discover - en to pl translation catalogue (14 entries)

en: Update software:
pl: Uaktualnienia oprogramowania:

en: Manually
pl: Ręcznie

en: Automatically
pl: Samoczynnie

[ctx: @info]
en: Software updates will be downloaded automatically when they become available. Updates for applications will be installed immediately, while system updates will be installed the next time the computer is restarted.
pl: Uaktualnienia oprogramowania będą samoczynnie pobierane, gdy staną się dostępne. Uaktualnienia dla programów będą wgrywane natychmiastowo, podczas gdy uaktualnienia systemowe będą wgrywane przy kolejnym uruchomieniu komputera.

[ctx: @title:group]
en: Update frequency:
pl: Częstotliwość uaktualnień:

[ctx: @title:group]
en: Notification frequency:
pl: Częstotliwość powiadomień:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Daily
pl: Codziennie

[ctx: @item:inlistbox]
en: Weekly
pl: Tygodniowo

[ctx: @item:inlistbox]
en: Monthly
pl: Miesięcznie

[ctx: @item:inlistbox]
en: Never
pl: Nigdy

en: Apply system updates:
pl: Uaktualnij system:

[ctx: @option:radio part of the logical sentence 'Apply system updates after rebooting']
en: After rebooting
pl: Po ponownym uruchomieniu

[ctx: @label The thing being recommended is to use the 'apply updates when rebooting' setting]
en: Recommended to maximize system stability
pl: Zalecane do zmaksymalizowania stabilności systemu

[ctx: @option:radio part of the logical sentence 'Apply system updates immediately']
en: Immediately
pl: Natychmiast
