plasma-disks - en to ca@valencia translation catalogue (18 entries)

[ctx: @label]
en: Prefail attributes <= threshold.
ca@valencia: Atributs previs a la fallada <= llindar.

[ctx: @label]
en: SMART status check returned 'DISK OK' but we found that some (usage or prefail) attributes have been <= threshold at some time in the past.
ca@valencia: La comprovació d'estat de SMART ha retornat «DISK OK» però s'han trobat diversos atributs (ús o previ a la fallada) que han sigut <= llindar en algun moment del passat.

[ctx: @label]
en: The device error log contains records of errors.
ca@valencia: El registre d'errors del dispositiu conté l'enregistrament dels errors.

[ctx: @label]
en: The device self-test log contains records of errors. [ATA only] Failed self-tests outdated by a newer successful extended self-test are ignored.
ca@valencia: El registre d'autocomprovació del dispositiu conté l'enregistrament dels errors. [Només ATA] S'ignoren les autocomprovacions fallides obsoletes per una autocomprovació ampliada correcta més nova.

[ctx: @action/button action button to start partition manager]
en: Open Partition Manager
ca@valencia: Obri el gestor de particions

[ctx: @action/button action button to start backup program]
en: Perform Backup
ca@valencia: Fes una còpia de seguretat

[ctx: @info/status]
en: Unable to obtain data. KDED is not running.
ca@valencia: No s'han pogut obtindre les dades. KDED no s'està executant.

[ctx: @info/status]
en: No S.M.A.R.T. devices found.
ca@valencia: No s'ha trobat cap dispositiu S.M.A.R.T.

[ctx: @info]
en: The SMART system of this device is reporting problems. This may be a sign of imminent device failure or data reliability being compromised. Back up your data and replace this drive as soon as possible to avoid losing any data.
ca@valencia: El sistema SMART d'este dispositiu està informant de problemes. Açò pot ser un signe de fallada imminent del dispositiu o s'ha compromés la fiabilitat de les dades. Feu una còpia de seguretat de les dades i substituïu esta unitat tan prompte com siga possible per a evitar perdre qualsevol dada.

[ctx: @info %1 is a bunch of <li> with the strings from instabilities.cpp]
en: <p>The SMART firmware is not reporting a failure, but there are early signs of malfunction. This might not point at imminent device failure but requires longer term analysis. Back up your data and contact the manufacturer of this disk, or replace it preemptively just to be safe.</p><ul>%1</ul>
ca@valencia: <p>El microprogramari de SMART no està informant de cap fallada, però hi ha senyals anticipats de mal funcionament. Açò pot no apuntar cap a una fallada imminent del dispositiu, però requerix una anàlisi a llarg termini. Feu una còpia de seguretat de les dades i contacteu amb el fabricant d'este disc, o substituïu-lo preventivament només per a estar segur.</p><ul>%1</ul>

[ctx: @info]
en: This device appears to be working as expected.
ca@valencia: Este dispositiu pareix que funciona com s'esperava.

[ctx: @action/button action button to ignore smart failures for a device]
en: Ignore
ca@valencia: Ignora

[ctx: @action/button show detailed smart report]
en: Show Details
ca@valencia: Mostra els detalls

[ctx: @label description of authentication request to read SMART data. %1 is a device path e.g. /dev/sda]
en: Read SMART report for storage device %1
ca@valencia: Llig l'informe SMART del dispositiu d'emmagatzematge %1

[ctx: @title notification]
en: Storage Device Problems
ca@valencia: Problemes del dispositiu d'emmagatzematge

[ctx: @info notification; text %1 is a pretty product name; %2 the device path e.g. /dev/sda]
en: The storage device <emphasis>%1</emphasis> (<filename>%2</filename>) is likely to fail soon!
ca@valencia: El dispositiu d'emmagatzematge <emphasis>%1</emphasis> (<filename>%2</filename>) probablement fallarà prompte!

[ctx: @info notification; text %1 is a pretty product name; %2 the device path e.g. /dev/sda]
en: The storage device <emphasis>%1</emphasis> (<filename>%2</filename>) is showing indications of instability.
ca@valencia: El dispositiu d'emmagatzematge <emphasis>%1</emphasis> (<filename>%2</filename>) està mostrant senyals d'inestabilitat.

[ctx: @action:button notification action to manage device problems]
en: Manage
ca@valencia: Gestiona
