plasma-disks - en to eu translation catalogue (20 entries)

[ctx: @label]
en: Prefail attributes <= threshold.
eu: Hutsegin aurreko atributuak <= atalasea.

[ctx: @label]
en: SMART status check returned 'DISK OK' but we found that some (usage or prefail) attributes have been <= threshold at some time in the past.
eu: SMART egoeraren azterketak 'DISKOA ONDO' itzuli du baina (erabilera edo hutsegite aurreko) atributu batzuk <= iraganean noizbait atalasea gainditu dute.

[ctx: @label]
en: The device error log contains records of errors.
eu: Gailuaren errore-egunkariak erroreen erregistroak ditu.

[ctx: @label]
en: The device self-test log contains records of errors. [ATA only] Failed self-tests outdated by a newer successful extended self-test are ignored.
eu: Gailuaren autoproba-egunkariak errore-erregistroak ditu. [ATA soilik] Auto-proba hedatu arrakastatsu berri batek zaharkituta utzi dituen huts egindako autoprobak baztertu egiten dira.

[ctx: @action/button action button to start partition manager]
en: Open Partition Manager
eu: Ireki partizio kudeatzailea

[ctx: @action/button action button to start backup program]
en: Perform Backup
eu: Egin babes-kopia

[ctx: @info/status]
en: Unable to obtain data. KDED is not running.
eu: Datuak ezin dira lortu. KDED ez dago martxan.

[ctx: @info/status]
en: No S.M.A.R.T. devices found.
eu: Ez da S.M.A.R.T. gailurik aurkitu.

[ctx: @info]
en: The SMART system of this device is reporting problems. This may be a sign of imminent device failure or data reliability being compromised. Back up your data and replace this drive as soon as possible to avoid losing any data.
eu: Gailu honetako SMART sistema arazoen berri ematen ari da. Gailua berehalakoan hutsegitekoa den seinale bat izan daiteke edo datuen fidagarritasuna galdu izanarena. Egin zure datuen babes-kopia eta aldatu unitate hau ahalik azkarren datuak galtzea saihesteko.

[ctx: @info %1 is a bunch of <li> with the strings from instabilities.cpp]
en: <p>The SMART firmware is not reporting a failure, but there are early signs of malfunction. This might not point at imminent device failure but requires longer term analysis. Back up your data and contact the manufacturer of this disk, or replace it preemptively just to be safe.</p><ul>%1</ul>
eu: <p>SMART firmwareak ez du hutsegiterik jakinarazten, baina funtzionamendu okerraren zantzu goiztiarrak daude. Horrek ez du esan nahi gailuak berehalakoan huts egingo duenik, baina epe luzeagoan azterketa egin beharra dago. Egin zure datuen babes-kopia eta jarri disko honen fabrikatzailearekin harremanean, edo prebentzioz ordezkatu, seguru egoteko.</p><ul>%1</ul>

[ctx: @info]
en: This device appears to be working as expected.
eu: Gailu hau behar bezala dabilela dirudi.

[ctx: @action/button action button to monitor a device for smart failure]
en: Monitor
eu: Gainbegiratu

[ctx: @action/button action button to ignore smart failures for a device]
en: Ignore
eu: Ez-ikusi

[ctx: @action/button show detailed smart report]
en: Show Details
eu: Erakutsi xehetasunak

[ctx: @action:button copies all displayed text]
en: Copy to Clipboard
eu: Kopiatu arbelean

[ctx: @label description of authentication request to read SMART data. %1 is a device path e.g. /dev/sda]
en: Read SMART report for storage device %1
eu: Irakurri SMART txostena biltegiratze-gailuarentzat: %1

[ctx: @title notification]
en: Storage Device Problems
eu: Biltegiratze-gailuaren arazoak

[ctx: @info notification; text %1 is a pretty product name; %2 the device path e.g. /dev/sda]
en: The storage device <emphasis>%1</emphasis> (<filename>%2</filename>) is likely to fail soon!
eu: Litekeena da <emphasis>%1</emphasis> biltegiratze-gailuak (<filename>%2</filename>) laster huts egitea!

[ctx: @info notification; text %1 is a pretty product name; %2 the device path e.g. /dev/sda]
en: The storage device <emphasis>%1</emphasis> (<filename>%2</filename>) is showing indications of instability.
eu: <emphasis>%1</emphasis> biltegiratze-gailuak (<filename>%2</filename>) ezegonkortasun zantzuak erakusten ditu.

[ctx: @action:button notification action to manage device problems]
en: Manage
eu: Kudeatu
