plasma-disks - en to bg translation catalogue (18 entries)

[ctx: @label]
en: SMART status check returned 'DISK OK' but we found that some (usage or prefail) attributes have been <= threshold at some time in the past.
bg: Проверката на състоянието на SMART докладва 'DISK OK', но се установи, че някои атрибути (usage или prefail) са били <= threshold в някакъв момент в миналото.

[ctx: @label]
en: The device error log contains records of errors.
bg: Регистрационния файл за грешки на устройството съдържа записи.

[ctx: @label]
en: The device self-test log contains records of errors. [ATA only] Failed self-tests outdated by a newer successful extended self-test are ignored.
bg: Дневникът за самотестване на устройството съдържа записи на грешки. [ATA само] Неуспешни самотествания, последвани от по-ново успешно разширено самотестване, се игнорират.

[ctx: @action/button action button to start partition manager]
en: Open Partition Manager
bg: Отваряне на Мениджър на дялове

[ctx: @action/button action button to start backup program]
en: Perform Backup
bg: Архивиране

[ctx: @info/status]
en: Unable to obtain data. KDED is not running.
bg: Не може да се получат данни. KDED не работи.

[ctx: @info/status]
en: No S.M.A.R.T. devices found.
bg: Няма S.M.A.R.T. намерени устройства.

[ctx: @info]
en: The SMART system of this device is reporting problems. This may be a sign of imminent device failure or data reliability being compromised. Back up your data and replace this drive as soon as possible to avoid losing any data.
bg: Системата SMART на това устройство съобщава за проблеми. Това може да е знак за неизбежна повреда на устройството или надеждността на данните е нарушена. Силно се препоръча да архивирате вашите данни и да замените това устройство веднага щом е възможно, за да се избегне загуба на данни.

[ctx: @info %1 is a bunch of <li> with the strings from instabilities.cpp]
en: <p>The SMART firmware is not reporting a failure, but there are early signs of malfunction. This might not point at imminent device failure but requires longer term analysis. Back up your data and contact the manufacturer of this disk, or replace it preemptively just to be safe.</p><ul>%1</ul>
bg: <p>SMART фърмуерът не съобщава за неизправност, но има ранни признаци за нарушена функция. Това може да не е свързано с неизбежна неизправност на устройството, но изисква по-дългосрочен анализ. Архивирайте данните си и се свържете с производителя на този диск, или го заменете, за по-сигурно.</p><ul>%1</ul>

[ctx: @info]
en: This device appears to be working as expected.
bg: Изглежда, че това устройство работи според очакванията.

[ctx: @action/button action button to monitor a device for smart failure]
en: Monitor
bg: Монитор

[ctx: @action/button action button to ignore smart failures for a device]
en: Ignore
bg: Игнориране

[ctx: @action/button show detailed smart report]
en: Show Details
bg: Показване на детайли

[ctx: @label description of authentication request to read SMART data. %1 is a device path e.g. /dev/sda]
en: Read SMART report for storage device %1
bg: Прочитане на SMART отчета за устройство за съхранение %1

[ctx: @title notification]
en: Storage Device Problems
bg: Проблеми с устройството за съхранение

[ctx: @info notification; text %1 is a pretty product name; %2 the device path e.g. /dev/sda]
en: The storage device <emphasis>%1</emphasis> (<filename>%2</filename>) is likely to fail soon!
bg: Устройството за съхранение <emphasis>%1 </emphasis> (<filename>%2 </filename>)  вероятно ще се провали скоро!

[ctx: @info notification; text %1 is a pretty product name; %2 the device path e.g. /dev/sda]
en: The storage device <emphasis>%1</emphasis> (<filename>%2</filename>) is showing indications of instability.
bg: Устройството за съхранение <emphasis>%1 </emphasis> (<filename>%2 </filename>) показва признаци на нестабилност.

[ctx: @action:button notification action to manage device problems]
en: Manage
bg: Управление
