plasma-disks - en to el translation catalogue (19 entries)

[ctx: @label]
en: Prefail attributes <= threshold.
el: Χαρακτηριστικά προ αποτυχίας <= κατώτατο όριο.

[ctx: @label]
en: SMART status check returned 'DISK OK' but we found that some (usage or prefail) attributes have been <= threshold at some time in the past.
el: Ο έλεγχος κατάστασης SMART επέστρεψε 'DISK OK', αλλά διαπιστώσαμε ότι ορισμένα χαρακτηριστικά (χρήσης ή προ αποτυχίας) ήταν <= κατώτατο όριο κάποια στιγμή στο παρελθόν.

[ctx: @label]
en: The device error log contains records of errors.
el: Το αρχείο καταγραφής σφαλμάτων της συσκευής περιέχει εγγραφές σφαλμάτων.

[ctx: @label]
en: The device self-test log contains records of errors. [ATA only] Failed self-tests outdated by a newer successful extended self-test are ignored.
el: Το αρχείο καταγραφής αυτοελέγχου της συσκευής περιέχει εγγραφές σφαλμάτων. [Μόνο ATA] Οι αποτυχημένοι αυτοέλεγχοι που έχουν ξεπεραστεί από ένα νεότερο επιτυχή εκτεταμένο αυτοέλεγχο αγνοούνται.

[ctx: @action/button action button to start partition manager]
en: Open Partition Manager
el: Άνοιγμα του διαχειριστή κατατμήσεων

[ctx: @action/button action button to start backup program]
en: Perform Backup
el: Εκτέλεση αντιγράφων ασφαλείας

[ctx: @info/status]
en: Unable to obtain data. KDED is not running.
el: Αδυναμία ανάκτησης δεδομένων, το KDED δεν εκτελείται.

[ctx: @info/status]
en: No S.M.A.R.T. devices found.
el: Δεν βρέθηκαν συσκευές S.M.A.R.T.

[ctx: @info]
en: The SMART system of this device is reporting problems. This may be a sign of imminent device failure or data reliability being compromised. Back up your data and replace this drive as soon as possible to avoid losing any data.
el: Το σύστημα SMART αυτής της συσκευής αναφέρει προβλήματα. Αυτό μπορεί να αποτελεί ένδειξη επικείμενης βλάβης της συσκευής ή υποβάθμισης της αξιοπιστίας των δεδομένων. Δημιουργήστε αντίγραφα ασφαλείας των δεδομένων σας και αντικαταστήστε αυτή τη μονάδα το συντομότερο δυνατό για να αποφύγετε την απώλεια δεδομένων.

[ctx: @info %1 is a bunch of <li> with the strings from instabilities.cpp]
en: <p>The SMART firmware is not reporting a failure, but there are early signs of malfunction. This might not point at imminent device failure but requires longer term analysis. Back up your data and contact the manufacturer of this disk, or replace it preemptively just to be safe.</p><ul>%1</ul>
el: <p>Το υλικολογισμικό SMART δεν αναφέρει βλάβη, αλλά υπάρχουν πρώιμα σημάδια δυσλειτουργίας. Αυτό μπορεί να μην υποδεικνύει επικείμενη βλάβη της συσκευής, αλλά απαιτεί πιο μακροπρόθεσμη ανάλυση. Δημιουργήστε αντίγραφα ασφαλείας των δεδομένων σας και επικοινωνήστε με τον κατασκευαστή αυτού του δίσκου ή αντικαταστήστε τον προληπτικά για να είστε σίγουροι.</p><ul>%1</ul>

[ctx: @info]
en: This device appears to be working as expected.
el: Αυτή η συσκευή φαίνεται να λειτουργεί σωστά.

[ctx: @action/button action button to monitor a device for smart failure]
en: Monitor
el: Επίβλεψη

[ctx: @action/button action button to ignore smart failures for a device]
en: Ignore
el: Αγνόηση

[ctx: @action/button show detailed smart report]
en: Show Details
el: Εμφάνιση λεπτομερειών

[ctx: @label description of authentication request to read SMART data. %1 is a device path e.g. /dev/sda]
en: Read SMART report for storage device %1
el: Διαβάστε την αναφορά SMART για τη συσκευή αποθήκευσης %1

[ctx: @title notification]
en: Storage Device Problems
el: Προβλήματα συσκευής αποθήκευσης

[ctx: @info notification; text %1 is a pretty product name; %2 the device path e.g. /dev/sda]
en: The storage device <emphasis>%1</emphasis> (<filename>%2</filename>) is likely to fail soon!
el: Η συσκευή αποθήκευσης <emphasis>%1</emphasis> (<filename>%2</filename>) ενδέχεται να αποτύχει σύντομα!

[ctx: @info notification; text %1 is a pretty product name; %2 the device path e.g. /dev/sda]
en: The storage device <emphasis>%1</emphasis> (<filename>%2</filename>) is showing indications of instability.
el: Η συσκευή αποθήκευσης <emphasis>%1</emphasis> (<filename>%2</filename>) παρουσιάζει ενδείξεις αστάθειας.

[ctx: @action:button notification action to manage device problems]
en: Manage
el: Διαχείριση
