plasma-disks - en to ca translation catalogue (19 entries)

[ctx: @label]
en: Prefail attributes <= threshold.
ca: Atributs previs a fallada <= llindar.

[ctx: @label]
en: SMART status check returned 'DISK OK' but we found that some (usage or prefail) attributes have been <= threshold at some time in the past.
ca: La comprovació d'estat de l'SMART ha retornat «DISK OK» però s'han trobat diversos atributs (ús o previ a fallada) que han estat <= llindar en algun moment del passat.

[ctx: @label]
en: The device error log contains records of errors.
ca: El registre d'errors del dispositiu conté enregistraments d'errors.

[ctx: @label]
en: The device self-test log contains records of errors. [ATA only] Failed self-tests outdated by a newer successful extended self-test are ignored.
ca: El registre d'autocomprovació del dispositiu conté enregistraments d'errors. [Només ATA] S'ignoren les autocomprovacions fallades obsoletes per una autocomprovació ampliada correcta més nova.

[ctx: @action/button action button to start partition manager]
en: Open Partition Manager
ca: Obre el gestor de particions

[ctx: @action/button action button to start backup program]
en: Perform Backup
ca: Fes una còpia de seguretat

[ctx: @info/status]
en: Unable to obtain data. KDED is not running.
ca: No s'ha pogut obtenir les dades. El KDED no s'està executant.

[ctx: @info/status]
en: No S.M.A.R.T. devices found.
ca: No s'ha trobat cap dispositiu S.M.A.R.T.

[ctx: @info]
en: The SMART system of this device is reporting problems. This may be a sign of imminent device failure or data reliability being compromised. Back up your data and replace this drive as soon as possible to avoid losing any data.
ca: El sistema SMART d'aquest dispositiu està informant de problemes. Això pot ser un signe de fallada imminent del dispositiu o s'ha compromès la fiabilitat de les dades. Feu una còpia de seguretat de les dades i substituïu aquesta unitat tan aviat com sigui possible per a evitar perdre qualsevol dada.

[ctx: @info %1 is a bunch of <li> with the strings from instabilities.cpp]
en: <p>The SMART firmware is not reporting a failure, but there are early signs of malfunction. This might not point at imminent device failure but requires longer term analysis. Back up your data and contact the manufacturer of this disk, or replace it preemptively just to be safe.</p><ul>%1</ul>
ca: <p>El microprogramari de l'SMART no està informant de cap fallada, però hi ha senyals anticipats de mal funcionament. Això pot no apuntar a una fallada imminent del dispositiu, però requereix una anàlisi a llarg termini. Feu una còpia de seguretat de les dades i contacteu amb el fabricant d'aquest disc, o substituïu-lo preventivament només per a estar segur.</p><ul>%1</ul>

[ctx: @info]
en: This device appears to be working as expected.
ca: Aquest dispositiu sembla que funciona com s'esperava.

[ctx: @action/button action button to ignore smart failures for a device]
en: Ignore
ca: Ignora

[ctx: @action/button show detailed smart report]
en: Show Details
ca: Mostra els detalls

[ctx: @action:button copies all displayed text]
en: Copy to Clipboard
ca: Copia al porta-retalls

[ctx: @label description of authentication request to read SMART data. %1 is a device path e.g. /dev/sda]
en: Read SMART report for storage device %1
ca: Llegeix l'informe SMART del dispositiu d'emmagatzematge %1

[ctx: @title notification]
en: Storage Device Problems
ca: Problemes del dispositiu d'emmagatzematge

[ctx: @info notification; text %1 is a pretty product name; %2 the device path e.g. /dev/sda]
en: The storage device <emphasis>%1</emphasis> (<filename>%2</filename>) is likely to fail soon!
ca: El dispositiu d'emmagatzematge <emphasis>%1</emphasis> (<filename>%2</filename>) probablement fallarà aviat!

[ctx: @info notification; text %1 is a pretty product name; %2 the device path e.g. /dev/sda]
en: The storage device <emphasis>%1</emphasis> (<filename>%2</filename>) is showing indications of instability.
ca: El dispositiu d'emmagatzematge <emphasis>%1</emphasis> (<filename>%2</filename>) està mostrant senyals d'inestabilitat.

[ctx: @action:button notification action to manage device problems]
en: Manage
ca: Gestiona
