plasma-disks - en to gl translation catalogue (20 entries)

[ctx: @label]
en: Prefail attributes <= threshold.
gl: Atributos pre-fallo ≤ límite

[ctx: @label]
en: SMART status check returned 'DISK OK' but we found that some (usage or prefail) attributes have been <= threshold at some time in the past.
gl: A comprobación de estado de SMART devolveu «DISK OK» (o disco está ben) pero algúns atributos (de uso ou de pre-fallo) tiveron un valor menor ou igual que o límite nalgún momento pasado.

[ctx: @label]
en: The device error log contains records of errors.
gl: O rexistro de erros do dispositivo ten entradas.

[ctx: @label]
en: The device self-test log contains records of errors. [ATA only] Failed self-tests outdated by a newer successful extended self-test are ignored.
gl: O rexistro de auto-comprobación do dispositivo ten entradas de erros. No caso de ATA, ignóranse as comprobacións falladas se se pasa unha comprobación estendida máis nova.

[ctx: @title]
en: Storage Device Health Monitoring
gl: Vixilancia da condición de dispositivos de almacenamento

[ctx: @info:credit]
en: Copyright 2020 Harald Sitter
gl: © 2020 Harald Sitter

[ctx: @info/status]
en: Unable to obtain data. KDED is not running.
gl: Non é posíbel obter datos. KDED non está en execución.

[ctx: @info/status]
en: No S.M.A.R.T. devices found.
gl: Non se atopou ningún dispositivo S.M.A.R.T.

[ctx: @info]
en: The SMART system of this device is reporting problems. This may be a sign of imminent device failure or data reliability being compromised. Back up your data and replace this drive as soon as possible to avoid losing any data.
gl: O sistema SMART deste dispositivo está informando de problemas. Isto pode ser indicativo dun fallo inminente do dispositivo, ou pode que a integridade dos datos estea en perigo. Faga unha salvagarda dos datos e substitúa a unidade canto antes para evitar perder datos.

[ctx: @info %1 is a bunch of <li> with the strings from instabilities.cpp]
en: <p>The SMART firmware is not reporting a failure, but there are early signs of malfunction. This might not point at imminent device failure but requires longer term analysis. Back up your data and contact the manufacturer of this disk, or replace it preemptively just to be safe.</p><ul>%1</ul>
gl: <p>O firmware de SMART non está informando dun problema, pero hai indicios de mal funcionamento. Isto podería non ser indicativo dun fallo inminente do dispositivo, pero require unha análise a máis longo prazo. Faga unha salvagarda dos seus datos e contacte co fabricante do disco, ou substitúao de antemán por precaución.</p><ul>%1</ul>

[ctx: @info]
en: This device appears to be working as expected.
gl: Este dispositivo parece estar funcionando correctamente.

[ctx: @action/button action button to start partition manager]
en: Partition Manager
gl: Xestor de particións

[ctx: @action/button action button to start backup program]
en: Backup
gl: Facer unha salvagarda

[ctx: @action/button action button to ignore smart failures for a device]
en: Ignore
gl: Ignorar

[ctx: @action/button show detailed smart report]
en: Detailed Information
gl: Información detallada

[ctx: @label description of authentication request to read SMART data. %1 is a device path e.g. /dev/sda]
en: Read SMART report for storage device %1
gl: Ler o informe de SMART sobre o dispositivo de almacenamento %1

[ctx: @title notification]
en: Storage Device Problems
gl: Problemas nun dispositivo de almacenamento

[ctx: @info notification; text %1 is a pretty product name; %2 the device path e.g. /dev/sda]
en: The storage device <emphasis>%1</emphasis> (<filename>%2</filename>) is likely to fail soon!
gl: O dispositivo de almacenamento <emphasis>%1</emphasis> (<filename>%2</filename>) é probábel que falle en breves!

[ctx: @info notification; text %1 is a pretty product name; %2 the device path e.g. /dev/sda]
en: The storage device <emphasis>%1</emphasis> (<filename>%2</filename>) is showing indications of instability.
gl: O dispositivo de almacenamento <emphasis>%1</emphasis> (<filename>%2</filename>) mostra indicios de inestabilidade.

[ctx: @action:button notification action to manage device problems]
en: Manage
gl: Xestionar
