discover - en to sv translation catalogue (14 entries)

en: Update software:
sv: Uppdatera programvara:

en: Manually
sv: Manuellt

en: Automatically
sv: Automatiskt

[ctx: @info]
en: Software updates will be downloaded automatically when they become available. Updates for applications will be installed immediately, while system updates will be installed the next time the computer is restarted.
sv: Uppdateringar av programvara laddas automatiskt ner när de blir tillgängliga. Uppdateringar av program installeras omedelbart, medan systemuppdateringar installeras nästa gång datorn startas om.

[ctx: @title:group]
en: Update frequency:
sv: Uppdateringsfrekvens:

[ctx: @title:group]
en: Notification frequency:
sv: Underrättelsefrekvens:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Daily
sv: Dagligen

[ctx: @item:inlistbox]
en: Weekly
sv: Veckovis

[ctx: @item:inlistbox]
en: Monthly
sv: Månadsvis

[ctx: @item:inlistbox]
en: Never
sv: Aldrig

en: Use offline updates:
sv: Använd nerkopplade uppdateringar:

en: Offline updates maximize system stability by applying changes while restarting the system. Using this update mode is strongly recommended.
sv: Nerkopplade uppdateringar maximerar systemstabilitet genom att utföra ändringar medan systemet startas om. Att använda denna uppdateringsmetod rekommenderas starkt.

en: Software Update
sv: Uppdatering av programvara

en: Configure software update settings
sv: Anpassa inställningar av uppdatering av programvara
