plasma-disks - en to az translation catalogue (21 entries)

[ctx: @label]
en: Prefail attributes <= threshold.
az: Prefail atributları <= hədd dəyəri.

[ctx: @label]
en: SMART status check returned 'DISK OK' but we found that some (usage or prefail) attributes have been <= threshold at some time in the past.
az: SMART status yoxlaması "DİSK OK" bildirişi verdi, lakin, aşkar olundu ki, bəzi (istifadə olunan və ya əvvəlcədən xətalı) atributların göstəricisi <= keçmişdə bəzi vaxtda hədd dəyəri olub.

[ctx: @label]
en: The device error log contains records of errors.
az: Cihazın xətalar jurnalında xətalar haqqında qeydlər var

[ctx: @label]
en: The device self-test log contains records of errors. [ATA only] Failed self-tests outdated by a newer successful extended self-test are ignored.
az: Cihazın öz-özünü testetmə jurnalında xəta qeydləri var. [Yalnız ATA] Uğurlu öz-özünü test etmədən sonra köhnəlmiş uğursuz özünü testetmələr nəzərə alınmır.

[ctx: @title]
en: Storage Device Health Monitoring
az: Yaddaş Cihazının Vəziyyətinin İzlənməsi

[ctx: @info:credit]
en: Copyright 2020 Harald Sitter
az: Müəllif Hüquqları -2020 Harald Sitter

[ctx: @info/status]
en: Unable to obtain data. KDED is not running.
az: Məlumat əldə edilə bilmədi. KDED işləmir.

[ctx: @info/status]
en: No S.M.A.R.T. devices found.
az: S.M.A.R.T. cihazları tapılmadı.

[ctx: @info]
en: The SMART system of this device is reporting problems. This may be a sign of imminent device failure or data reliability being compromised. Back up your data and replace this drive as soon as possible to avoid losing any data.
az: Bu cihazın SMART sistemi problemlər barədə məlumat verir. Bu cihaz nasazlığının və ya məlumat etibarlılığının pozulmasının bir əlaməti ola bilər. Heç bir məlumatı itirməmək üçün verilənlərinizi yedekləməyiniz və bu diski ən qısa müddətdə dəyişdirməyiniz tövsiyə olunur.

[ctx: @info %1 is a bunch of <li> with the strings from instabilities.cpp]
en: <p>The SMART firmware is not reporting a failure, but there are early signs of malfunction. This might not point at imminent device failure but requires longer term analysis. Back up your data and contact the manufacturer of this disk, or replace it preemptively just to be safe.</p><ul>%1</ul>
az: <p>SMART proqram təminatı bir nasazlıq barəsində məlumat vermir. Lakin nasazlığın ilkin əlamətləri görünür. Bu yaxın zamanlard baş verə biləcək cihaz nasazlığına işarə etmir, amma daha dərindən analiz etmək tələb olunur. Məlumatlarınızın ehtiyyat nüsxəsini saxlayın və diskin istehsalçısı ilə əlaqə yaradın və ya onu hər ehtimala qarşı ən qısa zamanda dəyişin.</p><ul>%1</ul>

[ctx: @info]
en: This device appears to be working as expected.
az: Bu cihaz qaydasında işləyir.

[ctx: @action/button action button to start partition manager]
en: Partition Manager
az: Bölmələr Meneceri

[ctx: @action/button action button to start backup program]
en: Backup
az: Yedəkləmək

[ctx: @action/button action button to monitor a device for smart failure]
en: Monitor
az: Ekran

[ctx: @action/button action button to ignore smart failures for a device]
en: Ignore
az: Gözardı etmək

[ctx: @action/button show detailed smart report]
en: Detailed Information
az: Ətraflı məlumat

[ctx: @label description of authentication request to read SMART data. %1 is a device path e.g. /dev/sda]
en: Read SMART report for storage device %1
az: %1 yaddaş qurğusunun SMART hesabatını oxumaq

[ctx: @title notification]
en: Storage Device Problems
az: Yaddaş Qurğusu Problemləri

[ctx: @info notification; text %1 is a pretty product name; %2 the device path e.g. /dev/sda]
en: The storage device <emphasis>%1</emphasis> (<filename>%2</filename>) is likely to fail soon!
az: <emphasis>%1</emphasis> (<filename>%2</filename>) yaddaş qurğusunun tezliklə sıradan çıxma ehtimalı var!

[ctx: @info notification; text %1 is a pretty product name; %2 the device path e.g. /dev/sda]
en: The storage device <emphasis>%1</emphasis> (<filename>%2</filename>) is showing indications of instability.
az: <emphasis>%1</emphasis> (<filename>%2</filename>) yaddaş qurğusu qeyri-stabillik əlmətləri göstərir.

[ctx: @action:button notification action to manage device problems]
en: Manage
az: İdarəetmə
