discover - en to sa translation catalogue (424 entries)

en: Unknown
sa: अज्ञात

en: Proprietary
sa: स्वामित्वयुक्तः

en: Public Domain
sa: सार्वजनिक क्षेत्र

en: Error while submitting usefulness: %1
sa: उपयोगिता प्रस्तूयमाणे त्रुटिः: %1

en: Error while submitting review: %1
sa: समीक्षां प्रस्तूयन्ते सति त्रुटिः: %1

en: Technical error message: %1
sa: तकनीकीदोषसन्देशः: %1

en: Package management
sa: संकुल प्रबन्धन

en: Loading, please wait...
sa: लोडिंग्, कृपया प्रतीक्षां कुर्वन्तु...

[ctx: Root category name]
en: Alpine Linux packages
sa: आल्पाइन् लिनक्स संकुलम्

[ctx: Backend plugin display name]
en: Alpine APK
sa: अल्पाइन APK

en: Authorization denied
sa: प्राधिकरणं अङ्गीकृतम्

en: Error:
sa: त्रुटि:

[ctx: Adding repo]
en: Enter Alpine repository URL, for example: http://dl-cdn.alpinelinux.org/alpine/edge/testing/
sa: Alpine भण्डारस्य URL प्रविष्टं कुर्वन्तु, उदाहरणार्थं: http://dl-cdn.alpinelinux.org/alpine/edge/testing/

en: Error: Authorization denied
sa: त्रुटिः - प्राधिकरणं अङ्गीकृतम्

en: Error
sa: त्रुटि

en: Failed to open APK database!
sa: APK आँकडाधारं उद्घाटयितुं असफलम्!

en: Failed to get a list of packages to upgrade!
sa: उन्नयनार्थं संकुलानाम् सूचीं प्राप्तुं असफलम्!

[ctx: Category]
en: Dummy Category
sa: मिथ्या श्रेणी

[ctx: Category]
en: dummy
sa: मिथ्या

[ctx: Category]
en: dummy addons
sa: मिथ्या एडोन्स्

[ctx: Category]
en: dummy 1
sa: मिथ्या १

[ctx: Category]
en: dummy with stuff
sa: द्रव्यैः सह मिथ्या

[ctx: Category]
en: dummy 2.1
sa: मिथ्या 2.1

[ctx: Category]
en: dummy with quite some stuff
sa: मिथ्या सह अत्यधिकं वस्तूनि

[ctx: Category]
en: dummy 3
sa: मिथ्या 3

[ctx: Category]
en: dummy 4
sa: मिथ्या 4

[ctx: Category]
en: All Applications
sa: सर्वे अनुप्रयोगाः

[ctx: Category]
en: Accessibility
sa: अभिगम्यता

[ctx: Category]
en: Debugging
sa: त्रुटिनिवारणम्

[ctx: Category]
en: Graphic Interface Design
sa: चित्रण अन्तरफलक परिकल्पना

[ctx: Category]
en: Localization
sa: स्थानीयकरणम्

[ctx: Category]
en: Profiling
sa: गुणलक्षणयोगः

[ctx: Category]
en: Web Development
sa: जालविकासः

[ctx: Category]
en: Education
sa: शिक्षा

[ctx: Category]
en: Astronomy
sa: खगोलशास्त्र

[ctx: Category]
en: Biology
sa: जीवशास्त्र

[ctx: Category]
en: Chemistry
sa: रसायनशास्त्र

[ctx: Category]
en: Computer Science and Robotics
sa: संगणकशास्त्रं च यान्त्रिकशास्त्रं

[ctx: Category]
en: Electronics
sa: विद्युत् यांत्रिकी

[ctx: Category]
en: Engineering
sa: अभियांत्रिकी

[ctx: Category]
en: Geography
sa: भूगोलशास्त्र

[ctx: Category]
en: Geology
sa: भूविज्ञानम्

[ctx: Category]
en: Mathematics
sa: गणितम्

[ctx: Category]
en: Physics
sa: भौतिकशास्त्रम्

[ctx: Category]
en: Games
sa: क्रीडाः

[ctx: Category]
en: Arcade
sa: खेलमण्डपः क्रीडाः

[ctx: Category]
en: Board Games
sa: पट्टखेलाः

[ctx: Category]
en: Card Games
sa: पत्ताखेलाः

[ctx: Category]
en: Puzzles
sa: विच्छिन्नाः

[ctx: Category]
en: Role Playing
sa: भूमिकानिर्वाहः

[ctx: Category]
en: Simulation
sa: अनुकरणम्

[ctx: Category]
en: Strategy
sa: रणनीति

[ctx: Category]
en: Sports
sa: क्रीडाः

[ctx: Category]
en: Action
sa: क्रियाखेलाः

[ctx: Category]
en: Emulators
sa: अनुकर्षकाः

[ctx: Category]
en: Graphics
sa: चित्रण

[ctx: Category]
en: 3D
sa: त्रिमात्रिक

[ctx: Category]
en: Drawing
sa: चित्रकरणम्

[ctx: Category]
en: Painting and Editing
sa: चित्रकला च सम्पादनम्

[ctx: Category]
en: Photography
sa: छायाचित्रकला

[ctx: Category]
en: Publishing
sa: प्रकाशनम्

[ctx: Category]
en: Scanning and OCR
sa: अवगमनम् च दृश्यअक्षरज्ञानम्

[ctx: Category]
en: Viewers
sa: दर्शकाः

[ctx: Category]
en: Internet
sa: अन्तर्जालम्

[ctx: Category]
en: Chat
sa: संभाषणम्

[ctx: Category]
en: File Sharing
sa: सञ्चिकासाझाकरणम्

[ctx: Category]
en: Mail
sa: पत्रम्

[ctx: Category]
en: Web Browsers
sa: जालसञ्चारकाः

[ctx: Category]
en: Multimedia
sa: माध्यमसमूह

[ctx: Category]
en: Audio and Video Editors
sa: ध्वनिसंपादकः च दृश्यसंपादकः

[ctx: Category]
en: Audio Players
sa: ध्वनि वादकाः

[ctx: Category]
en: Video Players
sa: दृश्यवादकाः

[ctx: Category]
en: CD and DVD
sa: CD च DVD

[ctx: Category]
en: Office
sa: कार्यालयः

[ctx: user denotes this as user-scoped flatpak repo]
en: %1 (user)
sa: %1 (उपयोक्ता)

en: Local bundle
sa: स्थानीय पोटलिका

en: Malformed appstream url '%1'
sa: विकृत एप्स्ट्रीम url '%1'.

en: Failed to add source '%1': %2
sa: स्रोतः '%1' योजयितुं असफलम्: %2

en: There are no Flatpak sources.
sa: तत्र फ्लैटपैकस्रोताः नास्ति ।.

en: Failed to load "%1" source
sa: "%1" स्रोतः आरोपयतुं असफलः

[ctx: @info]
en: <para>This application comes from "%1" (hosted at <link>%2</link>). Other software in this repository will also be made be available in Discover when the application is installed.</para>
sa: <para>इदं अनुप्रयोगं "%1" (<link>%2</link> इत्यत्र आतिथ्यं) तः आगच्छति । अस्मिन् भण्डारे अन्ये तन्त्रांश अपि डिस्कवर् इत्यत्र उपलभ्यन्ते यदा अनुप्रयोगः संस्थापितः भवति।</para>

en: Retrieving size information
sa: आकारस्य सूचनां प्राप्य

[ctx: @label app size]
en: Unknown
sa: अज्ञात

en: Failed to start '%1': %2
sa: '%1' आरभ्यतुं असफलम्: %2

en: All Files
sa: सर्वाणि सञ्चिकानि

en: Home
sa: गृहम्‌

en: Downloads
sa: अवारोपण

en: Music
sa: सङ्गीतम्

en: Network Access
sa: संजाल अभिगमः

en: Can access the internet
sa: अन्तर्जालस्य उपयोगं कर्तुं शक्नोति

en: Sound system access
sa: ध्वनितन्त्रस्य अभिगमः

en: Session Bus Access
sa: सत्र बस अभिगम

en: Can communicate with all other applications and processes run in this user account
sa: अस्मिन् उपयोक्तृखाते चालितैः अन्यैः सर्वैः अनुप्रयोगैः प्रक्रियाभिः च सह संवादं कर्तुं शक्नोति

en: System Bus Access
sa: प्रणाली बस अभिगमः

en: Can communicate with all other applications and processes on the system
sa: प्रणाल्यां अन्यैः सर्वैः अनुप्रयोगैः प्रक्रियाभिः च सह संवादं कर्तुं शक्नोति

en: Remote Login Access
sa: दूरस्थसम्प्रवेशः अभिगमः

en: Can initiate remote login requests using the SSH protocol
sa: SSH संविद्स्य उपयोगेन दूरस्थप्रवेशनिवेदनानि आरभुं शक्नोति

en: Smart Card Access
sa: स्मार्ट कार्ड अभिगमः

en: Can integrate and communicate with smart cards
sa: स्मार्टकार्डैः सह एकीकृत्य संवादं कर्तुं शक्नोति

en: Printer Access
sa: मुद्रक अभिगमः

en: Can integrate and communicate with printers
sa: मुद्रकैः सह एकीकृत्य संवादं कर्तुं शक्नोति

en: GPG Agent
sa: GPG दूत

en: Allows access to the GPG cryptography service, generally used for signing and reading signed documents
sa: सामान्यतया हस्ताक्षरितदस्तावेजानां हस्ताक्षरार्थं पठनार्थं च उपयुज्यमानस्य GPG क्रिप्टोग्राफीसेवायाः अभिगमनस्य अनुमतिं ददाति

en: Bluetooth Access
sa: ब्लूटूथ-अभिगमः

en: Can integrate and communicate with Bluetooth devices
sa: ब्लूटूथ-यन्त्रैः सह एकीकृत्य संवादं कर्तुं शक्नोति

en: Low-Level System Access
sa: निम्नस्तरीय प्रणाली अभिगम

en: Can make low-level system calls (e.g. ptrace)
sa: निम्नस्तरीयं प्रणाली-आह्वानं कर्तुं शक्नोति (उदा. ptrace)

en: Device Access
sa: यन्त्र अभिगमः

en: Can communicate with and control built-in or connected hardware devices
sa: अन्तः निर्मितैः अथवा सम्बद्धैः यन्त्रांश-यन्त्रैः सह संवादं कर्तुं नियन्त्रयितुं च शक्नोति

en: Kernel-based Virtual Machine Access
sa: कर्नेल्-आधारितः आभासी यन्त्रम् अभिगमः

en: Allows running other operating systems as guests in virtual machines
sa: आभासीयन्त्रेषु अतिथिरूपेण अन्येषां प्रचालनतन्त्राणां चालनं कर्तुं शक्नोति

en: %1 (read-only)
sa: %1 (पठनमात्रम्)

en: %1 (can create files)
sa: %1 (सञ्चिकाः निर्मातुं शक्नोति)

en: %1 (read & write)
sa: %1 (पठितुं लिखितुं च शक्नोति)

en: Home Folder Access
sa: गृहपुटस्य अभिगमनम्

en: Can read, write, and create files in the following locations in your home folder without asking permission first: %1
sa: प्रथमं अनुमतिं न याचयित्वा स्वस्य गृहपुटे निम्नलिखितस्थानेषु सञ्चिकाः पठितुं, लिखितुं, निर्मातुं च शक्नोति: %1

en: Can read and write files in the following locations in your home folder without asking permission first: %1
sa: प्रथमं अनुमतिं न याचयित्वा स्वस्य गृहपुटे निम्नलिखितस्थानेषु सञ्चिकाः पठितुं लिखितुं च शक्नोति: %1

en: Can read files in the following locations in your home folder without asking permission first: %1
sa: प्रथमं अनुमतिं न याचयित्वा स्वस्य गृहपुटे निम्नलिखितस्थानेषु सञ्चिकाः पठितुं शक्नोति: %1

en: Can access files in the following locations in your home folder without asking permission first: %1
sa: प्रथमं अनुमतिं न याचयित्वा स्वस्य गृहपुटे निम्नलिखितस्थानेषु सञ्चिकाः अभिगन्तुं शक्नोति: %1

en: System Folder Access
sa: प्रणालीपुटम् अभिगमनम्

en: Can read, write, and create system files in the following locations without asking permission first: %1
sa: प्रथमं अनुमतिं न याचयित्वा निम्नलिखितस्थानेषु प्रणालीसञ्चिकाः पठितुं, लिखितुं, निर्मातुं च शक्नोति: %1

en: Can read and write system files in the following locations without asking permission first: %1
sa: प्रथमं अनुमतिं न याचयित्वा निम्नलिखितस्थानेषु प्रणालीसञ्चिकाः पठितुं लिखितुं च शक्नोति: %1

en: Can read system files in the following locations without asking permission first: %1
sa: प्रथमं अनुमतिं न याचयित्वा निम्नलिखितस्थानेषु प्रणालीसञ्चिकाः पठितुं शक्नोति: %1

en: Can access system files in the following locations without asking permission first: %1
sa: प्रथमं अनुमतिं न याचयित्वा निम्नलिखितस्थानेषु प्रणालीसञ्चिकाः अभिगन्तुं शक्नोति: %1

en: Can communicate with other applications and processes in the same desktop session using the following communication protocols: %1
sa: निम्नलिखितसञ्चारसंविद्स्य उपयोगेन एकस्मिन् एव कार्यमुखसत्रे अन्यैः अनुप्रयोगैः प्रक्रियाभिः च सह संवादं कर्तुं शक्नोति: %1

en: Can communicate with all applications and system services using the following communication protocols: %1
sa: निम्नलिखितसञ्चारसंविद्स्य उपयोगेन सर्वैः अनुप्रयोगैः प्रणालीसेवाभिः सह संवादं कर्तुं शक्नोति: %1

en: App Verified on %1 as shipped by its author %2
sa: एप्लिकेशनं %1 इत्यत्र सत्यापितं यथा तस्य लेखकेन %2 प्रेषितम्

en: Add Flathub
sa: फ्लैटहब योजयन्तु

en: Apply Changes
sa: परिवर्तनानि प्रयोजयन्तु

en: Changes to the priority of Flatpak sources must be applied before they will take effect.
sa: फ्लैटपैक् स्रोतांशानां प्राथमिकतायां परिवर्तनं तेषां प्रभावात् पूर्वं प्रयोक्तव्यम् ।.

en: Makes it possible to easily install the applications listed in https://flathub.org
sa: https://flathub.org इत्यत्र सूचीकृतानि अनुप्रयोगाः सुलभतया संस्थापनं सम्भवं करोति

en: Could not add the source %1
sa: %1 स्रोतः योजयितुं न शक्तवान्

en: Removing '%1'
sa: '%1' अपसारयन्

en: To remove this repository, the following applications must be uninstalled:<ul><li>%1</li></ul>
sa: एतत् भण्डारं निष्कासयितुं निम्नलिखित-अनुप्रयोगानाम् अस्थापनं करणीयम्:<ul><li>%1</li></ul>

en: Failed to remove %1 remote repository: %2
sa: %1 दूरस्थं भण्डारं निष्कासयितुं असफलम्: %2

en: Could not find %1
sa: %1 न लब्धम्

en: %1 (user)
sa: %1 (उपयोक्ता)

en: Enter a Flatpak repository URI (*.flatpakrepo):
sa: एकं फ्लैटपैक् भण्डारं URI (*.flatpakrepo) प्रविष्टं कुर्वन्तु:

en: Adding remote '%1' in %2 from %3
sa: %3 तः %2 मध्ये दूरस्थं '%1' योजयन्

[ctx: fallback error message]
en: An internal error occurred. Please file a report at https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=Discover
sa: आन्तरिकदोषः अभवत् । कृपया https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=Discover इत्यत्र प्रतिवेदनं दातव्यम्

[ctx: @title]
en: Replacement Available
sa: प्रतिस्थापन उपलब्धम्

[ctx: @info %1 and 2 are flatpak ids e.g. org.kde.krita (can be rather lengthy though)]
en: <resource>%1</resource> is no longer receiving updates.<nl/><nl/>Replace it with the supported version provided by <resource>%2</resource>?
sa: <resource>%1</resource> इदानीं अद्यतनं न प्राप्नोति।<nl/><nl/>तस्य स्थाने <resource>%2</resource> द्वारा प्रदत्तसमर्थितसंस्करणेन सह स्थापयतु?

[ctx: @title]
en: Automatic Removal
sa: स्वचालित निष्कासन

[ctx: @info %1 is a flatpak id e.g. org.kde.krita (can be rather lengthy though)]
en: <resource>%1</resource> is no longer receiving updates.<nl/><p>The reason given is: <message>%2</message></p><nl/><p>Automatically remove it?</p>
sa: <resource>%1</resource> अद्यतनं न प्राप्नोति।<nl/><p> कारणं दत्तं यत्- १.<message> %2</message></p><nl/><p> स्वयमेव तत् निष्कासयन्तु ?</p>

[ctx: @label %1 is the name of an application]
en: This development version of %1 is outdated. Using the stable version is highly recommended.
sa: %1 इत्यस्य एतत् विकाससंस्करणं पुरातनम् अस्ति । स्थिरसंस्करणस्य उपयोगः अत्यन्तं अनुशंसितः अस्ति ।.

[ctx: @label %1 is the name of an application]
en: A more stable version of %1 is available.
sa: %1 इत्यस्य अधिकं स्थिरं संस्करणं उपलब्धम् अस्ति ।.

[ctx: @action: button %1 is the name of a Flatpak repo]
en: View Stable Version on %1
sa: %1 इत्यस्मिन् स्थिरसंस्करणं पश्यन्तु

en: %1 is not installed but it still has data present.
sa: %1 संस्थापितम् नास्ति किन्तु अस्मिन् अद्यापि दत्तांशः उपस्थितः अस्ति ।.

en: Delete settings and user data
sa: समयोजननी तथा उपयोक्तृदत्तांशं विलोपयन्तु

en: Clearing settings and user data…
sa: समयोजननी तथा उपयोक्तृदत्तांशं स्वच्छं कुर्वन्…

[ctx: Permission to access system resources and hardware devices]
en: Permissions
sa: अनुमतिः

en: Configure permissions…
sa: अनुमतिः विन्यस्यताम्…

en: Firmware Updates
sa: स्थिरतन्त्रांश अद्यतनम्

en: The remote %1 require that you accept their license:
     %2
sa: दूरस्थस्य %1 इत्यस्य आवश्यकता अस्ति यत् भवान् तेषां अनुज्ञापत्रं स्वीकुर्यात्:
     %2

en: Review EULA
sa: EULA समीक्षतुम्

en: Could not enable remote %1: %2
sa: दूरस्थं %1: %2 सक्षमं कर्तुं न शक्तम्

en: Unsupported question:
    %1
sa: असमर्थितः प्रश्नः :
    %1

en: Backend %1 took too long to initialize
sa: पृष्ठभाग %1 इत्यस्य आरम्भार्थं बहुकालं व्यतीतवान्

en: Applications
sa: अनुप्रयोगाः

en: Plasma Addons
sa: प्लाज्मा एडोन्स्

en: Application Addons
sa: अनुप्रयोग एडोन्स्

en: Network error in backend %1: %2
sa: पृष्ठभागे संजालदोषः %1: %2

en: Too many requests sent to the server for backend %1. Please try again in a few minutes.
sa: पृष्ठभागस्य %1 कृते वितारकं प्रति बहु अनुरोधाः प्रेषिताः । कृपया कतिपयेषु निमेषेषु पुनः प्रयासं कुर्वन्तु।.

en: Invalid %1 backend, contact your distributor.
sa: अमान्य %1 पृष्ठभागः, स्ववितरकेन सह सम्पर्कं कुर्वन्तु ।.

en: Unable to complete the update of %1. You can try and perform this action through the Get Hot New Stuff dialog, which grants tighter control. The reported error was:
    %2
sa: %1 इत्यस्य अद्यतनं पूर्णं कर्तुं असमर्थः । भवान् उष्णं नवीनं सामानं प्राप्नुत इति संवादस्य माध्यमेन एतत् कार्यं कर्तुं प्रयतितुं शक्नोति, यत् कठिनतरं नियन्त्रणं प्रदाति । निवेदितः त्रुटिः आसीत् :
    %2

en: Could not fetch screenshot for the entry %1 in backend %2
sa: पृष्ठभागे %2 मध्ये %1 प्रविष्टेः पटलचित्रम् आनेतुं न शक्तम्

en: Unhandled error in %1 backend. Contact your distributor.
sa: %1 पृष्ठभागे अनियंत्रितदोषः । स्वस्य वितरकेन सह सम्पर्कं कुर्वन्तु।.

en: Wrong KNewStuff URI: %1
sa: मिथ्या KNewStuff URI: %1

[ctx: The name of the KDE Store]
en: KDE Store
sa: केडीई भण्डार

en: Log in information for %1
sa: %1 कृते प्रवेशसूचना

en: Cannot launch %1
sa: %1 प्रारम्भं कर्तुं न शक्यते

[ctx: Category]
en: Fonts
sa: वर्णचित्राः

[ctx: Category]
en: Plasma Addons
sa: प्लाज्मा एडोन्स्

[ctx: Category]
en: Plasma Widgets
sa: प्लाज्मा विजेट्स्

en: Please make sure that Appstream is properly set up on your system
sa: कृपया सुनिश्चितं कुर्वन्तु यत् एप्स्ट्रीम् भवतः प्रणाल्यां सम्यक् स्थापितः अस्ति

[ctx: %1 is the date as formatted by the locale]
en: Your operating system ended support on %1. Consider upgrading to a supported version.
sa: भवतः प्रचालनतन्त्रं %1 इत्यत्र समर्थनं समाप्तवान् । समर्थितसंस्करणं प्रति उन्नयनं कर्तुं विचारयन्तु ।.

en: Cannot remove '%1'
sa: '%1' अपसारयितुं न शक्यते ।

[ctx: @info:status %1 is a new major version of the user's distro]
en: <b>%1 is now available.</b>
    To be able to upgrade to this new version, first apply all available updates, and then restart the system.
sa: <b>%1 इदानीं उपलभ्यते ।</b>
    अस्मिन् नूतने संस्करणे उन्नयनं कर्तुं शक्नुवन्तु, प्रथमं सर्वाणि उपलब्धानि अद्यतनं प्रयोजयन्तु, ततः प्रणालीं पुनः आरभत ।

[ctx: @action: button]
en: Upgrade Now
sa: अधुना उन्नयनं कुर्वन्तु

[ctx: @info:status %1 is a new major version of the user's distro]
en: %1 is now available.
sa: %1 इदानीं उपलभ्यते ।

en: Out of memory
sa: भण्डारणात् बहिः

en: No network connection available
sa: जालसम्बद्धता उपलब्धा नास्ति

en: Operation not supported
sa: संचालन समर्थितम् नास्ति

en: Internal error
sa: आन्तरिकदोषः

en: Internal error: %1
sa: आन्तरिकदोषः %1

en: GPG failure
sa: GPG विफलता

en: PackageID invalid
sa: संकुल-परिचयः अमान्यः

en: Package not installed
sa: संकुलं न संस्थापितम्

en: Package not found
sa: संकुलं न लब्धम्

en: Package is already installed
sa: संकुलं पूर्वमेव संस्थापितम् अस्ति

en: Package download failed
sa: संकुलस्य अवारोपणं विफलम्

en: Package group not found
sa: संकुलसमूहः न प्राप्तः

en: Package group list invalid
sa: संकुलसमूहसूची अमान्यम्

en: Dependency resolution failed
sa: निर्भरतानिराकरणं असफलम् अभवत्

en: Filter invalid
sa: शोधक अमान्यम्

en: Failed while creating a thread
sa: सूत्रं निर्माय विफलम्

en: Transaction failure
sa: विनिमयव्यवहारस्य विफलता

en: Transaction canceled
sa: विनिमयव्यवहार रद्द

en: No Cache available
sa: कोऽपि संग्रहणम् उपलब्धः नास्ति

en: Cannot find repository
sa: भण्डारं न प्राप्नोति

en: Cannot remove system package
sa: प्रणाली संकुलं निष्कासयितुं न शक्यते

en: The PackageKit daemon has crashed
sa: पैकेजकिट डेमन् नष्टः अभवत्

en: Initialization failure
sa: आरंभीकरण विफलता

en: Failed to finalize transaction
sa: विनिमयव्यवहारं अन्तिमरूपेण निर्धारयितुं असफलः

en: Config parsing failed
sa: विन्यासविश्लेषणं विफलम् अभवत्

en: Cannot cancel transaction
sa: विनिमयव्यवहारं रद्दं कर्तुं न शक्यते

en: Cannot obtain lock
sa: तालं प्राप्तुं न शक्नोति

en: No packages to update
sa: अद्यतनं कर्तुं कोऽपि संकुलः नास्ति

en: Cannot write repo config
sa: भण्डारविन्यासं लिखितुं न शक्यते

en: Local install failed
sa: स्थानीयस्थापनं विफलम्

en: Bad GPG signature found
sa: अमान्य GPG हस्ताक्षरं प्राप्तम्

en: No GPG signature found
sa: GPG हस्ताक्षरं न प्राप्तम्

en: Cannot install source package
sa: स्रोतसङ्कुलं संस्थापयितुं न शक्यते

en: Repo configuration error
sa: भण्डारस्य विन्यासदोषः

en: No license agreement
sa: अनुज्ञापत्रसम्झौता नास्ति

en: File conflicts found
sa: सञ्चिकाविग्रहाः प्राप्ताः

en: Package conflict found
sa: संकुलविग्रहः प्राप्तः

en: Repo not available
sa: भण्डारः उपलब्धः नास्ति

en: Invalid package file
sa: अमान्य संकुलसञ्चिका

en: Package install blocked
sa: संकुलस्थापनं अवरुद्धम्

en: Corrupt package found
sa: दूषितं संकुलं प्राप्तम्

en: All packages already installed
sa: सर्वे संकुलाः पूर्वमेव संस्थापिताः

en: File not found
sa: सञ्चिका न प्राप्ता

en: No more mirrors available
sa: न अधिकानि दर्पणाः उपलब्धाः

en: No distro upgrade data
sa: कोऽपि डिस्ट्रो उन्नयनदत्तांशः नास्ति

en: Incompatible architecture
sa: असङ्गत वास्तुकला

en: No space on device left
sa: यन्त्रे कोऽपि स्थानं न अवशिष्टम्

en: A media change is required
sa: माध्यमपरिवर्तनं आवश्यकम् अस्ति

en: You have no authorization to execute this operation
sa: एतत् कार्यं निष्पादयितुं भवतः प्राधिकरणं नास्ति

en: Update not found
sa: अद्यतनं न प्राप्तम्

en: Cannot install from unsigned repo
sa: अहस्ताक्षरितभण्डारतः संस्थापनं कर्तुं न शक्यते

en: Cannot update from unsigned repo
sa: अहस्ताक्षरितभण्डारतः अद्यतनं कर्तुं न शक्यते

en: Cannot get file list
sa: सञ्चिकासूचीं प्राप्तुं न शक्यते

en: Cannot get requires
sa: आवश्यकतां प्राप्तुं न शक्नोति

en: Cannot disable repository
sa: भण्डारं निष्क्रियं कर्तुं न शक्यते

en: Restricted download detected
sa: प्रतिबन्धितं अवारोपणं ज्ञातम्

en: Package failed to configure
sa: संकुलं विन्यस्तं कर्तुं असफलम् अभवत्

en: Package failed to build
sa: संकुलस्य निर्माणे असफलः अभवत्

en: Package failed to install
sa: संकुलं संस्थापनं कर्तुं असफलम् अभवत्

en: Package failed to remove
sa: संकुलं निष्कासयितुं असफलम् अभवत्

en: Update failed due to running process
sa: चालनप्रक्रियायाः कारणेन अद्यतनं विफलम् अभवत्

en: The package database changed
sa: संकुलदत्तांशकोशः परिवर्तितः

en: The provided type is not supported
sa: प्रदत्तः प्रकारः समर्थितः नास्ति

en: Install root is invalid
sa: संस्थापनमूलम् अमान्यम् अस्ति

[ctx: Failed to sync your Linux distro repositories or other sources of packages]
en: Cannot fetch sources
sa: स्रोतान् आनेतुं न शक्नोति

en: Canceled priority
sa: रद्दीकृत प्राथमिकता

en: Unfinished transaction
sa: असमाप्तः विनिमयव्यवहारः

en: Lock required
sa: ताला आवश्यकम्

en: Unknown error %1.
sa: अज्ञातदोषः %1.

en: '%1' was changed and suggests to be restarted.
sa: '%1' परिवर्तनं कृत्वा पुनः आरभ्यत इति सूचयति ।.

en: A change by '%1' suggests your session to be restarted.
sa: '%1' द्वारा परिवर्तनं भवतः सत्रं पुनः आरभ्यत इति सूचयति ।.

en: '%1' was updated for security reasons, a restart of the session is recommended.
sa: '%1' सुरक्षाकारणात् अद्यतनं कृतम्, सत्रस्य पुनः आरम्भः अनुशंसितः ।.

en: '%1' was updated for security reasons, a restart of the system is recommended.
sa: '%1' सुरक्षाकारणात् अद्यतनं कृतम्, प्रणाल्याः पुनः आरम्भः अनुशंसितः ।.

en: A change by '%1' suggests your system to be restarted.
sa: '%1' इत्यनेन परिवर्तनं भवतः प्रणालीं पुनः आरभ्यत इति सूचयति ।.

en: The application will have to be restarted.
sa: अनुप्रयोगं पुनः आरभ्यतव्यं भविष्यति।.

en: The session will have to be restarted
sa: सत्रं पुनः आरभणीयम् भविष्यति

en: The system will have to be restarted.
sa: प्रणालीं पुनः आरभणीयम् भविष्यति।.

en: For security, the session will have to be restarted.
sa: सुरक्षार्थं सत्रं पुनः आरभणीयं भविष्यति ।.

en: For security, the system will have to be restarted.
sa: सुरक्षायै प्रणाली पुनः आरभ्यत इति भविष्यति ।.

en: Waiting…
sa: प्रतीक्षमाणः…

en: Refreshing Cache…
sa: संग्रहणम् नवीकरणम्…

en: Setup…
sa: स्थापयति…

en: Processing…
sa: प्रसंस्करण…

en: Remove…
sa: निष्कासयतु…

en: Downloading…
sa: अवारोपण…

en: Installing…
sa: संस्थापनम्…

en: Updating…
sa: अद्यतनम्…

en: Cleaning up…
sa: स्वच्छता करण…

en: Resolving dependencies…
sa: आश्रयाणां समाधानम्…

en: Checking signatures…
sa: हस्ताक्षरं जाँचयन्…

en: Test committing…
sa: परीक्षण प्रतिबद्धता…

en: Committing…
sa: प्रतिबद्धता…

en: Finished
sa: समाप्तम्

en: Canceled
sa: रद्दीकृतम्

en: Waiting for lock…
sa: ताले प्रतीक्षमाणः…

en: Waiting for authorization…
sa: प्राधिकरणस्य प्रतीक्षया…

en: Copying files…
sa: सञ्चिकानां प्रतिलिपिः…

en: Unknown Status
sa: अज्ञात स्थितिः

en: We are waiting for something.
sa: वयं किमपि प्रतीक्षमाणाः स्मः ।.

en: Setting up transaction…
sa: विनिमयव्यवहारस्य स्थापना…

en: The transaction is currently working…
sa: विनिमयव्यवहारः सम्प्रति कार्यं कुर्वन् अस्ति…

en: The transaction is currently removing packages…
sa: विनिमयव्यवहारः सम्प्रति संकुलं निष्कासयति…

en: The transaction is currently downloading packages…
sa: विनिमयव्यवहारः सम्प्रति संकुलं अवारोपण कुर्वन् अस्ति…

en: The transactions is currently installing packages…
sa: विनिमयव्यवहारः सम्प्रति संकुलं संस्थापयन्ति…

en: The transaction is currently updating packages…
sa: विनिमयव्यवहारः सम्प्रति संकुलानाम् अद्यतनीकरणं कुर्वन् अस्ति…

en: The transaction is currently cleaning up…
sa: सम्प्रति विनिमयव्यवहारः स्वच्छतां कुर्वन् अस्ति…

en: The transaction is currently resolving the dependencies of the packages it will install…
sa: विनिमयव्यवहारः सम्प्रति तेषां संकुलानाम् आश्रयाणां समाधानं कुर्वन् अस्ति यत् सः संस्थापयिष्यति…

en: The transaction is currently checking the signatures of the packages…
sa: विनिमयव्यवहारः सम्प्रति संकुलानाम् हस्ताक्षराणां जाँचं कुर्वन् अस्ति…

en: The transaction is currently testing the commit of this set of packages…
sa: विनिमयव्यवहारः सम्प्रति अस्य संकुलसमूहस्य प्रतिबद्धतायाः परीक्षणं कुर्वन् अस्ति…

en: The transaction is currently committing its set of packages…
sa: विनिमयव्यवहारः सम्प्रति स्वस्य संकुलसमूहं प्रतिबद्धः अस्ति…

en: The transaction has finished!
sa: विनिमयव्यवहारः समाप्तः अस्ति!

en: The transaction was canceled
sa: विनिमयव्यवहारः रद्दः अभवत्

en: The transaction is currently waiting for the lock…
sa: विनिमयव्यवहारः सम्प्रति तालानां प्रतीक्षां कुर्वन् अस्ति…

en: Waiting for the user to authorize the transaction…
sa: उपयोक्तुः विनिमयव्यवहारः अधिकृत्य प्रतीक्षमाणः…

en: The transaction is currently copying files…
sa: विनिमयव्यवहारः सम्प्रति सञ्चिकानां प्रतिलिपिं कुर्वन् अस्ति…

en: Currently refreshing the repository cache…
sa: सम्प्रति भण्डारस्य संग्रहणं ताजगीकृत्य…

en: Unknown status %1.
sa: अज्ञात स्थिति %1.

[ctx: update state]
en: Stable
sa: स्थिरः

[ctx: update state]
en: Unstable
sa: अस्थिरम्

[ctx: update state]
en: Testing
sa: परीक्षणम्

en: Installed
sa: संस्थापितम्

en: Not Installed
sa: न संस्थापितम्

en: Low
sa: न्यूनम्‌

en: Enhancement
sa: वर्धनम्

en: Normal
sa: सामान्य

en: Bugfix
sa: दोषनिवारणम्

en: Important
sa: महत्वपूर्णः

en: Security
sa: सुरक्षा

en: Blocked
sa: अवरुद्धम्

en: Downloading
sa: अवारोपण

en: Updating
sa: अद्यतनम्

en: Installing
sa: संस्थापनम्

en: Removing
sa: अपसारयन्

en: Cleanup
sa: स्वच्छं कुरुत

en: Obsoleting
sa: अप्रचलनम्

en: Collection Installed
sa: संग्रहः स्थापितः

en: Collection Available
sa: संग्रह उपलब्ध

en: Reinstalling
sa: पुनः संस्थापनम्

en: Downgrading
sa: अवनतिकरणम्

en: Preparing
sa: सज्जीकरणम्

en: Decompressing
sa: विसंपीडनम्

en: Untrusted
sa: अविश्वसनीयः

en: Trusted
sa: विश्वस्तः

en: Unavailable
sa: अनुपलब्धम्

en: Critical
sa: गंभीरः

en: Install
sa: सम्प्रकल्पयति

en: Remove
sa: निष्कासयतु

en: Obsolete
sa: अप्रचलिताः

en: Downgrade
sa: अवनतिकरणम्

en: Failed Offline Update
sa: वियुक्त अद्यतनं विफलम्

en: Failed to update %1 package
    %2 | Failed to update %1 packages
    %2
sa[0]: %1 संकुलं अद्यतनीकर्तुं असफलम्
    %2
sa[1]: %1 संकुलानाम् अद्यतनीकरणे असफलम्
    %2

[ctx: @action:button]
en: Open Discover
sa: डिस्कवरं उद्घाटयन्तु

[ctx: @action:button]
en: Repair System
sa: मरम्मत प्रणाली

en: Repairing failed offline update
sa: मरम्मतं विफलं वियुक्त अद्यतनम्

en: Repair Failed
sa: मरम्मतं विफलम्

en: Repaired Successfully
sa: सफलतया मरम्मतम्

en: Offline Updates
sa: वियुक्त अद्यतनम्

en: Successfully updated %1 package | Successfully updated %1 packages
sa[0]: %1 संकुलं सफलतया अद्यतनम्
sa[1]: %1 संकुलं सफलतया अद्यतनं कृतम्

en: Unknown Source
sa: अज्ञात स्रोतः

en: Software verified by %1
sa: %1 द्वारा सत्यापितं सॉफ्टवेयरम्

en: Obsoletes:
sa: अप्रचलिताः :

en: Release Notes:
sa: प्रकाशन टिप्पणियाँ:

en: Update State:
sa: अद्यतनस्थितिः :

en: Restart:
sa: पुनः आरभ्यताम् :

en: Vendor:
sa: विक्रेता :

en: %2 (plus %1 dependency) | %2 (plus %1 dependencies)
sa[0]: %2 (च %1 आश्रयः)
sa[1]: %2 (च %1 आश्रयाः)

en: Repository URL:
sa: भण्डारस्य URL :

en: System upgrade
sa: प्रणाली उन्नयनम्

en: 1 package will be upgraded | %1 packages will be upgraded
sa[0]: १ संकुलं उन्नयनं भविष्यति
sa[1]: %1 संकुल उन्नयनं भविष्यति

en: <h3>%1</h3>Upgrade to new version %2<br/>No release notes provided
sa: <h3>%1</h3>नूतनसंस्करणं %2 मध्ये उन्नयनं कुर्वन्तु<br/>प्रकाशनटिप्पणी न प्रदत्ता

en: <h3>%1</h3>Upgrade to new version %2<br/>Release notes:<blockquote>%3</blockquote>
sa: <h3>%1</h3>नूतनसंस्करणं %2 मध्ये उन्नयनं कुर्वन्तु<br/>प्रकाशन टिप्पणियाँ:<blockquote>%3</blockquote>

en: Present
sa: वर्तमान

en: Future
sa: भविष्यम्

[ctx: @info:status %1 is a formatted disk space string e.g. '240 MiB']
en: Not enough space to perform the update; only %1 of space are available.
sa: अद्यतनं कर्तुं पर्याप्तं स्थानं नास्ति; केवलं %1 स्थानम् उपलभ्यते ।.

en: This update cannot be completed as it would remove the following software which is critical to the system's operation:<nl/><ul><li>%1</li></ul><nl/>If you believe this is an error, please report it as a bug to the packagers of your distribution.
sa: इदं अद्यतनं पूर्णं कर्तुं न शक्यते यतः एतत् निम्नलिखिततन्त्रांशं निष्कासयिष्यति यत् प्रणाल्याः संचालनाय महत्त्वपूर्णम् अस्ति:<nl/><ul><li>%1</li></ul><nl/>यदि भवान् मन्यते यत् एतत् एकं त्रुटि, कृपया भवतः वितरणस्य संकुलकर्तृभ्यः दोषरूपेण निवेदयन्तु ।.

en: Confirm Changes
sa: परिवर्तनं पुष्टयन्तु

en: The following packages will be removed by the update:<ul><li>%1</li></ul><br/>in order to install:<ul><li>%2</li></ul>
sa: अद्यतनेन निम्नलिखितसङ्कुलाः निष्कासिताः भविष्यन्ति:<ul><li>%1</li></ul><br/>स्थापनार्थं:<ul><li>%2</li></ul >

en: Media Change of type '%1' is requested.
    %2
sa: '%1' प्रकारस्य माध्यमपरिवर्तनं अनुरोधितम् अस्ति ।
    %2

en: Accept EULA
sa: EULA स्वीकुरुत

en: The package %1 and its vendor %2 require that you accept their license:
     %3
sa: %1 संकुलं तस्य विक्रेता %2 च भवता तेषां अनुज्ञापत्रं स्वीकुर्वन्तु:
     %3

en: Missing signature for %1 in %2
sa: %2 मध्ये %1 कृते हस्ताक्षरं लुप्तम्

en: Do you trust the following key?
    
    Url: %1
    User: %2
    Key: %3
    Fingerprint: %4
    Timestamp: %4
sa: किं भवन्तः निम्नलिखितकुञ्जीम् विश्वसन्ति ?
    
    Url: %1
    उपयोक्ता: %2
    कुंजी: %3
    अङ्गुलिचिह्न: %4
    समयमुद्रिका: %4

en: This action cannot be completed as it would remove the following software which is critical to the system's operation:<nl/><ul><li>%1</li></ul><nl/>If you believe this is an error, please report it as a bug to the packagers of your distribution.
sa: एषा क्रिया सम्पन्नं कर्तुं न शक्यते यतः एतत् निम्नलिखिततन्त्रांशं निष्कासयिष्यति यत् प्रणाल्याः संचालनाय महत्त्वपूर्णम् अस्ति:<nl/><ul><li>%1</li></ul><nl/>यदि भवान् मन्यते यत् एतत् एकं त्रुटि, कृपया भवतः वितरणस्य संकुलकर्तृभ्यः दोषरूपेण निवेदयन्तु ।.

en: Confirm package removal
sa: संकुलनिष्कासनस्य पुष्टिं कुर्वन्तु

en: This action will also remove the following package:
    %2 | This action will also remove the following packages:
    %2
sa[0]: एषा क्रिया निम्नलिखितसङ्कुलम् अपि निष्कासयिष्यति :
    %2
sa[1]: एषा क्रिया निम्नलिखितसङ्कुलानाम् अपि निष्कासनं करिष्यति :
    %2

en: Show Dependencies…
sa: आश्रिताः दर्शयन्तु…

en: Dependencies for package: %1
sa: संकुलस्य कृते आश्रयाः : %1

en: Full Access
sa: पूर्ण अभिगम

en: Can access everything on the system
sa: प्रणाल्यां सर्वं अभिगन्तुं शक्नोति

[ctx: Category]
en: Operating System
sa: संचालन प्रणाली

[ctx: @action: button]
en: Begin Upgrade…
sa: उन्नयनं आरभत…

en: You have pending updates for the current version. Proceeding anyway.
sa: वर्तमानसंस्करणस्य कृते भवतः लम्बितानि अद्यतनानि सन्ति । तथापि प्रवर्तते।.

en: Please update to the latest version before rebasing to a major version
sa: कृपया प्रमुखसंस्करणं प्रति पुनः आधारं स्थापयितुं पूर्वं नवीनतमसंस्करणं प्रति अद्यतनं कुर्वन्तु

en: Missing remote ref for rebase operation. Please file a bug.
sa: पुनः आधारसञ्चालनार्थं दूरस्थसन्दर्भः अनुपलब्धः । कृपया दोषं दातव्यम् ।.

en: GPL and other licenses
sa: GPL इत्यादीनि अनुज्ञापत्राणि

en: Additional packages:
sa: अतिरिक्तसङ्कुलाः :

en: Additional modules:
sa: अतिरिक्त विभागाः :

en: Local packages:
sa: स्थानीयसङ्कुलाः :

en: Replaced packages:
sa: प्रतिस्थापिताः सङ्कुलाः :

en: Removed packages:
sa: निष्कासितानि सङ्कुलाः :

en: Currently booted version (pinned)
sa: वर्तमाने प्रारंभितः संस्करणः (स्थापितम्)

en: Currently booted version
sa: वर्तमाने प्रारंभितः संस्करणः

en: Version that will be used after reboot
sa: पुनः आरम्भस्य अनन्तरं यत् संस्करणं उपयुज्यते

en: Fallback version (pinned)
sa: पुनर्मार्ग संस्करणम् (स्थापितम्)

en: Fallback version
sa: पुनर्मार्ग संस्करणम्

en: rpm-ostree transaction failed with:
    %1
sa: rpm-ostree विनिमयव्यवहारः विफलः अभवत्:
    %1

en: Cancelling rpm-ostree transaction. This may take some time. Please wait.
sa: rpm-ostree विनिमयव्यवहारं रद्दं कुर्वन्। एतत् किञ्चित् समयं गृह्णीयात् । कृपया प्रतीक्ष्यताम्।.

en: Checking for a system update
sa: प्रणाली अद्यतनस्य जाँचः

en: Downloading system update. Please be patient as progress is not reported.
sa: सिस्टम् अपडेट् डाउनलोड् करणम्। प्रगतिः न ज्ञायते इति कारणेन धैर्यं धारयन्तु।

en: Updating the system. Please be patient as progress is not reported.
sa: प्रणालीं अद्यतनं करणम्। प्रगतिः न ज्ञायते इति कारणेन धैर्यं धारयन्तु।

en: Updating to the next major version. Please be patient as progress is not reported.
sa: अग्रिमप्रमुखसंस्करणं प्रति अद्यतनीकरणम् । प्रगतिः न ज्ञायते इति कारणेन धैर्यं धारयन्तु।

en: Operation in progress (started outside of Discover)
sa: संचालन प्रचलति (डिस्कवरस्य बहिः आरब्धम्)

en: Unknown transaction type
sa: अज्ञातः विनिमयव्यवहारः प्रकारः

en: Channel: %1
sa: चैनल्स: %1

en: Channels for %1
sa: %1 कृते चैनल्स्

en: Switch
sa: परिवर्ततु

en: Permissions for %1
sa: %1 कृते अनुमतिः

en: Snap
sa: स्नैप्

en: Verified Publisher on snapcraft.io
sa: snapcraft.io इत्यत्र सत्यापितः प्रकाशकः

en: Starred Publisher on snapcraft.io
sa: snapcraft.io इत्यत्र प्रकाशकः अभिनीतः

en: This Snap application is not compatible with security sandboxing and will have full access to this computer. Install it anyway?
sa: इदं स्नैप् अनुप्रयोगं सुरक्षाकट्टापूर्णितम् इत्यनेन सह सङ्गतं नास्ति तथा च अस्मिन् सङ्गणके पूर्णप्रवेशः भविष्यति । तथापि संस्थापयन्तु?

en: SteamOS: Unable to query atomupd for SteamOS Updates...
sa: SteamOS: SteamOS अद्यतनस्य कृते atomupd इत्यस्य प्रश्नं कर्तुं असमर्थः...

en: List all the backends we'll want to have loaded, separated by comma ','.
sa: वयं यत् किमपि पृष्ठभागं आरोपय कर्तुम् इच्छेम, तत् सर्वान् सूचीकृत्य, अल्पविरामेन ',' इत्यनेन पृथक् कृत्वा ।.

en: Broken
sa: भग्नः

en: Available
sa: उपलब्धः

en: Upgradeable
sa: उन्नयनीयम्

en: Launch
sa: आरभत

[ctx: @info 'Refresh' is used as a noun here, and %1 is an app's version number]
en: Refresh of version %1
sa: %1 संस्करणस्य पुनर्नवीकरणम्

en: Please verify Internet connectivity
sa: कृपया अन्तर्जालसंपर्कस्य सत्यापनम् कुर्वन्तु

en: Refresh
sa: नवीकरणम्

en: Updates
sa: अद्यतनाः

[ctx: @info:status]
en: Starting
sa: आरभ्यते

[ctx: @info:status]
en: Waiting
sa: उपास्ते

[ctx: @info:status]
en: Downloading
sa: अवारोपण

[ctx: @info:status]
en: Installing
sa: संस्थापनम्

[ctx: @info:status]
en: Removing
sa: अपसारयन्

[ctx: @info:status]
en: Changing Addons
sa: एडोन्स् परिवर्तनम्

[ctx: @info:status]
en: Done
sa: कृतम्‌

[ctx: @info:status]
en: Failed
sa: असफलः अभवत्

[ctx: @info:status]
en: Cancelled
sa: रद्दीकृतम्

[ctx: @item:inlistbox]
en: Applications
sa: अनुप्रयोगाः

[ctx: @item:inlistbox]
en: Application Support
sa: अनुप्रयोगसमर्थनम्

[ctx: @item:inlistbox]
en: System Software
sa: प्रणालि तन्त्रांश्

[ctx: @item:inlistbox]
en: Addons
sa: एडोन्स्
