან სცადეთ.

en: Invalid %1 backend, contact your distributor.
ka: არასწორი %1 უკანაბოლო. დაუკავშირდით თქვენს დისტრიბუტორს.

en: Unable to complete the update of %1. You can try and perform this action through the Get Hot New Stuff dialog, which grants tighter control. The reported error was:
    %2
ka: %1-ის განახლების დასრულება შეუძლებელია. შეგიძლიათ სცადოთ და ეს ქმედება ახალი რამეების მიღების ფანჯრიდან შეასრულოთ, რომელიც მეტ უფლებას გაძლევთ. შეცდომა:
    %2

en: Could not fetch screenshot for the entry %1 in backend %2
ka: ჩანაწერის %1 ეკრანის ანაბეჭდების გამოთხოვის შეცდომა უკანაბოლოში %2

en: Unhandled error in %1 backend. Contact your distributor.
ka: %1 უკანაბოლოს დაუმუშავებელი შეცდომა. დაუკავშირდით დისტრიბუტორს.

en: Wrong KNewStuff URI: %1
ka: KNewStuff -ის არასწორი URI: %1

[ctx: The name of the KDE Store]
en: KDE Store
ka: KDE -ის მაღაზია

en: Log in information for %1
ka: შესვლის ინფორმაცია %1-სთვის

en: Cannot launch %1
ka: %1-ის გაშვება შეუძლებელია

[ctx: Category]
en: Fonts
ka: ფონტები

[ctx: Category]
en: Hardware Drivers
ka: აპარატურის დრაივერები

[ctx: Category]
en: Plasma Addons
ka: Plasma -ის დამატებები

[ctx: Category]
en: Plasma Widgets
ka: Plasma-ის ვიჯეტები

en: Please make sure that Appstream is properly set up on your system
ka: დარწმუნდით, რომ AppStream სწორად აყენია

[ctx: %1 is the date as formatted by the locale]
en: Your operating system ended support on %1. Consider upgrading to a supported version.
ka: თქვენი ოპერაციული სისტემის მხარდაჭერა %1-ზე დასრულდა. სჯობს მხარდაჭერილ ვერსიამდე განახლდეთ.

en: Cannot remove '%1'
ka: %1-ის წაშლის შეცდომა

[ctx: @info:status %1 is a new major version of the user's distro]
en: <b>%1 is now available.</b>
    To be able to upgrade to this new version, first apply all available updates, and then restart the system.
ka: <b>ახლა ხელმისაწვდომია %1.</b>
    ამ ვერსიამდე განახლებისთვის დარწმუნდით, რომ ყველა დარჩენილი განახლება დააყენეთ და გადატვირთეთ სისტემა.

[ctx: @action: button]
en: Upgrade Now
ka: განაახლეთ ახლა

[ctx: @info:status %1 is a new major version of the user's distro]
en: %1 is now available.
ka: %1 ახლა ხელმისაწვდომია.

[ctx: @info %2 is the name of the operating system]
en: The PackageKit background service stopped unexpectedly.<nl/></nl/>Please <link url='%1'>report this issue to %2</link>
ka: PackageKit-ის ფონური სერვისი მოულოდნელად გაჩერდა..<nl/></nl/><link url='%1'>მიწერეთ ამ შეცდომის შესახებ %2-ს</link>

en: Out of memory
ka: არასაკმარისი მეხსიერება

en: No network connection available
ka: ქსელური შეერთებების გარეშე

en: Operation not supported
ka: ოპერაცია მხარდაუჭერელია

en: Internal error
ka: შიდა შეცდომა

en: Internal error: %1
ka: შიდა შეცდომა: %1

en: GPG failure
ka: GPG-ის შეცდომა

en: PackageID invalid
ka: არასწორი PackageID

en: Package not installed
ka: პაკეტი დაყენებული არაა

en: Package not found
ka: პაკეტი ვერ ვიპოვე

en: Package is already installed
ka: პაკეტი უკვე დაყენებულია

en: Package download failed
ka: პაკეტის გადმოწერის შეცდომა

en: Package group not found
ka: პაკეტების ჯგუფი ვერ ვიპოვე

en: Package group list invalid
ka: პაკეტების ჯგუფის სია არასწორია

en: Dependency resolution failed
ka: დამოკიდებულებების ამოხსნის შეცდომა

en: Filter invalid
ka: არასწორი ფილტრი

en: Failed while creating a thread
ka: შეცდომა ნაკადის შექმნისას

en: Transaction failure
ka: წარუმატებელი ტრანზაქცია

en: Transaction canceled
ka: ტრანზაქცია გაუქმდა

en: No Cache available
ka: ქეში მიუწვდომელია

en: Cannot find repository
ka: რეპოზიტორიის პოვნა შეუძლებელია

en: Cannot remove system package
ka: სისტემური პაკეტის წაშლა შეუძლებელია

en: The PackageKit daemon has crashed
ka: PackageKit-ის ავარია

en: Initialization failure
ka: ინიციალიზაციის შეცდოამ

en: Failed to finalize transaction
ka: ტრანზაქციის დასრულების შეცდომა

en: Config parsing failed
ka: კონფიგურაციის დამუშავების შეცდომა

en: Cannot cancel transaction
ka: ტრანზაქციის გაუქმება შეუძლებელია

en: Cannot obtain lock
ka: ბლოკის მიღების შეცდომა

en: No packages to update
ka: განახლების პაკეტები არ არის

en: Cannot write repo config
ka: რეპოზიტორიის კონფიგურაციის ჩაწერა შეუძლებელია

en: Local install failed
ka: ლოკალურად დაყენების შეცდომა

en: Bad GPG signature found
ka: ნაპოვნია ცუდი GPG ხელმოწერა

en: No GPG signature found
ka: GPG ხელმოწერა ნაპოვნი არაა

en: Cannot install source package
ka: წყაროს პაკეტის დაყენება შეუძლებელია

en: Repo configuration error
ka: რეპოს კონფიგურაციის შეცდომა

en: No license agreement
ka: ლიცენზიას არ დათანხმებიხართ

en: File conflicts found
ka: ნაპოვნია ფაილის კონფლიქტები

en: Package conflict found
ka: ნაპოვნია პაკეტის კონფლიქტები

en: Repo not available
ka: რეპო ხელმიუწვდომელია

en: Invalid package file
ka: პაკეტის არასწორი ფაილი

en: Package install blocked
ka: პაკეტის დაყენება დაბლოკილია

en: Corrupt package found
ka: ნაპოვნია დაზიანებული პაკეტები

en: All packages already installed
ka: ყველა პაკეტი უკვე დაყენებულია

en: File not found
ka: ფაილი ვერ მოიძებნა

en: No more mirrors available
ka: მეტი სარკე მიუწვდომელია

en: No distro upgrade data
ka: დისტრიბუტივის ვერსიის აწევის ინფორმაცია მიუწვდომელია

en: Incompatible architecture
ka: შეუთავსებელი არქიტექტურა

en: No space on device left
ka: მოწყობილობაზე ადგილი არ დარჩა

en: A media change is required
ka: საჭიროა დისკის შეცვლა

en: You have no authorization to execute this operation
ka: თქვენ არ გაქვთ ამ ოპერაციის შესრულების ნებართვა

en: Update not found
ka: განახლება ვერ ვიპოვე

en: Cannot install from unsigned repo
ka: ხელმოუწერელი წყაროდან დაყენება შეუძლებელია

en: Cannot update from unsigned repo
ka: ხელმოუწერელი წყაროდან განახლება შეუძლებელია

en: Cannot get file list
ka: ფაილების სიის მიღების შეცდომა

en: Cannot get requires
ka: პაკეტების საჭიროებების მიღების შეცდომა

en: Cannot disable repository
ka: რეპოზიტორიის გათიშვის შეცდომა

en: Restricted download detected
ka: ნაპოვნია გადმოწერის შეზღუდვა

en: Package failed to configure
ka: პაკეტის მორგების შეცდომა

en: Package failed to build
ka: პაკეტის აგების შეცდომა

en: Package failed to install
ka: პაკეტის დაყენების შეცდომა

en: Package failed to remove
ka: პაკეტის წაშლის შეცდომა

en: Update failed due to running process
ka: განახლების შეცდომა გაშვებული პროცესის გამო

en: The package database changed
ka: პაკეტების ბაზა შეიცვალა

en: The provided type is not supported
ka: მიწოდებული ტიპი მხარდაუჭერელია

en: Install root is invalid
ka: დაყენების root საქაღალდე არასწორია

[ctx: Failed to sync your Linux distro repositories or other sources of packages]
en: Cannot fetch sources
ka: წყაროების მოპოვება შეუძლებელია

en: Canceled priority
ka: გაუქმებული პრიორიტეტი

en: Unfinished transaction
ka: დაუსრულებელი ტრანზაქცია

en: Lock required
ka: საჭიროა დაბლოკვა

en: Unknown error %1.
ka: უცნობი შეცდომა %1.

en: '%1' was changed and suggests to be restarted.
ka: '%1' შეიცვალა და რეკომენდებულია, გადატვირთოთ ის.

en: A change by '%1' suggests your session to be restarted.
ka: '%1'-ის ცვლილებები ეხება თქვენს სესიას და რეკომენდებულია, გადატვირთოთ ის.

en: '%1' was updated for security reasons, a restart of the session is recommended.
ka: '%1' განახლდა უსაფრთხოების გამო. სასურველია გადატვირთოთ სესია.

en: '%1' was updated for security reasons, a restart of the system is recommended.
ka: '%1' განახლდა უსაფრთხოების გამო. სასურველია გადატვირთოთ სისტემა.

en: A change by '%1' suggests your system to be restarted.
ka: '%1'-ის ცვლილება მიუთითებს, რომ სჯობს, გადატვირთოთ სისტემა.

en: The application will have to be restarted.
ka: აპლიკაცია უნდა გადატვირთოთ.

en: The session will have to be restarted
ka: სესია უნდა გადატვირთოთ

en: The system will have to be restarted.
ka: სისტემა უნდა გადატვირთოთ.

en: For security, the session will have to be restarted.
ka: უსაფრთხოებისთვის სესია უნდა გადატვირთოთ.

en: For security, the system will have to be restarted.
ka: უსაფრთხოებისთვის, სისტემა უნდა გადატვირთოთ.

en: Waiting…
ka: მოლოდინი…

en: Refreshing Cache…
ka: პაკეტების ქეშის განახლება…

en: Setup…
ka: მორგება…

en: Processing…
ka: დამუშავება…

en: Remove…
ka: წაშლა…

en: Downloading…
ka: გადმოწერა…

en: Installing…
ka: დაყენება…

en: Updating…
ka: მიმდინარეობს განახლება…

en: Cleaning up…
ka: მოსუფთავება…

en: Resolving dependencies…
ka: ურთიერთდამოკიდებულებების ამოხსნა…

en: Checking signatures…
ka: ხელმოწერების შემოწმება…

en: Test committing…
ka: გადაცემის ტესტირება…

en: Committing…
ka: კომიტი…

en: Finished
ka: დასრულდა

en: Canceled
ka: გაუქმებულია

en: Waiting for lock…
ka: ბლოკის მოლოდინი…

en: Waiting for authorization…
ka: ავტორიზაციის მოლოდინი…

en: Copying files…
ka: ფაილების კოპირება…

en: Unknown Status
ka: უცნობი სტატუსი

en: We are waiting for something.
ka: რაღაც კარგს ველოდებით.

en: Setting up transaction…
ka: ტრანზაქციის მორგება…

en: The transaction is currently working…
ka: ტრანზაქცია ამჟამად მიმდინარეობს…

en: The transaction is currently removing packages…
ka: ტრანზაქცია ამჟამად პაკეტებს შლის…

en: The transaction is currently downloading packages…
ka: ტრანზაქცია ამჟამად პაკეტებს იწერს…

en: The transactions is currently installing packages…
ka: ტრანზაქცია ამჟამად პაკეტებს იწერს…

en: The transaction is currently updating packages…
ka: ტრანზაქცია ამჟამად პაკეტებს ანახლებს…

en: The transaction is currently cleaning up…
ka: ტრანზაქცია ამჟამად თავის ნამოქმედარს ასუფთავებს…

en: The transaction is currently resolving the dependencies of the packages it will install…
ka: ტრანზაქცია ამჟამად ხსნის დასაყენებელი პაკეტების დამოკიდებულებებს…

en: The transaction is currently checking the signatures of the packages…
ka: ტრანზაქცია ამჟამად პაკეტების ხელმოწერას ამოწმებს…

en: The transaction is currently testing the commit of this set of packages…
ka: ტრანზაქცია ამჟამად პაკეტების ნაკრების გადაცემის ტესტირებას ახდენს…

en: The transaction is currently committing its set of packages…
ka: ტრანზაქცია ამჟამად პაკეტებს ნაკრებს გადასცემს…

en: The transaction has finished!
ka: ტრანზაქცია დასრულდა!

en: The transaction was canceled
ka: ტრანზაქცია გაუქმდა

en: The transaction is currently waiting for the lock…
ka: ამჟამად ტრანზაქცია ბლოკირებას ელოდება…

en: Waiting for the user to authorize the transaction…
ka: მომხმარებლის მიერ ტრანზაქციის ავტორიზაციის მოლოდინი…

en: The transaction is currently copying files…
ka: ტრანზაქცია ფაილებს აკოპირებს…

en: Currently refreshing the repository cache…
ka: მიმდინარეობს პაკეტების ქეშის განახლება…

en: Unknown status %1.
ka: უცნობი სტატუსი: %1.

[ctx: update state]
en: Stable
ka: სტაბილური

[ctx: update state]
en: Unstable
ka: არასტაბილური

[ctx: update state]
en: Testing
ka: ტესტირება

en: Installed
ka: დაყენებული

en: Not Installed
ka: არაა ჩადგმული

en: Low
ka: დაბალი

en: Enhancement
ka: გაფართოება

en: Normal
ka: ჩვეულებრივი

en: Bugfix
ka: პაჩი

en: Important
ka: მნიშვნელოვანი

en: Security
ka: უსაფრთხოება

en: Blocked
ka: დაბლოკილია

en: Downloading
ka: გადმოწერა

en: Updating
ka: განახლება

en: Installing
ka: დაყენება

en: Removing
ka: წაშლა

en: Cleanup
ka: გასუფთავება

en: Obsoleting
ka: ამოღება

en: Collection Installed
ka: კოლექცია დაყენებულია

en: Collection Available
ka: კოლექცია ხელმისაწვდომია

en: Reinstalling
ka: გადაყენება

en: Downgrading
ka: ვერსიის დაწევა

en: Preparing
ka: მომზადება

en: Decompressing
ka: გაშლა

en: Untrusted
ka: არასანდო

en: Trusted
ka: სანდო

en: Unavailable
ka: მიუწვდომელი

en: Critical
ka: კრიტიკული

en: Install
ka: დაყენება

en: Remove
ka: წაშლა

en: Obsolete
ka: მოძველებული

en: Downgrade
ka: ვერსიის დაწევა

en: Failed Offline Update
ka: გათიშული განახლება ვერ მოხერხდა

en: Failed to update %1 package
    %2 | Failed to update %1 packages
    %2
ka[0]: %1 პაკეტის განახების შეცდომა
    %2
ka[1]: %1 პაკეტის განახების შეცდომა
    %2

[ctx: @action:button]
en: Open Discover
ka: Discover-ის გახსნა

[ctx: @action:button]
en: Repair System
ka: სისტემის შეკეთება

en: Repairing failed offline update
ka: შეცდომით დასრულებული გათიშული განახლების ჩასწორება

en: Repair Failed
ka: შეკეთების შეცდომა

[ctx: @info %1 is an error message and %3 is the name of the operating system]
en: %1<nl/>Please <link url='%2'>report this error to %3</link>.
ka: %1<nl/><link url='%2'>შეატყობინეთ ამ შეცდომის შესახებ %3-ს</link>.

en: Repaired Successfully
ka: წარმატებით შეკეთდა

en: Offline Updates
ka: გათიშული განახლებები

en: Successfully updated %1 package | Successfully updated %1 packages
ka[0]: 1 პაკეტი წარმატებით განახლდა
ka[1]: %1 პაკეტი წარმატებით განახლდა

en: Unknown Source
ka: უცნობი წყარო

en: Software verified by %1
ka: პროგრამა შემოწმებულია %1-ის მიერ

en: Obsoletes:
ka: მოძველებულად გამოაცხადებს:

en: Release Notes:
ka: რელიზის შენიშვნები:

en: Update State:
ka: განახლების მდგომარეობა:

en: Restart:
ka: გადატვირთვა:

en: Vendor:
ka: მომწოდებელი:

en: Repository URL:
ka: რეპოზიტორიის URL:

en: System upgrade
ka: სისტემის განახლება

en: 1 package will be upgraded | %1 packages will be upgraded
ka[0]: 1 გასაახლებელი პაკეტი
ka[1]: %1 გასაახლებელი პაკეტი

en: <h3>%1</h3>Upgrade to new version %2<br/>No release notes provided
ka: <h3>%1</h3>ახალ ვერსიამდე განახლება: %2<br/>რელიზის შენიშვნები მითითებული არაა

en: <h3>%1</h3>Upgrade to new version %2<br/>Release notes:<blockquote>%3</blockquote>
ka: <h3>%1</h3>ახალ ვერსიამდე განახლება: %2<br/>რელიზის შენიშვნები:<blockquote>%3</blockquote>

en: Present
ka: წარმოდგენილია

en: Future
ka: მომავალი

[ctx: @info:status %1 is a formatted disk space string e.g. '240 MiB']
en: Not enough space to perform the update; only %1 of space are available.
ka: განახლებისთვის საკმარისი ადგილი არ არის. ხელმისაწვდომია მხოლოდ %1 ადგილი.

en: This update cannot be completed as it would remove the following software which is critical to the system's operation:<nl/><ul><li>%1</li></ul><nl/>If you believe this is an error, please report it as a bug to the packagers of your distribution.
ka: ამ განახლების დასრულება შეუძლებელია, რადგან ის აპირებს, სისტემისთვის ფუნქციონირებისათვის კრიტიკული პროგრამები წაშალოს: <nl/><ul><li>%1</li></ul><nl/>თუ გჯერათ, რომ ეს შეცდომაა, თქვენი დისტრიბუტივის მომწოდებელს მიწერეთ.

en: Confirm Changes
ka: ცვლილებების დადასტურება

en: The following packages will be removed by the update:<ul><li>%1</li></ul><br/>in order to install:<ul><li>%2</li></ul>
ka: <ul><li>%2</li></ul>-ის დასაყენებლად წაიშლება <ul><li>%1</li></ul><br/>

en: Media Change of type '%1' is requested.
    %2
ka: მოთხოვილია '%1' მედიის ცვლილება.
    %2

en: Accept EULA
ka: EULA-ის დათანხმება

en: The package %1 and its vendor %2 require that you accept their license:
     %3
ka: პაკეტი %1 და მისი მომწოდებელი %2 ითხოვენ, რომ მათ ლიცენზიას დაეთანხმოთ:
    %3

en: Missing signature for %1 in %2
ka: %1-სთვის ხელმოწერა %2-ში არ არსებობს

en: Do you trust the following key?
    
    Url: %1
    User: %2
    Key: %3
    Fingerprint: %4
    Timestamp: %4
ka: ენდობით ამ გასაღებს?
    
    ბმული: %1
    მომხმარებელი: %2
    გასაღები: %3
    ანაბეჭდი: %4
    დროის შტამპი: %4

en: This action cannot be completed as it would remove the following software which is critical to the system's operation:<nl/><ul><li>%1</li></ul><nl/>If you believe this is an error, please report it as a bug to the packagers of your distribution.
ka: ამ განახლების დასრულება შეუძლებელია, რადგან ის აპირებს, სისტემისთვის ფუნქციონირებისათვის კრიტიკული პროგრამები წაშალოს: <nl/><ul><li>%1</li></ul><nl/>თუ გჯერათ, რომ ეს შეცდომაა, თქვენი დისტრიბუტივის მომწოდებელს მიწერეთ.

en: Confirm package removal
ka: პაკეტის წაშლის დადასტურება

en: This action will also remove the following package:
    %2 | This action will also remove the following packages:
    %2
ka[0]: ეს ქმედება ასევე წაშლის შემდეგ პაკეტსაც:
    %2
ka[1]: ეს ქმედება ასევე წაშლის შემდეგ პაკეტებსაც:
    %2

en: Show Dependencies…
ka: დამოკიდებულებების ჩვენება…

en: Dependencies for package: %1
ka: დამოკიდებულებები პაკეტისთვის: %1

en: Full Access
ka: სრული წვდომა

en: Can access everything on the system
ka: შეუძლია სისტემაში ყველაფერთან წვდომა

[ctx: Category]
en: Operating System
ka: ოპერაციული სისტემა

en: rpm-ostree backend: Multiple booted deployments found. Please file a bug.
ka: უკანაბოლო rpm-ostree: ნაპოვნია მრავალჩატვირთვადი გაშლები. შეავსეთ შეცდომის ანგარიში.

en: rpm-ostree backend: No booted deployment found. Please file a bug.
ka: უკანაბოლო rpm-ostree: ჩატვირთული გაშლა ნაპოვნი არაა. შეავსეთ შეცდომის ანგარიში.

[ctx: @action: button]
en: Begin Upgrade…
ka: ვერსიის აწევის დაწყება…

en: You have pending updates for the current version. Proceeding anyway.
ka: მიმდინარე ვერსიაში განახლებები ჯერ კიდევ მორჩენილია. მაინც ვაგრძელებ.

en: Please update to the latest version before rebasing to a major version
ka: ძირითად ვერსიაზე გადასვლისთვის საჭიროა უახლეს ვერსიამდე განახლება

en: Missing remote ref for rebase operation. Please file a bug.
ka: ბაზის შეცვლის ოპერაციისთვის დაშორებული მიმართვა არ არსებობს. შეავსეთ შეცდომის ანგარიში.

en: GPL and other licenses
ka: GPL და სხვა ლიცენზიები

en: Additional packages:
ka: დამატებითი პაკეტები:

en: Additional modules:
ka: დამატებითი მოდულები:

en: Local packages:
ka: ლოკალური პაკეტები:

en: Replaced packages:
ka: ჩანაცვლებული პაკეტები:

en: Removed packages:
ka: წაშლილი პაკეტები:

[ctx: @label OS updater message]
en: <br/>This version is pinned and won't be automatically removed on updates.
ka: <br/>ეს ვერსია მიმაგრებულია და განახლებისას ავტომატურად არ წაიშლება.

en: Currently booted version (pinned)
ka: ამჟამად ჩატვირთული ვერსია (მიმაგრებული)

en: Currently booted version
ka: ამჟამად ჩატვირთული ვერსია

en: Version that will be used after reboot
ka: გადატვირთვის შემდეგ გამოსაყენებელი ვერსია

en: Fallback version (pinned)
ka: შეცდომის შემთხვევაში გადასართველი ვერსია(მიმაგრებული)

en: Fallback version
ka: შეცდომის შემთხვევაში გადასართველი ვერსია

en: rpm-ostree backend: Error: No DBus interface provided. Please file a bug.
ka: უკანაბოლო rpm-ostree: შეცდომა: DBus-ის ინტერფეისი მოწოდებული არაა. შეავსეთ შეცდომის ანგარიში.

en: rpm-ostree backend: Error: Can not start a transaction for resource with an invalid format. Please file a bug.
ka: უკანაბოლო rpm-ostree: შეცდომა: არასწორი ფორმატის მქონე რესურსისთვის ტრანზაქციის დაწყება შეუძლებელია. შეავსეთ შეცდომის ანგარიში.

en: rpm-ostree backend: Error: Can not rebase to an empty ref. Please file a bug.
ka: უკანაბოლო rpm-ostree: შეცდომა: ცარიელი მიმართვის ბაზის შეცვლა შეუძლებელია. შეავსეთ შეცდომის ანგარიში.

en: rpm-ostree backend: Error: Unknown operation requested. Please file a bug.
ka: უკანაბოლო rpm-ostree: შეცდომა: მოთხოვნილია უცნობი ოპერაცია. შეავსეთ შეცდომის ანგარიში.

en: rpm-ostree transaction failed with:
    %1
ka: rpm-ostree ტრანზაქცია შეცდომით დასრულდა:
    %1

en: rpm-ostree backend: Error: Unknown resource format. Please file a bug.
ka: უკანაბოლო rpm-ostree: შეცდომა: რესურსის ფორმატი უცნობია. შეავსეთ შეცდომის ანგარიში.

en: Cancelling rpm-ostree transaction. This may take some time. Please wait.
ka: RPM-ostree-ის ტრანზაქციის გაუქმება. გთხოვთ, მოითმინოთ.

en: Checking for a system update
ka: სისტემის განახლების შემოწმება

en: Downloading system update. Please be patient as progress is not reported.
ka: სისტემის განახლების გადმოწერა. მოითმინეთ, რადგან მიმდინარეობის შესახებ ინფორმაცია არ მოგვეწოდება.

en: Updating the system. Please be patient as progress is not reported.
ka: მიმდინარეობს სისტემის განახლება. მოითმინეთ, რადგან მიმდინარეობის შესახებ ინფორმაცია არ მოგვეწოდება.

en: Updating to the next major version. Please be patient as progress is not reported.
ka: განახლება შემდეგ ძირითად ვერსიამდე. მოითმინეთ, რადგან მიმდინარეობის შესახებ ინფორმაცია არ მოგვეწოდება.

en: Operation in progress (started outside of Discover)
ka: ტრანზაქცია უკვე გაშვებულია (დაწყებულია Discover-ის გარეთ)

en: Unknown transaction type
ka: ტრანზაქციის უცნობი ტიპი

en: Channel: %1
ka: არხი: %1

en: Channels for %1
ka: არხები %1-სთვის

en: Switch
ka: გადართვა

en: Permissions for %1
ka: %1-ის წვდომები

en: Verified Publisher on snapcraft.io
ka: გამომცემელი გადამოწმდა საიტზე snapcraft.io

en: Starred Publisher on snapcraft.io
ka: ვარსკვლავიანი გამომცემელი საიტზე snapcraft.io

en: This Snap application is not compatible with security sandboxing and will have full access to this system. Install it anyway?
ka: ეს Snap აპლიკაცია უსაფრთხო სენდბოქსთან თავსებადი არაა და მას სისტემასთან სრული წვდომა ექნება. გნებავთ, მაინც დავაყენოთ?

[ctx: @info:status]
en: Failed to get appstream data for “%1”.<nl/><nl/>Error message: %2
ka: ვერ მივიღე appstream-ის მონაცემები "%1"-სთვის.<nl/><nl/>შეცდომის შეტყობინება: %2

[ctx: @info:status]
en: No appstream URLs found for target “%1”
ka: სამიზნისთვის "%1" appstream-ის ბმულები აღმოჩენილი არაა

[ctx: @info:status]
en: Failed to fetch the updates from <a href='%1'>%1</a>.<nl/><nl/>Error message: %2
ka: ჩავარდა განახლებების მიღება ბმულიდან <a href='%1'>%1</a>.<nl/><nl/>შეცდომა: %2

[ctx: @info:status]
en: Failed to parse update metadata.<nl/><nl/>Error message: %1
ka: განახლების მეტამონაცემების დამუშავება ჩავარდა.<nl/><nl/>შეცდომა: %1

[ctx: @info:status]
en: No components found in appstream metadata for target “%1”
ka: სამიზნისთვის "%1" appstream-ის კომპონენტები აღმოჩენილი არაა

en: List all the backends we'll want to have loaded, separated by comma ','.
ka: ჩასატვირთი უკანაბოლოების სია, მძიმით (',') გამოყოფილი.

en: Broken
ka: გაფუჭებული

en: Available
ka: ხელმისაწვდომი

en: Upgradeable
ka: განახლებადი

en: Launch
ka: გაშვება

[ctx: @info 'Refresh' is used as a noun here, and %1 is an app's version number]
en: Refresh of version %1
ka: %1-ის ვერსიის განახლება

en: Please verify Internet connectivity
ka: გთხოვთ გადაამოწმოთ ინტერნეტკავშირი

en: Refresh
ka: განახლება

[ctx: @info:status %1 is the name of a source of updates]
en: Refreshing %1
ka: %1-ის განახლება

[ctx: @label]
en: Applications
ka: აპლიკაციები

[ctx: @label]
en: Addons
ka: დამატებები

[ctx: @label]
en: Application Support
ka: აპლიკაციის მხარდაჭერა

[ctx: @label]
en: System
ka: სისტემა

en: Updates
ka: განახლებები

[ctx: @label Download rate]
en: %1/s
ka: %1/წმ

[ctx: @info:status]
en: Waiting
ka: მოლოდინი

[ctx: @info:status]
en: Downloading
ka: გადმოწერა

[ctx: @info:status]
en: Installing
ka: დაყენება

[ctx: @info:status]
en: Removing
ka: წაშლა

[ctx: @info:status]
en: Changing Addons
ka: დამატებების შეცვლა

[ctx: @info:status]
en: Done
ka: დასრულებულია

[ctx: @info:status]
en: Failed
ka: ჩაიშალა

[ctx: @info:status]
en: Cancelled
ka: შეწყვეტილია

[ctx: @item:inlistbox]
en: Applications
ka: აპლიკაციები

[ctx: @item:inlistbox]
en: Application Support
ka: აპლიკაციის მხარდაჭერა

[ctx: @item:inlistbox]
en: System Software
ka: სისტემური პროგრამები

[ctx: @item:inlistbox]
en: Addons
ka: დამატებები
