discover - en to sa translation catalogue (218 entries)

[ctx: @info:usagetip %1 is the distro name; in this case it always contains 'Arch Linux']
en: To use Discover for apps, install <link url='https://wiki.archlinux.org/title/Flatpak#Installation'>Flatpak</link> using the <command>pacman</command> package manager.<nl/><nl/> Review <link url='https://archlinux.org/packages/extra/x86_64/discover/'>%1's packaging for Discover</link>
sa: अनुप्रयोगानाम् कृते डिस्कोवर् इत्यस्य उपयोगाय, संस्थापयन्तु <link url='https://wiki.archlinux.org/title/Flatpak#Installation'>फ्लैटपैक्</link> अथवा <link url='https://wiki.archlinux.org/title/KDE#Discover_does_not_show_any_applications'>पैकेजकिट</link> <command>pacman</command> संकुलप्रबन्धकस्य उपयोगेन ।<nl/><nl/> <link url='https://archlinux.org/packages/extra/x86_64/discover/'> डिस्कोवर् कृते %1 इत्यस्य पॅकेजिंग् समीक्ष्यताम्</link>

[ctx: @info:usagetip %1 is the distro name]
en: Support for managing packages from %1 is incomplete; you may experience any number of problems. Do not report bugs to KDE. It is highly recommended to uninstall the <resource>packagekit-qt6</resource> package and use Discover only to manage Flatpaks, Snaps, and Add-Ons.<para>%1 maintainers recommended instead using the <command>pacman</command> command-line tool to manage packages.</para>
sa: %1 तः संकुलप्रबन्धनस्य समर्थनम् अपूर्णम् अस्ति; भवन्तः यत्किमपि संख्यायां समस्याः अनुभवितुं शक्नुवन्ति। KDE कृते दोषान् न निवेदयन्तु । <resource>packagekit-qt6</resource> संकुलं विस्थापयितुं केवलं Flatpaks, Snaps, Add-Ons च प्रबन्धयितुं Discover इत्यस्य उपयोगं कर्तुं अत्यन्तं अनुशंसितम् ।<para>%1 परिपालकाः <command>pacman</command> इत्यस्य उपयोगेन तस्य स्थाने अनुशंसन्ति > संकुलप्रबन्धनार्थं आदेशपङ्क्तिसाधनम् ।</para>

en: Could not find category '%1'
sa: '%1' श्रेणीं न लब्धम् ।

en: Trying to open inexisting file '%1'
sa: अस्तित्वहीनां सञ्चिकां '%1' उद्घाटयितुं प्रयतते।

en: Cannot interact with flatpak resources without the flatpak backend %1. Please install it first.
sa: फ्लैटपैक् पृष्ठभागः %1 विना फ्लैटपैक् संसाधनैः सह अन्तरक्रियां कर्तुं न शक्यते । कृपया प्रथमं संस्थापयन्तु।.

en: Could not open %1
sa: %1 उद्घाटयितुं न शक्तवान्

en: Please make sure Snap support is installed
sa: कृपया सुनिश्चितं कुर्वन्तु यत् स्नैप समर्थनं संस्थापितम् अस्ति

en: Discover
sa: डिस्कोवर्

en: Discover was closed before certain tasks were done, waiting for it to finish.
sa: कतिपयकार्यं कर्तुं पूर्वं डिस्कवरः निरुद्धः आसीत्, तस्य समाप्तिम् प्रतीक्षते स्म ।.

en: Directly open the specified application by its appstream:// URI.
sa: निर्दिष्टं अनुप्रयोगं प्रत्यक्षतया तस्य appstream:// URI द्वारा उद्घाटयन्तु।.

en: Open with a search for programs that can deal with the given mimetype.
sa: दत्तस्य अनुकरणप्रकारस्य निवारणं कर्तुं शक्नुवन्ति इति कार्यक्रमानां अन्वेषणेन उद्घाटयन्तु ।.

en: Display a list of entries with a category.
sa: श्रेणीसहितं प्रविष्टीनां सूचीं प्रदर्शयन्तु ।.

en: Open Discover in a said mode. Modes correspond to the toolbar buttons.
sa: उक्तविधाने डिस्कोवर् उद्घाटयन्तु। पद्धति साधनपट्टिका गण्डाः इत्यस्य अनुरूपाः भवन्ति ।.

en: List all the available modes.
sa: सर्वाणि उपलब्धविधानानि सूचीबद्धानि कुर्वन्तु।.

en: Local package file to install
sa: संस्थापयितुं स्थानीयसंकुलसञ्चिका

en: List all the available backends.
sa: उपलब्धानि सर्वाणि पृष्ठभागाः सूचीबद्धं कुर्वन्तु ।.

en: Search string.
sa: अन्वेषण अक्षरावलि।.

en: Lists the available options for user feedback
sa: उपयोक्तृप्रतिक्रियायाः कृते उपलब्धविकल्पान् सूचीबद्धं करोति

en: Supports appstream: url scheme
sa: appstream: url योजना समर्थयति

en: An application explorer
sa: एकः अनुप्रयोगः अन्वेषकः

en: Aleix Pol Gonzalez
sa: अलेक्स् पोल् गोन्जालेज्

en: Nate Graham
sa: नेट् ग्राहम्

en: Quality Assurance, Design and Usability
sa: गुणवत्ता आश्वासन, परिकल्पना तथा उपयोगिता

en: Dan Leinir Turthra Jensen
sa: दान लेनिर् तुर्थ्रा जेन्सेन्

en: Available backends:
sa: उपलब्धाः पृष्ठभागाः :

en: Available modes:
sa: उपलब्धविधानानि :

en: Addons for %1
sa: %1 कृते योजकाः

en: More…
sa: अधिकः…

en: Apply Changes
sa: परिवर्तनानि प्रयोजयन्तु

en: Reset
sa: पुनः निरुपयतु

en: Add New %1 Repository
sa: नूतनं %1 भण्डारं योजयन्तु

en: Add
sa: योजयतु

en: Cancel
sa: निरसयतु

en: %1 rating | %1 ratings
sa[0]: %1 मूल्याङ्कन
sa[1]: %1 मूल्याङ्कनाः

en: No ratings yet
sa: अद्यापि मूल्याङ्कन नास्ति

[ctx: @info]
en: Only install %1 if you fully trust its authors because it is <emphasis strong='true'>proprietary</emphasis>: Your freedom to use, modify, and redistribute this application is restricted, and its source code is partially or entirely closed to public inspection and improvement. This means third parties and users like you cannot verify its operation, security, and trustworthiness.<nl/><nl/>The application may be perfectly safe to use, or it may be acting against you in various ways — such as harvesting your personal information, tracking your location, or transmitting the contents of your data to someone else. Only use it if you fully trust its authors. More information may be available on <link url='%2'>the application's website</link>.<nl/><nl/>Learn more at <link url='%3'>%3</link>.
sa: केवलं %1 संस्थापयन्तु यदि भवान् तस्य लेखकेषु पूर्णतया विश्वासं करोति यतोहि एतत् <emphasis strong='true'>स्वामित्वं</emphasis>: अस्य अनुप्रयोगस्य उपयोगाय, परिवर्तनाय, पुनर्वितरणस्य च भवतः स्वतन्त्रता प्रतिबन्धिता अस्ति, तस्य स्रोतसङ्केतः आंशिकरूपेण वा सम्पूर्णतया वा निरुद्धः अस्ति सार्वजनिकनिरीक्षणं सुधारणं च यावत्। अस्य अर्थः अस्ति यत् भवद्भिः सदृशाः तृतीयपक्षाः उपयोक्तारश्च तस्य संचालनं, सुरक्षां, विश्वसनीयतां च सत्यापयितुं न शक्नुवन्ति।<nl/><nl/>अनुप्रयोगः उपयोगाय सम्यक् सुरक्षितः भवितुम् अर्हति, अथवा भवतः विरुद्धं विविधरीत्या कार्यं कुर्वन् अस्ति — यथा भवतः फलानां कटनी व्यक्तिगतसूचना, भवतः स्थानस्य अनुसरणं, अथवा भवतः दत्तांशस्य सामग्रीं अन्यस्मै प्रसारणं वा । केवलं तदा एव तस्य उपयोगं कुर्वन्तु यदा भवन्तः तस्य लेखकेषु पूर्णतया विश्वासं कुर्वन्ति। अधिकसूचनाः <link url='%2'>अनुप्रयोगस्य जालपुटे</link> इत्यत्र उपलभ्यन्ते ।<nl/><nl/>अधिकं ज्ञातुं <link url='%3'>%3</link> इत्यत्र ।

[ctx: @info]
en: Only install %1 if you fully trust its authors because it is <emphasis strong='true'>proprietary</emphasis>: Your freedom to use, modify, and redistribute this application is restricted, and its source code is partially or entirely closed to public inspection and improvement. This means third parties and users like you cannot verify its operation, security, and trustworthiness.<nl/><nl/>The application may be perfectly safe to use, or it may be acting against you in various ways — such as harvesting your personal information, tracking your location, or transmitting the contents of your data to someone else. Only use it if you fully trust its authors. Learn more at <link url='%2'>%2</link>.
sa: केवलं %1 संस्थापयन्तु यदि भवान् तस्य लेखकेषु पूर्णतया विश्वासं करोति यतोहि एतत् <emphasis strong='true'>स्वामित्वं</emphasis>: अस्य अनुप्रयोगस्य उपयोगाय, परिवर्तनाय, पुनर्वितरणस्य च भवतः स्वतन्त्रता प्रतिबन्धिता अस्ति, तस्य स्रोतसङ्केतः आंशिकरूपेण वा सम्पूर्णतया वा निरुद्धः अस्ति सार्वजनिकनिरीक्षणं सुधारणं च यावत्। अस्य अर्थः अस्ति यत् भवद्भिः सदृशाः तृतीयपक्षाः उपयोक्तारश्च तस्य संचालनं, सुरक्षां, विश्वसनीयतां च सत्यापयितुं न शक्नुवन्ति।<nl/><nl/>अनुप्रयोगः उपयोगाय सम्यक् सुरक्षितः भवेत्, अथवा भवतः विरुद्धं विविधरीत्या कार्यं कुर्वन् अस्ति — यथा भवतः फलानां कटनी व्यक्तिगतसूचना, भवतः स्थानस्य अनुसरणं, अथवा भवतः दत्तांशस्य सामग्रीं अन्यस्मै प्रसारणं वा । केवलं तदा एव तस्य उपयोगं कुर्वन्तु यदा भवन्तः तस्य लेखकेषु पूर्णतया विश्वासं कुर्वन्ति। <link url='%2'>%2</link> इत्यत्र अधिकं ज्ञातव्यम् ।

[ctx: @info]
en: %1 uses one or more licenses not certified as “Free Software” by either the <link url='%2'>Free Software Foundation</link> or the <link url='%3'>Open Source Initiative</link>. This means your freedom to use, study, modify, and share it may be restricted in some ways.<nl/><nl/>Make sure to read the license text and understand any restrictions before using the software.<nl/><nl/>If the license does not even grant access to read the source code, make sure you fully trust the authors, as no one else can verify the trustworthiness and security of its code to ensure that it is not acting against you in hidden ways. More information may be available on <link url='%4'>the application's website</link>.<nl/><nl/>Learn more at <link url='%5'>%5</link>.
sa: %1 एकं वा अधिकं वा अनुज्ञापत्रं उपयुङ्क्ते यत् “Free Software” इति प्रमाणितं न भवति<link url='%2'> मुक्त सॉफ्टवेयर फाउण्डेशन</link> इति वा<link url='%3'> मुक्त स्रोत उपक्रम</link> . अस्य अर्थः अस्ति यत् भवतः तस्य उपयोगस्य, अध्ययनस्य, परिवर्तनस्य, साझाकरणस्य च स्वतन्त्रता केनचित् प्रकारेण प्रतिबन्धिता भवितुम् अर्हति ।<nl/><nl/> सॉफ्टवेयरस्य उपयोगात् पूर्वं अनुज्ञापत्रपाठं पठित्वा यत्किमपि प्रतिबन्धं अवगन्तुं सुनिश्चितं कुर्वन्तु।<nl/><nl/> यदि अनुज्ञापत्रं स्रोतसङ्केतं पठितुं प्रवेशमपि न ददाति तर्हि लेखकेषु पूर्णतया विश्वासं करोति इति सुनिश्चितं कुर्वन्तु, यतः अन्यः कोऽपि तस्य संकेतस्य विश्वसनीयतां सुरक्षां च सत्यापयितुं न शक्नोति यत् सः भवतः विरुद्धं गुप्तरूपेण कार्यं न करोति इति सुनिश्चितं कर्तुं शक्नोति अधिकानि सूचनानि अत्र उपलभ्यन्ते<link url='%4'> अनुप्रयोगस्य जालपुटम्</link> .<nl/><nl/> अधिकं ज्ञातुं अत्र<link url='%5'> %5</link> .

[ctx: @info]
en: %1 uses one or more licenses not certified as “Free Software” by either the <link url='%2'>Free Software Foundation</link> or the <link url='%3'>Open Source Initiative</link>. This means your freedom to use, study, modify, and share it may be restricted in some ways.<nl/><nl/>Make sure to read the license text and understand any restrictions before using the software.<nl/><nl/>If the license does not even grant access to read the source code, make sure you fully trust the authors, as no one else can verify the trustworthiness and security of its code to ensure that it is not acting against you in hidden ways.<nl/><nl/>Learn more at <link url='%4'>%4</link>.
sa: %1 एकं वा अधिकं वा अनुज्ञापत्रं उपयुङ्क्ते यत् “Free Software” इति प्रमाणितं न भवति<link url='%2'> मुक्त सॉफ्टवेयर फाउण्डेशन</link> इति वा<link url='%3'> मुक्त स्रोत उपक्रम</link> . अस्य अर्थः अस्ति यत् भवतः तस्य उपयोगस्य, अध्ययनस्य, परिवर्तनस्य, साझाकरणस्य च स्वतन्त्रता केनचित् प्रकारेण प्रतिबन्धिता भवितुम् अर्हति ।<nl/><nl/> सॉफ्टवेयरस्य उपयोगात् पूर्वं अनुज्ञापत्रपाठं पठित्वा यत्किमपि प्रतिबन्धं अवगन्तुं सुनिश्चितं कुर्वन्तु।<nl/><nl/> यदि अनुज्ञापत्रं स्रोतसङ्केतं पठितुं प्रवेशमपि न ददाति तर्हि लेखकेषु पूर्णतया विश्वासं करोति इति सुनिश्चितं कुर्वन्तु, यतः अन्यः कोऽपि तस्य कोडस्य विश्वसनीयतां सुरक्षां च सत्यापयितुं न शक्नोति यत् सः भवतः विरुद्धं गुप्तरूपेण कार्यं न करोति इति सुनिश्चितं कर्तुं शक्नोति<nl/><nl/> अधिकं ज्ञातुं अत्र<link url='%4'> %4</link> .

[ctx: @info]
en: %1 does not indicate under which license it is distributed. You may be able to determine this on <link url='%2'>the application's website</link>. Find it there or contact the author if you want to use this application for anything other than private personal use.
sa: %1 न सूचयति यत् कस्य अनुज्ञापत्रस्य अन्तर्गतं वितरितम् अस्ति । भवन्तः एतत् निर्धारयितुं शक्नुवन्ति स्यात् on<link url='%2'> अनुप्रयोगस्य जालपुटम्</link> . तत्र अन्वेष्टुम् अथवा लेखकेन सह सम्पर्कं कुर्वन्तु यदि भवान् निजीव्यक्तिगतप्रयोगात् परं अन्यस्य कृते एतस्य अनुप्रयोगस्य उपयोगं कर्तुम् इच्छति।

[ctx: @info]
en: %1 does not indicate under which license it is distributed. Contact the application's author if you want to use it for anything other than private personal use.
sa: %1 न सूचयति यत् कस्य अनुज्ञापत्रस्य अन्तर्गतं वितरितम् अस्ति । यदि भवान् निजीव्यक्तिगतप्रयोगात् परं किमपि कर्तुं इच्छति तर्हि अनुप्रयोगस्य लेखकेन सह सम्पर्कं कुर्वन्तु।

[ctx: @action:button share a link to this app]
en: Share
sa: सझा कर्तुं

[ctx: @action:button]
en: Add-ons
sa: ऐड-ऑन्स्

[ctx: @item:inlistbox %1 is the name of an app source e.g. "Flathub" or "Ubuntu"]
en: From %1
sa: %1 तः

[ctx: @title:window]
en: Share Link to Application
sa: अस्य अनुप्रयोगस्य कृते पता प्रेषयन्तु

[ctx: The subject line for an email. %1 is the name of an application]
en: Check out the %1 app!
sa: %1 अनुप्रयोगं पश्यन्तु!

en: Unknown author
sa: अज्ञात् लेखकः

en: Version:
sa: संस्करणम्:

en: Size:
sa: आकारः :

en: License: | Licenses:
sa[0]: अनुज्ञापत्रम् :
sa[1]: अनुज्ञापत्राणि :

[ctx: @info:tooltip for button opening license type description]
en: What does this mean?
sa: एतस्य किम् अर्थः ?

[ctx: The app does not provide any licenses]
en: Unknown
sa: अज्ञात

[ctx: @label The app is suitable for people of the following ages or older]
en: Ages:
sa: आयुः :

[ctx: @item As in, the app is suitable for everyone]
en: Everyone
sa: प्रत्येकं

en: See details
sa: विवरणं पश्यन्तु

[ctx: @info placeholder message]
en: Screenshots not available for %1
sa: %1 कृते पटल-चित्रम् उपलब्धं नास्ति

en: What's New
sa: किं नवीनम्

en: Reviews
sa: समीक्षाः

en: Loading reviews for %1
sa: %1 कृते समीक्षाः आरोपयति

[ctx: @info placeholder message]
en: Reviews for %1 are temporarily unavailable
sa: %1 कृते समीक्षाः अस्थायीरूपेण अनुपलब्धाः सन्ति

en: Write a Review
sa: समीक्षां लिखन्तु

en: Install to Write a Review
sa: यदि भवान् समीक्षां लिखितुम् इच्छति तर्हि संस्थापयतु

[ctx: @action:button]
en: Show All Reviews
sa: सर्वाणि समीक्षाः दर्शयतु

[ctx: @title]
en: External Links
sa: बाह्यलिङ्काः

[ctx: @info text of a web URL]
en: Read the documentation
sa: दस्तावेजीकरणं पठन्तु

[ctx: @info text of a web URL]
en: Visit the project's website
sa: परियोजनायाः जालपुटं पश्यन्तु

[ctx: @info text of a web URL]
en: Donate to the project
sa: परियोजनायाः कृते दानं कुर्वन्तु

[ctx: @info text of a web URL]
en: Report a bug
sa: त्रुटिं प्रतिवेदयतु

[ctx: @info text of a web URL]
en: Start contributing
sa: योगदानं दातुं आरभत

en: All Licenses
sa: सर्वे अनुज्ञापत्राणि

en: Content Rating
sa: सामग्रीमूल्याङ्कनम्

[ctx: @title:window]
en: License Information
sa: उपयोगस्य सूचनां प्रस्तौतु

en: Search: %2 - %3 item | Search: %2 - %3 items
sa[0]: अन्वेषणम् : %2 - %3 द्रव्यम्
sa[1]: अन्वेषणम् : %2 - %3 वस्तूनि

en: Search: %1
sa: अन्वेषणम् : %1

en: %2 - %1 item | %2 - %1 items
sa[0]: %2 - %1 द्रव्यम्
sa[1]: %2 - %1 वस्तूनि

en: Search - %1 item | Search - %1 items
sa[0]: अन्वेषणम् - %1 द्रव्यम्
sa[1]: अन्वेषणं - %1 वस्तूनि

en: Search
sa: अन्वेषण

en: Sort: %1
sa: क्रमयन्तु: %1

[ctx: Search results most relevant to the search query]
en: Relevance
sa: प्रासंगिकता

en: Name
sa: नामः

en: Size
sa: आकारः

en: Release date
sa: अवतरण तिथि

en: Nothing found
sa: किमपि न लब्धम्

[ctx: @action:button]
en: Search in All Categories
sa: सर्वेषु वर्गेषु अन्वेष्टुम्

[ctx: @action:button %1 is the name of an application]
en: Search the Web for "%1"
sa: "%1" इति जालपुटे अन्वेष्टुम् ।

[ctx: @info:placeholder %1 is the name of an application; %2 is the name of a category of apps or add-ons]
en: "%1" was not found in the "%2" category
sa: "%2" वर्गे "%1" न लब्धम्

[ctx: @info:placeholder %1 is the name of an application]
en: "%1" was not found in the available sources
sa: उपलब्धस्रोतेषु "%1" न लब्धम्

[ctx: @info:placeholder %1 is the name of an application]
en: "%1" may be available on the web. Software acquired from the web has not been reviewed by your distributor for functionality or stability. Use with caution.
sa: "%1" जालपुटे उपलब्धं भवेत् । जालपुटात् प्राप्तं तन्त्रांशं भवतः वितरकेन कार्यक्षमतायाः स्थिरतायाः वा समीक्षां न कृतम् । सावधानतया प्रयोगं कुर्वन्तु।.

en: Still looking…
sa: अद्यापि पश्यन्…

[ctx: @title:window the name of a top-level 'home' page]
en: Home
sa: गृहम्‌

en: Unable to load applications
sa: अनुप्रयोगाः आरोपयतुं असमर्थाः

[ctx: @title:group]
en: Most Popular
sa: सर्वाधिक लोकप्रिय

[ctx: @title:group]
en: Newly Published & Recently Updated
sa: नव प्रकाशित & हाल ही में अद्यतन

[ctx: @title:group]
en: Editor's Choice
sa: सम्पादकस्य चयनम्

[ctx: @title:group]
en: Highest-Rated Games
sa: उच्चतम-मुल्याङ्कित् क्रीडाः

[ctx: @action:button]
en: See More
sa: अधिकं पश्यन्तु

[ctx: @title:group]
en: Highest-Rated Developer Tools
sa: उच्चतम-मुल्याङ्कित् विकासकसाधनम्

[ctx: @action:button Start playing media]
en: Play
sa: क्रीडतु

[ctx: @action:button Pause any media that is playing]
en: Pause
sa: विराम

[ctx: @action:button]
en: Switch to Overlay
sa: Overlay इत्यत्र स्विच कुर्वन्तु

[ctx: @action:button]
en: Switch to Full Screen
sa: Full Screen इत्यत्र स्विच कुर्वन्तु

[ctx: @action:button Close overlay/window/popup with carousel of screenshots]
en: Close
sa: पिधानं करोतु

[ctx: @action:button]
en: Previous Screenshot
sa: पूर्व स्क्रीनशॉट

[ctx: @action:button]
en: Next Screenshot
sa: अग्रिमः स्क्रीनशॉट्

en: Running as <em>root</em> is discouraged and unnecessary.
sa: <em>मूल</em>रूपेण धावनं निरुत्साहितं अनावश्यकं च ।.

en: &Home
sa: &गृहम्‌

en: &Search
sa: &अन्वेषण

en: &Installed
sa: &स्थापित्

en: &Updates (Fetching…)
sa: &Updates (आनयति…)

en: &About
sa: &विषये

en: S&ettings
sa: समयोजननि

en: Error
sa: त्रुटि

en: Unable to find resource: %1
sa: संसाधनं अन्वेष्टुं असमर्थः: %1

en: Proceed
sa: प्रवर्तते

en: Error %1 of %2
sa: %2 इत्यस्य %1 त्रुटिः

en: Update Issue
sa: अद्यतनस्य समस्या

en: There was an issue during the update or installation process. Please try again later.
sa: अद्यतनस्य अथवा संस्थापनप्रक्रियायाः समये एकः समस्या आसीत् । कृपया पश्चात् पुनः प्रयासं कुर्वन्तु।

[ctx: @action:button]
en: Show Previous
sa: पूर्वम् दर्शयतु

[ctx: @action:button]
en: Show Next
sa: अग्रिमम् दर्शयतु

en: See Technical Details
sa: तकनीकीविवरणं पश्यन्तु

en: Copy to Clipboard
sa: अंशफलकं प्रति प्रतिलिख्यताम्

en: Submit Usage Information
sa: उपयोगस्य सूचनां प्रस्तौतु

en: Sends anonymized usage information to KDE so we can better understand our users. For more information see https://kde.org/privacypolicy-apps.php.
sa: अनामिकाप्रयोगसूचनाः KDE प्रति प्रेषयन्तु येन वयं अस्माकं उपयोक्तृन् अधिकतया अवगन्तुं शक्नुमः। अधिकविवरणार्थं https://kde.org/privacypolicy-apps.php पश्यन्तु ।.

en: Submitting usage information…
sa: उपयोगसूचनाः प्रस्तूय…

en: Configure
sa: विन्यस्यताम्

en: Configure Feedback…
sa: प्रतिक्रियां विन्यस्यताम्…

en: Configure Updates…
sa: अद्यतनं विन्यस्यताम्…

en: You can help us improving this application by sharing statistics and participate in surveys.
sa: आँकडानां साझेदारी कृत्वा सर्वेक्षणेषु भागं ग्रहीतुं च भवान् अस्मान् अस्य अनुप्रयोगस्य उन्नयनार्थं साहाय्यं कर्तुं शक्नोति।.

en: Contribute…
sa: योगदानं ददातुम्…

en: We are looking for your feedback!
sa: भवतः प्रतिक्रियायाः प्रतीक्षामहे!

en: Participate…
sa: अनुभुज्…

[ctx: State being fetched]
en: Loading…
sa: आरोपणम्…

[ctx: @action:button %1 is the name of a software repository]
en: Install from %1
sa: %1 तः संस्थापयन्तु

[ctx: @action:button]
en: Install
sa: संस्थापयन्तु

en: Remove
sa: निष्कासयतु

en: Installed
sa: स्थापितः

en: Resources for '%1'
sa: '%1' कृते संसाधनम् ।

en: Tasks (%1%)
sa: कार्याणि (%1%)

en: Tasks
sa: कार्याणि

[ctx: TransactioName - TransactionStatus: speed, remaining time]
en: %1 - %2: %3, %4 remaining
sa: %1 - %2: %3, %4 शेषः

en: Rating
sa: मूल्याङ्कन

en: unknown reviewer
sa: अज्ञात समीक्षकः

en: <b>%1</b> by %2
sa: <b>%1</b> द्वारा %2

en: Comment by %1
sa: %1 द्वारा टिप्पणी

en: Version: %1
sa: संस्करणम्: %1

en: Version: unknown
sa: संस्करणम्: अज्ञात

en: Votes: %1 out of %2
sa: मतम् : %2 मध्ये %1

en: Was this review useful?
sa: किम् एषा समीक्षा उपयोगी आसीत् ?

[ctx: Keep this string as short as humanly possible]
en: Yes
sa: हाँ

[ctx: Keep this string as short as humanly possible]
en: No
sa: न

en: Reviewing %1
sa: %1 इत्यस्य समीक्षां कुर्वन्

en: Submit review
sa: समीक्षां प्रस्तूयताम्

en: If you love %1, tell people what's great about it! Focus on functionality, usability, and appearance. If the app didn't meet your needs, explain why.
sa: यदि भवान् %1 प्रेम करोति तर्हि जनान् कथयतु यत् अस्य विषये किं महत् अस्ति! कार्यक्षमता, उपयोगिता, रूपं च इति विषये ध्यानं दत्तव्यम् । यदि एप् भवतः आवश्यकतां न पूरयति स्म तर्हि किमर्थम् इति व्याख्यातव्यम्।

[ctx: @info]
en: If %1 isn't launching, consider reporting this to its packagers in %2 at <link url='%3'>%3</link> instead, as it may be an easily fixable packaging issue rather than a flaw in the app itself.
sa: यदि %1 न प्रारभ्यते तर्हि %2 इत्यत्र अस्य संकुलकर्तृभ्यः एतत् निवेदयितुं विचारयन्तु<link url='%3'> %3</link> तस्य स्थाने, यतः एप्-मध्ये एव दोषः न अपितु सुलभतया निराकरणीयः पैकेजिंग्-समस्या भवितुम् अर्हति ।

[ctx: @info]
en: If %1 isn't launching, consider reporting this its developers at <link url='%2'>%2</link> instead, as it may be an easily fixable packaging issue rather than a flaw in the app itself.
sa: यदि %1 न प्रारभ्यते तर्हि एतत् तस्य विकासकाः अत्र प्रतिवेदयितुं विचारयन्तु<link url='%2'> %2</link> तस्य स्थाने, यतः एप्-मध्ये एव दोषः न अपितु सुलभतया निराकरणीयः पैकेजिंग्-समस्या भवितुम् अर्हति ।

[ctx: @info]
en: If the app is crashing a lot, consider reporting this to the developers at <link url='%1'>%1</link> instead.
sa: यदि एप् बहुधा क्रैश भवति तर्हि विकासकानां कृते एतत् निवेदयितुं विचारयन्तु<link url='%1'> %1</link> तत्स्थाने।

[ctx: @info]
en: If you're having a problem with the app, consider reporting it to the developers at <link url='%1'>%1</link> instead, or else describe the problem here in greater detail.
sa: यदि भवतः एप्लिकेशनस्य समस्या अस्ति तर्हि विकासकानां कृते तस्य सूचनां दातुं विचारयन्तु<link url='%1'> %1</link> अपि तु अत्र समस्यां विस्तरेण वर्णयतु ।

en: Rating:
sa: मूल्याङ्कन:

en: Name:
sa: नामः :

en: Title:
sa: शीर्षकम्:

[ctx: Words the user might use in an unhelpful sentence saying an app is not launching. Preserve the commas. If necessary, add more words used for this in your language and/or shorten to common stems contained by multiple forms of the words.]
en: launch,run,start
sa: प्रक्षेपण,धावन,प्रारम्भ

[ctx: Words the user might use in an unhelpful sentence saying an app crashes. Preserve the commas. If necessary, add more words used for this in your language and/or shorten to common stems contained by multiple forms of the words]
en: crash,segfault
sa: क्रैश,segfault

[ctx: Word the user might use in an unhelpful sentence saying an app isn't very good. Preserve the commas. If necessary, add more words used for this in your language and/or shorten to common stems contained by multiple forms of the words,]
en: doesn't work,dumb,stupid,crap,junk,suck,terrible,hate
sa: न कार्यं करोति,मूक,मूर्ख,बकवास,कबाड़,चूसना,भयानक,द्वेष

en: Enter a rating
sa: एकं मूल्याङ्कन प्रविशतु

en: Write the title
sa: शीर्षकं लिखत

en: Write the review
sa: समीक्षां लिखन्तु

en: Keep writing…
sa: लेखनं कुर्वन्तु…

en: Too long!
sa: अतिदीर्घः !

[ctx: @info:usagetip]
en: Insert a name
sa: एकं नाम निवेशयन्तु

en: Reviews for %1
sa: %1 कृते समीक्षाः

en: Write a Review…
sa: समीक्षां लिखन्तु…

en: Install this app to write a review
sa: समीक्षां लिखितुं एतत् अनुप्रयोगं संस्थापयन्तु

[ctx: @label:listbox Most relevant reviews]
en: Most Relevant
sa: अत्यन्तं प्रासंगिकम्

[ctx: @label:listbox Most recent reviews]
en: Most Recent
sa: अत्यन्तं नवीनतमम्

[ctx: @label:listbox Reviews with the highest ratings]
en: Highest Ratings
sa: सर्वोच्च मूल्याङ्कनम्

[ctx: how many reviews]
en: %1 reviews
sa: %1 समीक्षाः

[ctx: widest character in the language]
en: M
sa: म

en: Unknown reviewer
sa: अज्ञात समीक्षकः

[ctx: Opening upper air quote]
en: “
sa: “ .

[ctx: Closing lower air quote]
en: „
sa: „ .

en: Search…
sa: अन्वेषण…

en: Search in '%1'…
sa: '%1' इत्यत्र अन्वेष्टुम्…

en: Settings
sa: समयोजनानि

en: Default Source
sa: पूर्वनिर्धारित स्रोतः

en: Add Source…
sa: स्रोतः योजयतु…

en: Make Default
sa: पूर्वनिर्धारितं कुरुत

en: Increase priority
sa: प्राथमिकता वर्धयतु

en: Failed to increase '%1' preference
sa: '%1' प्राधान्यं वर्धयितुं असफलम्

en: Decrease priority
sa: प्राधान्यं न्यूनीकरोतु

en: Failed to decrease '%1' preference
sa: '%1' प्राधान्यं न्यूनीकर्तुं असफलम्

en: Remove repository
sa: भण्डारं निष्कासयन्तु

en: Show contents
sa: सामग्रीं दर्शयन्तु

en: Missing Backends
sa: अनुपलब्धः पृष्ठभागाः

en: Updates
sa: अद्यतनाः

en: Technical details
sa: तकनीकी विवरण

en: There was an issue installing this update. Please try again later.
sa: एतत् अद्यतनं संस्थापयन् एकः समस्या आसीत् । कृपया पश्चात् पुनः प्रयासं कुर्वन्तु।.

[ctx: @info %1 is the name of the user's distro/OS]
en: If the error indicated above looks like a real issue and not a temporary network error, please report it to %1, not KDE.
sa: यदि उपरि सूचितदोषः वास्तविकसमस्या इव दृश्यते न तु अस्थायीजालदोषः, तर्हि कृपया %1 इत्यस्मै निवेदयन्तु, न तु KDE इत्यस्मै ।.

en: Copy Text
sa: पाठ्यं प्रतिलिख्यताम्

[ctx: @info %1 is the name of the user's distro/OS]
en: Error message copied. Remember to report it to %1, not KDE!
sa: त्रुटिसन्देशः प्रतिलिपिकृतः। %1 इत्यस्मै तत् प्रतिवेदयितुं स्मर्यताम्, न तु KDE!

[ctx: @action:button %1 is the name of the user's distro/OS]
en: Report Issue to %1
sa: %1 इत्यस्मै समस्यां निवेदयन्तु

[ctx: @action:button as in, 'update the selected items']
en: Update Selected
sa: अद्यतनं चयनितम्

[ctx: @action:button as in, 'update all items']
en: Update All
sa: सर्वं अद्यतनं कुर्वन्तु

en: Ignore
sa: उपेक्ष्यताम्

en: Select All
sa: सर्वं चिनोतु

en: Select None
sa: न चिनोतु

[ctx: @info on the completion of updates, the action that automatically happens after (e.g shut down)]
en: On completion, automatically:
sa: समाप्तेः समये स्वयमेव :

[ctx: @item:inlistbox placeholder for when no action is selected]
en: Select an action
sa: एकं क्रियां चिनुत

[ctx: @item:inlistbox]
en: Restart
sa: पुनः आरभत

[ctx: @item:inlistbox]
en: Shut down
sa: निरुद्धं कुरुत

en: Total size: %1
sa: कुलम् आकारः %1

en: Installing
sa: संस्थापनम्

en: Update from:
sa: अद्यतनं तः:

en: More Information…
sa: अधिकविवरणम्…

[ctx: @info]
en: Fetching updates…
sa: अद्यतनं आनयन्…

[ctx: @info]
en: Updates
sa: अद्यतनाः

[ctx: @info]
en: Up to date
sa: अद्यतनम्

[ctx: @info]
en: Should check for updates
sa: अद्यतनं अन्वेष्टव्यम्

[ctx: @info]
en: Time of last update unknown
sa: अन्तिम-अद्यतनस्य समयः अज्ञातः
