plasma-disks - en to ia translation catalogue (20 entries)

[ctx: @label]
en: Prefail attributes <= threshold.
ia: Attributos de prefallimento  (prefail) <= limine.

[ctx: @label]
en: SMART status check returned 'DISK OK' but we found that some (usage or prefail) attributes have been <= threshold at some time in the past.
ia: Verifica de stato de SMART retornava 'DISK OK' ma nos trovava que alcun attributos de (usage o prefail) ha essite  <= limine a alcun tempore inle passato.

[ctx: @label]
en: The device error log contains records of errors.
ia: Le registro (log) de error de dispositivo contine registros de errores.

[ctx: @label]
en: The device self-test log contains records of errors. [ATA only] Failed self-tests outdated by a newer successful extended self-test are ignored.
ia: Le registro de autotest de dispositivo contine registros de errores.[solmente ATA] Fallite auto-tests devenite obsolete per un plus nove auto-test extendite con successo es ignorate.

[ctx: @title]
en: Storage Device Health Monitoring
ia: Surveliantia  de sanitate de dispositivo de immagazinage

[ctx: @info:credit]
en: Copyright 2020 Harald Sitter
ia: Copyright -2020 Harald Sitter

[ctx: @info/status]
en: Unable to obtain data. KDED is not running.
ia: Incapace de obtener datos. KDED non es executante.

[ctx: @info/status]
en: No S.M.A.R.T. devices found.
ia: Necun dispositivo S.M.A.R.T. trovate.

[ctx: @info]
en: The SMART system of this device is reporting problems. This may be a sign of imminent device failure or data reliability being compromised. Back up your data and replace this drive as soon as possible to avoid losing any data.
ia: Le systema SMART de iste dispositivo es reportante problemas. Isto pote esser un signo de un imminente fallimento de dispositivo o fidelitate de datos que va esser compromittite. Tu face le copia de securitate de tu datos  e reimplacia iste dispositivo le plus tosto possibile per evitar perder ulle datos.

[ctx: @info %1 is a bunch of <li> with the strings from instabilities.cpp]
en: <p>The SMART firmware is not reporting a failure, but there are early signs of malfunction. This might not point at imminent device failure but requires longer term analysis. Back up your data and contact the manufacturer of this disk, or replace it preemptively just to be safe.</p><ul>%1</ul>
ia: <p>Le firmware de SMART non es reportante un fallimento, ma il ha signos precoce de malfunction. Isto poterea non punctar a fallimentos imminente de dispositivo ma require analyse de termino plus longe. Retrocopia tu datos e continge le constructor de iste disco, o reimplacia lo preventivemente  solo per esser secur.</p><ul>%1</ul>

[ctx: @info]
en: This device appears to be working as expected.
ia: Iste dispositivo appare que functiona como expectate

[ctx: @action/button action button to start partition manager]
en: Partition Manager
ia: Partition Manager (gerente de partition)

[ctx: @action/button action button to start backup program]
en: Backup
ia: Retrocopia

[ctx: @action/button action button to ignore smart failures for a device]
en: Ignore
ia: Ignora

[ctx: @action/button show detailed smart report]
en: Detailed Information
ia: Information detaliate

[ctx: @label description of authentication request to read SMART data. %1 is a device path e.g. /dev/sda]
en: Read SMART report for storage device %1
ia: Lege reporto de SMART per dispositivo de immagazinage %1

[ctx: @title notification]
en: Storage Device Problems
ia: Problema de dispositivo de immagazinage

[ctx: @info notification; text %1 is a pretty product name; %2 the device path e.g. /dev/sda]
en: The storage device <emphasis>%1</emphasis> (<filename>%2</filename>) is likely to fail soon!
ia: Le dispositivo de immagazinage <emphasis>%1</emphasis> (<filename>%2</filename>) es probabile que falle tosto!

[ctx: @info notification; text %1 is a pretty product name; %2 the device path e.g. /dev/sda]
en: The storage device <emphasis>%1</emphasis> (<filename>%2</filename>) is showing indications of instability.
ia: Le dispositivo de immagazinage <emphasis>%1</emphasis> (<filename>%2</filename>) es monstrante indicationes de instabilitate.

[ctx: @action:button notification action to manage device problems]
en: Manage
ia: Administra
