discover - en to nl translation catalogue (14 entries)

en: Update software:
nl: Software bijwerken:

en: Manually
nl: Handmatig

en: Automatically
nl: Automatisch

[ctx: @info]
en: Software updates will be downloaded automatically when they become available. Updates for applications will be installed immediately, while system updates will be installed the next time the computer is restarted.
nl: Updates automatisch downloaden wanneer ze verschijnen. Updates voor toepassingen worden onmiddellijk geïnstalleerd terwijl systeem-updates bij de volgende systeemstart worden geïnstalleerd.

[ctx: @title:group]
en: Update frequency:
nl: Updatefrequentie:

[ctx: @title:group]
en: Notification frequency:
nl: Meldingsfrequentie:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Daily
nl: Dagelijks

[ctx: @item:inlistbox]
en: Weekly
nl: Wekelijks

[ctx: @item:inlistbox]
en: Monthly
nl: Maandelijks

[ctx: @item:inlistbox]
en: Never
nl: Nooit

en: Use offline updates:
nl: Updaten na herstart:

en: Offline updates maximize system stability by applying changes while restarting the system. Using this update mode is strongly recommended.
nl: Updaten na herstarten is erg bevorderlijk voor de stabiliteit van het systeem. Deze manier van updaten wordt dan ook sterk aanbevolen.

en: Software Update
nl: Software update

en: Configure software update settings
nl: Instellingen software updates
